Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Korai meg a babavállalás vagy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Korai meg a babavállalás vagy még várjunk vele?

Figyelt kérdés

A barátom szeretne babát de attól fél hogy én túl fiatal vagyok és nagy lesz a felelöségem(20éves vagyok)mivel főiskolára járok.A szüleim meg ellenzik a babát.Mit tegyek hogy jó legyen, én is szeretnék babát,de nem tudom hogy korai vagy meg várjunk vele?Nagyon ciki lesz ha terhesen járok főiskolára?Megszakitásos módszerrel védekezünk már 3hónapja,lehet hogy igy összejönne a baba?


2008. júl. 29. 10:23
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

én 16 éves korom óta úgy védekezek az aktuális barátnőkkel, kivéve ha gyógyszert szednek, de az sajnos kevés volt... De még nincs gyerekem, pedig 22 vagyok.

Ja, és nálunk mivel 24X annyi lány jár fősulira mint srác, tudom, h ebben a korban már gratulálni szoktak és nem szörnyülködni.

H el tudjátok-e tartani, az már más kérdés.

2008. júl. 29. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Mivel megszakításos módszerrel védekeztek, van rá esély hogy összejön.

Szerintem még korai a babaválalás.

Én is szeretnék pl babát de előbb el akarom végezni az egyetemet hogy olyan állást találjak amivel el tudom tartani a barátnőmet. Szerintem te is fejezd be a főiskolát mert ha meglesz a baba akkor nem sok esély van rá hogy folytatni fogod

2008. júl. 29. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem amig főiskolára jársz ne vállalj gyereket. El tudnátok tartani? Gondoskodni lenne időd róla a fősuli mellett? A fősulit, hogy fogod elvégezni??? Szerintem nem sok szabadidőd lenne, ha bevállalnál egy babucit. Nem elég, hogy pelenkázol, szoptatsz stb, de még bejársz a fősulira is, tanulnod kell a vizsgákra, és akkor még ott van a háztartás is. Én a helyedben biztos várnék pár évet...
2008. júl. 29. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon érdekes a kérdésed (kétszer is): korai még, vagy várjunk?

Erre csak azt lehet mondani, hogy még korai és várjatok.

A barátod szeretne, de még félt is téged - akkor minek kellene sürgetni? A barátod mennyi idős? Dolgozik? El tud tartani hármatokat? Mióta éltek együtt? Házasság? Te mennyi erőt érzel magadban, hogy a 24 óra anyaszerep mellett még a főiskolát is rendben befejezd?

Szüleidnek mondjuk nem sok beleszólása van ebbe, kivéve, ha őket akarod megkérni, hogy iskolaidő alatt segítsenek a baba körül.

A megszakításos módszer meg nem védekezés, de ezzel gondolom ti is tisztában vagytok.

Terhesen fősulira járni nem ciki, de azt hiszem, ez az, amit a legkevésbé kellene figyelembe venned a döntésnél.

2008. júl. 29. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
23éves a barátom és dolgozik is,2éve vagyunk együtt de nem élünk házasságba
2008. júl. 29. 11:08
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
2 éve vagytok együtt, de együtt is éltek? Szerintem próbáljátok ki az együttélést, azt lehet fősuli alatt is :), hiszen így ismeri meg igazán két ember egymást. Aztán ha jól megvagytok az oké, és szerintem fejezd be a sulit és utánna kezdjetek neki a babaprojektnek. Ő is még csak 23 éves, szerintem még nyugodtan várhattok, semmiről nem vagytok lekésve, egy gyerek az egész életre szól, szóval nem szabad elsietni. Babával csinálni a sulit pedig elég nehéz, a szüleidre meg nem támaszkodhatsz teljes mértékben.
2008. júl. 29. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Huh ez szerintem még nagyon korai. A 24 órás anyaszerep mellett kétlem, hogy maradna időd/erőd tanulni, bár vannak akiknek ez megy, de biztos vagyok benne, hogy őket is nagyon kimerítni. És ahogy azt többen említették egy gyerekhez fontos a biztos anyagi háttér, mert gondolom nem szeretnétek, hogy bármit is nélkülöznie kéne a babának.
2008. júl. 29. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Mendus ***** válasza:
Hát ez lehet túl korai, sztem még ne kötelezd el magad nagyon fiatal vagy inkábbb élvezd az életet...és ne legyen az 60 éves korodban hogy visszasírod a tinédzser korod amikor még csak bulizgattál. Engem anyám 17 évesen szűlt és minidig ezt mondogattja hogy élvezzem az életet de módjával és a határokat ne feszegessem, Szóvla sztem még járd ki azt az iskolát helyezkedj el valahol és utána tervezgesd a családalapítást. |16 vagyok amúgy|
2008. júl. 29. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Mendus ***** válasza:
még az előző hozzászóló vagyok, csak elfelejtettem leírni, hogy tényleg inább tanulj sokat, hogy okos legyél és többre vidd mindenkinél és hogy feltudj vmi diplomát mutatni, mert ha ez nmincs meg akkor téged is elnyel aföld és utána majd sírhatsz, hogy miért nem tanultál! Ebben a világban már nagyon fontos a tanulás úgy hogy a gyerek még ráér akár még 30 évesen is családot alapíthatsz nem lennél túl öreg hozzá hiszen valaki 45 évesen is szül.
2008. júl. 29. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

szeirntem még semmiképpen se vállalj gyereket.

2 év együttlét még nem sok. mi lesz ha mondjuk szakitotok? ott maradsz egyedül a gyerekkel, a sulit elfelejthetnéd, diploma nélkül nevelgethetnéd a gyerekedet utána levállalnál valami minimálbéres melot hogy azért eltudjatok élni...pénztáros vagy ilyesmi. mond van ennek értelme?

én a helyedbe még 2 évet minimum várnák de inkább 3-at. fejezd be a sulit keress egy jo melot és ha még akor is együtt vagy a pasival és ugyanazt érzed iránta még most akkor legyen gyereketek. igy ha szarul sül el akkor az egész életedet elronthatod. hidd el nem érné meg.

2008. júl. 29. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!