Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Angliában, Írországban élő...

Angliában, Írországban élő Anyukák, milyen kint az élet?

Figyelt kérdés

Jár valami támogatás a 4 éves gyermekek után? Mennyibe kerül havonta az Ovi? Milyen munkalehetőségek vannak kint, hány órában, mennyit fizetnek?

Mennyibe kerül a havi albérlet, rezsi, kaja?


Előre is köszönöm a válaszokat!



2012. aug. 31. 20:30
 1/7 anonim ***** válasza:

Én nem élek ugyan kint, de elolvastam a kérdésed, mert sokat járok Angliába és tervezünk kiköltözni. Szerintem egy kicsit pontosíts, mert így elég tágak a kérdések.

Milyen munka érdekel? Mi a végzettséged? Van kint mindenféle munka és lehet részmunkaidőben is dolgozni. Az hogy mennyit fizetnek nagyban függ attól hogy nagyvárosba mennél, vagy pl Londonba, esetleg csak valahova északra egy kisvárosba?? Mi a preferenciád? Albérlet is ettől függ, London, Dublin és mondjuk egy Leeds között van hatalmas különbség.

2012. aug. 31. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Férjem sajnos munkanélküli lett, vagyis ma közölték vele, hogy 1 hónap és kész. Szeptembertől menne a lányunk Oviba, eddig itthon voltam vele, most mennék dolgozni, de a férjem tartott el eddig ős minket, ő volt a jobban kereső. Építőiparban vezető volt, ő építőiparban helyezkedne el, én igazából takarítást tudok magamnak elképzelni, vagy gyerekekre vigyáznék, mert könyvelő vagyok, de alap Angol nyelvtudással rendelkezünk.

Sajnos más kiutat nem tudunk mint a külföld, ezért érdeklődnék mik a kilátások.

2012. aug. 31. 21:10
 3/7 anonim ***** válasza:
Értem. Szerintem egy ilyen szituációban úgy jártok a legjobban ha férjed kimegy munkát szerezni és ha neki van állása, ti utána mentek. Te könnyen fogsz találni ilyen jellegű munkát. A szomszéd srác építőiparban dolgozik Londonban. Folyamatosan van munkája, jól keres, mert itthon mindig csinosít valamit a házon, hol új ablakok, hol új fűtés rendszer. Azért sem jön haza, pedig már szeretne. Ha esetleg vannak kint ismerősök érdemes velük egyeztetni. Sajnos hogy mennyit keresnek az építőiparban nem tudom. A minimálbér olyan 7 font körül van óránként, de ebben nem vagyok biztos. Mi anno kajára kb 50 fontot költöttünk hetente kettőnkre. De itt megint kérdés hogy nektek mik az igényeitek.
2012. aug. 31. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia!

A családi pótlék biztosan jár a lányod után. Az óvodát nem tudom, mert az én kisfiam még csak egy éves. De itt teljesen másképp van az oktatási rendszer, mint otthon. Itt négy évesen nem oviba, hanem iskolai előkészítőbe megy a gyerek. Van munkalehetőség, de sajnos nagyon megszigorítottak mindent. Régen takarítani felvettek bárkit, nem kellett hozzá angolul tudni, most meg kemény állásinterjúk vannak, nehéz kérdésekkel, hogy megbizonyosodjanak tényleg tudsz-e angolul. Persze vannak kivételek, csak sajnos kevés. A minimálbér 6.08 font/óra! Takarítást inkább csak részmunkaidőben lehet csinálni, az építőiparról nem tudok semmit.

Londonban van sok munkalehetőség, de éppen ezért, mivel sok van, ezért mindenhol csak a minimálbért fizetik. Érdemes nem Londont megcélozni, mert kisebb városokban esetleg falvakban már többet fizetnek még a takarításért is! Sajnos az albérletek nagyon drágák, Londonban a legdrágábbak. Mi egy faluban élünk, itt fizetünk 715 fontot!egy hónapra egy lakásért (két szoba, nappali, konyha, fürdő). Ja és ez még itt olcsónak számít! A rezsi, kaja kb. olyan árak vannak itt is, mint otthon.

Ez egy nagyon hasznos oldal, itt bárminek utána tudsz nézni:

[link]

2012. szept. 1. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Alap angol biztos, hogy nem elég!!!

Az ovi nagyon drága, gyakorlatilag egy minimálbér.

2012. szept. 1. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

szia


3 eves kortol heti 15 ora ingyenes az oviban 4 evesen meg sulielokeszito van mar ami kotelezo is es teljesen ingyenes.

Reszmunkaidoban tudsz dolgozni amig a gyerkoc suliban van.


Epitoiparrol nem tudok mit irni sajna.Gyerekvigyazas csak ismerosoknel fog mukodni alap angollal referencia es szaktudas nelkul igy marad a takaritas.Mi nagyvarosban elunk es 450-600 font kozott mozgnak az ingaltanok amik 2 halo+ nappalisak / ho + rezsi.


Londonban ugyan ez 1200-1400 font korul van.

ok mindent lehet igenyelni hausing benefit, child tax credit workin tax credit.....

mi annyi penzt kapunk a gyerkoc utan ami pont fedezi az albinkat igy itthon tudok maradni vele 3 eves koraig amikor mar mehet az ingyenes oviba.

2012. szept. 1. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2012. szept. 2. 09:14

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!