Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 23 évesen korai a babavállalás?

23 évesen korai a babavállalás?

Figyelt kérdés
Ugyan főiskolás vagyok még, de levelezőin is be tudom fejezni a hátralévő másfél évet. Párom dolgozik, és külön lakásunk is van. Mit gondoltok a fiatal babatervezésről? Attól félek, ha fősuli után tervezünk babát, akkor csak tolódik majd a dolog, mert akkor már dolgoznék is előtte, és mindig lenne valami ami miatt "majd később"-re tolódna, és nem szeretnék harmincX évesen szülni először.

#baba #22 éves anyuka #23 éves anyuka
2012. szept. 25. 22:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
60%
Én 20 évesen vágtam bele a párommal (aki már a férjem) és imádom minden pillanatát! Nem gondolom korainak, sőt. Mivel a kicsi mellett befejezed a sulit, összekötnéd a kellemest a hasznossal. :)
2012. szept. 25. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
57%

Én azért gondolom korainak mert még nem dolgoztál. Így egyrészt csak a 25000Ft-os gyest kapnád másrészt pedig egy babával nulla munkatapasztalattal esélytelen munkát találnod.

Szerintem amíg nincs legalább 1.év munkatapasztalatod addig ne szülj.

2012. szept. 25. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
76%
Én sem hiszem,hogy a borzasztó fiatal anyukák táborát erősítenéd a koroddal (ezzel nem arra céloztam,hogy idős vagy,félre ne érts! :) ).A Te korod szerintem ideális.Én szerettem volna ennyi idős korban szülni,de nekem mást dobott az élet és 28 voltam, mikor megszületett az első babánk.Nem bánom,de jobb lett volna ha hamarabb jön.Ha szeretnétek majd még babát,akkor pedig mindenképpen ideális a korod.
2012. szept. 25. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
48%
szia! én is 23 évesen estem teherbe, azóta már nagyon öreg vagyok, 12 napja 24 éves, és holnap leszek 14 hetes kismama! :) szerintem ha az anyagiak nem akadályoznak,nyugodtan vágjatok bele! :) mi is éppen azért vállalunk ilyen korán babát,hogy ne 30 évesek legyünk, mikor megszületik :)
2012. szept. 26. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Szia!

A korod ideális, én 26 voltam, amikor kismama lettem! De én előtte 2-2,5 évet mindenféleképpen dolgoznék, hogy ne csak GYES-t kapjak (tudom milyen kevés, már csak azt kapom, mert elmúlt 2 éves), de ha az apa jól keres akkor semmi akadálya, hogy már most belevágjatok! De én akkor jobbnak láttam, ha dolgozok egy kicsit, különben én is ennyi idősen már szültem volna. Szerettem volna fiatal kismama lenni, bár nem mintha most öregnek érezném magam. :-)

2012. szept. 26. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nálatok egyetlen hátulütője lenne a suli alatti szülésnek,hogy nem gyedet kapnál,hanem csak gyest.

Egy gyereket simán fel lehet nevelni minimálbér + gyes-családi-ból tisztességesen,minden a szülők igényein múlik!


Értékelendő,hogy most szeretnél belevágni,nem amikor már lehet hogy késő lesz!


Én 20 évesen szültem az elsőt,előtte dolgoztam már,így nem csak a saját lakás volt meg,de én gyedet kaptam 2 évig,nem gyes-t.


Off: nem értem,miért érdekel,hogy más mit gondol? Ezt egyedül Te és a Párod döntheti el,Ti tudjátok mennyit szeretnétek adni a gyereknek (elkényeztetni,vagy csak bizonyos dolgokat megadni és normálisan nevelni?) ! Senki nem szólhat bele,hogy Te most szeretnél gyereket,senki nem vethet meg érte!! Nem segélyes familia a Tiétek,így senki nem nézhet le!!


Üdv: 3 lányos,20hkm

2012. szept. 26. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
67%

21 eves vagyok es 28 hetes kismama :) karacsonyi baba lesz, en januarban toltom a 22-t:)

Fogaszati sulit csinaltam, mar csak 1 evem lenne, de sajnos a radiologiaval indul, ahol a nagyresze gyakorlat, igy ezt az evemet halasztanom kellett. De a parom jol keres, vallalkozo, es nagyon szererttunk volna mar babat.

Igy belevagtunk:)

Most lesz az eskuvonk is :)

Szerintem nem korai. Ha te ugy gondolod, hogy anyagilag is meglesztek es megfelelo szeretet fog kapni, akkor nem korai:) a tobbi meg raer kesobb:)

Sk boldogsagoz!:)

2012. szept. 26. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
48%

Szerintem nem korai :) Én is 23 éves vagyok, 24 leszek, mikor szülök. 22 évesen szereztem diplomát, rá egy évre lettem terhes. Szerettem volna mindig is fiatalon anyuka lenni. Férjem van, régóta együtt vagyunk, megérett a kapcsolatunk egy gyerkőcre. Igaz nekünk lakásunk nincs (nemsokára külföldre költözünk, így nem is veszünk itthon), de ti ezzel is előbbre vagytok, gondolom az anyagiak is stabilak. Az igaz, hogy nem lesz gyeded, viszont ha a párod fizetéséből+gyes+családiból kijöttök majd, akkor nem lesz gond. Szerintem olyan szempontból meg mindegy, hogy van-e gyerkőc, vagy lesz, hogy a munkáltató felvesz-e. Ha van, akkor az a "gond", ha meg nincs, akkor úgyis biztos nemsokára szülni akar, ezért nem vesz fel, ha nem akar. Ha meg fel akar venni, akkor meg mindegy :)

Még egy utolsó: azt mérlegeld szerintem, hogy a levelezős diplomád is érne-e annyit, mint a nappalis. Pl. én nem mentem volna ki levelezőre, mert nálunk azt nem nézik sokba, meg is szüntették már a szakomon a levelezőt. Viszont ha nem gond, akkor hajrá :))

2012. szept. 26. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

én nem gondolom, hogy ez korfüggő lenne. Persze nem ideális, ha valaki gyerekfejjel szül, de bizonyos kor fölött az egész inkább a párkapcsolat stabilitásától függ és attól, hogy TE mennyire érzed magadat erre késznek.

A gyereknevelés nem könnyű feladat de nem is vállalhatatlan. Ha mindketten szeretnétek a babát, vágjatok bele.

2012. szept. 26. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. :) Nekem azért tolódott ki a fősuli, mert érettségi után okjt végeztem 2 évet, így most vagyok másodéves a főiskolán, a szakom pedig három és fél éves. De irigylem azt a válaszolómat aki 22 évesen már végzett a diplomával.:)
2012. szept. 26. 18:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!