Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mesélnétek dohányos kismamák...

Mesélnétek dohányos kismamák babáiról?

Figyelt kérdés
tudom,hogy elég necces téma,de általános felmérést szeretnék csinálni,hogy miként befolyásolta a terhességet,szülést és a baba egészségét a dohányzó kismama káros szenvedélye!olyan tapasztalatokra lennék kíváncsi,ami közeletekben volt vagy talán veletek történt!és kérném,hogy ne veszekedjetek!aki trágár,sértegető,azt le fogom pontozni!
2012. okt. 7. 14:00
1 2
 1/11 Kriszti333 ***** válasza:
29%

Szia! Most biztos nagyon sok negatív kritikát fogok kapni de leírom az én sztorimat!

Szóval én sajna az egész terhességem altt dohányoztam és hála semmi baja a babámnak! Megcáfoltam azokat a tényeket hogy:

-koraszülés(40+6 napra született a fiam)

-kissúly(3610gr és 54cm)

-hamar meszesedő méhlepény(40+4 napon 2fokba érett)

-fekete placenta(szép rózsaszín volt amit nem dobtak ki)

De ez én vok és nem biztoa h másnak a babájának nem ártana! Nem vok rá büszke de nagyon gyenge akaraterőm van! Jah és azóta sincs semmi gond a kicsimmel!Ma 2hós és 5800gr-os Pufika:)

2012. okt. 7. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
79%

Most nem kötekedésképp, de mennyire lesz a reprezentatív, ha itt mondjuk válaszolnak maximum 20-an? Semennyire. Ráadásul úgy is nagy részt az ír, akinek a gyereke nem lett beteg miatta. Ugyanis az az anyuka nem fog itt eldicsekedni, hogy cigizett, akinek aztán retardált lett miatta a gyereke.

Keress orvosi magazinokat, orvosi cikkeket, azokban egészen biztosan találsz megbízható statisztikát róla.


De ha ennyire tapasztalatokat akarsz:

- Kórházban erősen cigis nő kb. 32. hétre szülte meg a gyerekét, tehát koraszülött lett.

- Neonatológus mondta, hogy az újszülött intenzíven az anyukák igen nagy része dohányzott.

- Bnőm mesélte, hogy a szomszédjában volt egy kislány, aki teljesen retardált volt, mert az anyja végig cigizett a terhesség alatt. Pár éves korában volt egy szívműtétje, aztán kb. 10 évesen meghalt.

2012. okt. 7. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
48%
anyám végig cigizett amikor engem várt.Koraszülött lettem de valószínűbb azért mert ikrek voltunk csak ezt senki nem tudta(34 éve)csak szülésnél derült ki az ikerterhesség.Mindketten kis súllyal születtünk.Most semmi bajunk,makk egészségesek vagyunk.Mindketten felsőfokú végzettséggel.
2012. okt. 7. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
82%

Nekem már kicsit unalmas ez a nem dohányzó kismamák vs dohányzó kismamák. Ha rákeresel a gyk-n korábbi kérdésekre, számtalan ezzel kapcsolatos kérdéseket találsz. (volt közte kérdés is.) Na de ez nem sértés akart lenni, csak annyi ilyen jellegű kérdés volt már, hogy szinte kívülről fújom az ide még meg sem érkezett válaszolok! :)


Én 5 hónapos terhes voltam amikor leszoktam a cigarettáról. Nem mondom, hogy addig nem tudtam volna letenni, egyszerűen ostoba és akarat gyenge ember voltam. Azóta egyetlen egy szálat sem szívtam el. (Most 13 hónapos a lányom.)


