Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 3. terhességnél hogyan számolnak?

3. terhességnél hogyan számolnak?

Figyelt kérdés

Bfizum 2008ban 165ezer ft,volt aztán februártól veszélyeztetett terhességgel táppénzen voltam..majd gyed ..2010májusában megszületett 2.gyermekem jelenleg gyeden voltam most már az utánuk járó szabit veszem ki azaz azt töltöm és az ez évre járó szabijaim.a gyedem 85ezer ft volt jelenleg szabim alatt 118ezret kapok,okt.6og tart..kérdésem az lenne ha most terhes lennék a 3.babával..hogyan járok jobban ill milyen összegeket fogok kapni..

3.terhességem is veszélyeztetett lesz gondolom mert elöttük volt 2 vetélésem,és nagy súlyúak voltak valamint császárosak..

ha kiveszem a szabijaim..mi lesz az alapja a táppénznek?a gyed vagy a szabi összege..az mennyi lesz??

Szabijaim júni 1-okt6ig töltöm 118ezer fttal/hó

gyedem 85ezer ft volt

mi lesz az alap hogyan kalkuláljak?

Ha valaki ért hozzá és konkrét összegeket tud írni ezekre az adatokra az előre is köszönöm!


2012. aug. 17. 14:37
 1/2 anonim ***** válasza:

A 118 nettó? Vagy bruttó, és ennyivel kevesebb lett a béred?


Táppénz: mivel azért nincs 180 bérezett napod, mert gyeden voltál, a kedvezményszabály értelmében a táppénz alapja ugyanaz lesz, mint a gyed alapja volt - ha a 165 ezer bruttó alapján számolták a gyedet, akkor a táppénzed alapja is ez az összeg lesz. A táppénz mértéke 60%, levonás belőle 16% szja (adókedvezménnyel kevesebb)


Tgyás: a tgyás alapja az a jövedelem lesz, amit most kapsz a szabid alatt, mértéke 70% (a bruttó bér 70%-a) mert ha jól számolok, a minimálbér kétszeresét nem éri el a bruttód (186 ezret)


Gyed: mivel továbbra sem lesz meg a 180 bérezett napod, és ennek oka a táppénz, majd a tgyás lenne, így a gyed alapja is az lesz, ami a tgyásé - vagyis a bruttó béred.

2012. aug. 17. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaid..

ugye nem befolyásolja mindezt hogy az ez évre járó szabijaim is kiveszem..az benne van az okt6ig lévőben..

az első szabi hónap a 118ezer az Nettó volt. ez a hónap eltért és 158ezer Nettót kaptam nem tudom miért bérkorrekció??vagy csak rosszul számoltak.

tehát ha jól értem akkor amit kaptam gyed az lesz a gyedem,és amit mostszabi alatt kapok az lenne a tgyásom?

köszönöm.

2012. aug. 17. 17:23

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!