Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 16-17 évesen nem korai?

16-17 évesen nem korai?

Figyelt kérdés

"Párommal" 2 éve együtt vagyunk,babát szerettünk volna,az első becsúszott,de sajnos el is ment,ettől én jobban kivagyok,mint barátnőm.

Én 17 éves vagyok,barátnőm 16,tudjuk milyen nagy felelősség,és lemondás egy gyerek,anyagiak is meglennének,hogy belevágjunk és megkapna mindent!

Csak ÉN nem merek belevágni,mivel félek,hogy ha megint elmegy,én teljesen összetörök....

Szerintetek vágjunk bele?

VAGY,ha összeházasodunk(nagykorúsítás),akkor esetleg örökbe fogadni egy babát?


2012. szept. 25. 13:38
 1/8 anonim ***** válasza:
Ez most nem komoly, ugye?!
2012. szept. 25. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
De...
2012. szept. 25. 13:42
 3/8 anonim ***** válasza:
De, korai.
2012. szept. 25. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nagyon korai, kedves.

Inkább tanuljatok, képezzétek magatokat, menjetek el dolgozni, építsetek saját egzisztenciát, és ha tényleg egy életre terveztek együtt, akkor építsétek a kapcsolatotokat.

Ha már benőtt a fejetek lágya, és még mindig akarjátok, házasodjatok össze, és kezdődhet a családtervezés.

Az elhalt pici miatt részvétem, sajnálom.

2012. szept. 25. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nézd, én 28évesen szültem az elsőt és azt hittem tudom milyen nagy felelősség és mennyi lemondás, de tévedtem. Hall az ember dolgokat de más az amit az életben a saját gyerekén tapasztal. Úgy is mondhatnám hogy van a nagykönyv és van a gyereked aki vagy megfelel a nagykönyvben írtaknak vagy nem. És van az élet külön, ami szállítja a váratlan eseményeket, pl elveszti valaki az állását és már nincsenek meg az anyagiak, vagy beteg lesz a baba és sokat kell orvoshoz hordani (anyagiak, stressz, aggódás), vagy valamelyikőtök kitalálja hogy még élni szeretne vagy szimplán elvégezni egy sulit munka/gyerek mellett és borul minden amit elterveztetek. Nagyon fiatalok vagytok még, biztos hogy menedzselnétek, de nem biztos hogy most még nem bánnátok meg hogy bevállaltátok ezt az életformát. Sok közös cél és élmény várhat még rátok a baba előtt, amit néha jobb csak kettesben átélni és jó emlékkel visszagondolni rá, amikor majd éjszakáztok vagy az éppen aktuális gyerekprobléma miatt ki vagytok borulva. Örökbe biztosan nem tudtok fogadni most. Én várnék. Nagyon sajnálom hogy ezt a vetélést ilyen fiatalon kellett megélnetek és feldolgoznotok!
2012. szept. 25. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szia! Én amondó vagyok, hogy még nagyon ráértek a babaprojekttel! Hallgasd meg egyszer kétszer a híradót! Nem biztos, hogy még ilyen fiatalon babázni kéne! Sőt! Inkább éljétek a csodás, gondtalan gyermekkorotokat! Ettől függetlenül nagyon sajnálom, ami történt!!! Együtt érzek, de ez lehet egy lehetőség vagy figyelmeztetés az élettől. Nem véletlenül történik az ilyesmi! Sok sikert kívánok a Nektek életben!
2012. szept. 25. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
66%

nem, nem korai. Nem ti lesztek az egyetlenek, akik segélyből fognak megélni, vagy anyu/apu nyakán tengődni még 40 évesen is. A gyereknek is jót fog tenni, hogy olyan emberek vezetik az életben, akik még maguk is gyerekek. Biztosan nagyon okos, szófogadó gyerek lesz, aki teli önbizalommal fog belevágni az életkezdésbe majd. Elvégre otthon is látták a bölcsességet, megfontolt, átgondolt viselkedést.

Vagy nem.

2012. szept. 25. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Pártolom a korai gyermekvállalást, én 26 voltam az elsőnél. A korai és szerintem elfogadható életkor tervezett terhesség esetén 20 év. És ez még így is nagyon egyén függő. Sok 20 éves még alkalmatlan lenne szülőnek, a háttérről nem is beszélve.

A 16-17 még gyerek kategória, ha tetszik, ha nem. Semmiképp nem való még nektek egy kisbaba.

2012. szept. 25. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!