Nekem soha, semmilyen probléma nem volt a terhességemmel, a szülésemet indították mert 9 nappal túlhordtam a lányomat. A méhlepény egyáltalán nem volt elmeszesedve, azt hiszem egy kis meszesedést látott az orvosom az utolsó napokban, a köldökzsinór is az utolsó napig rendesen táplálta a kisbabámat. Végül császároztak relatív téraránytalanság miatt, mivel én elég alacsony termetű és vékony testalkatú vagyok, hozzám képest pedig elég nagy súllyal született a lányom! (3550 grammal) Azóta sincs semmi baja, hála Istennek, remélem nem is lesz! Egészséges, jó kedélyű, okos kislány. De nem mondom, hogy nem jut eszembe rengetegszer, hogy mennyit árthattam azzal, hogy 5 hónapon át szívtam a cigarettát miközben őt vártam ... De sajnos az időt visszaforgatni nem tudom! Azt mondják jobb később, mint soha. Hála Istennek sikerült letennem!

2012. okt. 7. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
78%

Tessék, ehelyett az abszolút nm reprezentatív felmérés helyett olvasgasd ezeket:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

2012. okt. 7. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
5/5-ös!köszönöm,de sajnos nem tudok angolul!csak az elsőt tudom elolvasni!
2012. okt. 7. 14:36
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
A környezetemben, nem túl közeli, de ismerőseim közt van egy 20 éves lány, aki 5 hónapos koráig nem vette észre, hogy terhes. Ivott, cigizett.. amúgy kocsmában pultosként dolgozott. Miután megtudta, hogy előre haladott terhes, alkoholhoz többet nem nyúlt, de a cigit nem tudta letenni. Ő 36 hetesen szült. Ezt leszámítva a kisgyerek egészséges. Eddig. Ismerek olyan cigiző anyukát is, aki szintén végig cigizte a terhességet (igaz, magához képest csökkentett üzemmódban), és az ő babája időre született, és egészséges lett. De erre mi a garancia? Semmi. Többen vannak, akik koraszülöttek és/vagy betegek lesznek tőle. Akkor pár kirívó eset miatt megéri kockáztatni?
2012. okt. 7. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem szegény párom maga volt az elrettentő példa. Vele végig cigizett az anyukája, különösebben vissza se fogta magát.

Ránézésre jól megtermett, egészséges, életvidám srác.

Gyerekkorban asztma, figyelemzavar, 20 évesen csontritkulás, könnyen romló fogak, láncdohányzás, és ha megfázik úgy sípol, mint egy tüdőbajos vénember.

Ami nekem nagyon gyanús, hogy az unokaöcsémmel is cigizett az anyukája, és nála is megállapították a figyelemhiányos, hiperaktív viselkedészavart.

Szóval attól, hogy egy mondjuk ovis korú gyereknek ránézésre "megvan mindene" meg értelmes, még lehetnek komoly problémái, amik csak jóval később derülnek ki (lsd párom esete).

2012. okt. 7. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Csak amit írtok azt nagyban befolyásolja a genetikai is. Arányosságban vannak bizonyos kockázati tényezők amiket megemel az ha valaki dohányzik ez még jobban megnő ha valaki más élvezeti szereket használ. De ugyan úgy születik egészséges embereknek beteg gyerekük ,mint a dohányosok stb közt egészséges. Adatokat nem lehet írni,mivel nem egy kutatás van,hogy ma is minden 4 nő dohányzik terhesség alatt! Van aki titkolja és van aki bevallja,így nem lehet tudni,hogy az adott esetben pl koraszülött gyereknél a cigi befolyásolhatta e ,hogy korábban jött világra. Ha a nőn észreveszik vagy tudják,hogy dohányzott akkor arra fogják, ha titkolta akkor keresnek más okozati tényezőt rá.
2012. okt. 7. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Az én anyukám végig cigizte a terhességet. Akkor, 30 évvel ezelőtt nem lehetett tudni a lepényről semmit. Időre születtem, igaz elég pici voltam.

Az utóhatása "csak" annyi lett, hogy borzasztóan allergiás vagyok, és ez állítólag erre vezethető vissza.

2012. okt. 7. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!