Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tudnátok olyan könyvet ajánlan...

Tudnátok olyan könyvet ajánlani, ami a születés előtti emlékekről szól, vagy arról, hogy a nagyon kicsi gyermekekben milyen nyomokat hagyhatnak bizonyos események (válás és hasonlók)?

Figyelt kérdés

Születés előtti emlékek alatt azt értem, mikor a pici még az anyaméhben volt, tehát nem valami ezoterikus jellegűt,bár lehet olyan is, csak most elsősorban tudományos jellegű könyvekre lennék kíváncsi ezekben a témákban.

Olyan könyvnek is nagyon örülnék, ami arról szól, hogyan lehet az ilyen nagyon régi, tudat alatti emlékekhez hozzáférni.


2012. júl. 19. 17:01
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha az "élve boncolás" nem hagy emléket, akkor szerinted mégis mi fog? Ugynis a 70es évek előtt az volt a hivatalos orvosi nézet, hogy a csecsemőkön végzett műtétnél nem szükséges érzésteleníteni, hiszen az agya nem fejlődött ki eléggé, hogy maradandó emléke legyen. tulajodonképpen aztán csak véletlenül derlt ki, hogy a fizikai stressz árt neki, má a lényeg az, hogy tényleg nem emlékszik rá senki. Márpedig az ilyesmit nem felejti el az ember... Namost akkor megint, mért is feltételezed, hogy egyáltalán lehet anyahméhben emléke, mikor még születés után sincs?!
2012. júl. 19. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Az érzéstelenítés nélküli műtét nagyon nagy trauma.Az ilyen nagy traumákat van úgy, hogy még felnőtt korban is száműzi az agy a tudatalattiba, ami nem jelenti azt, hogy az ember "elfelejtette".Írtam is, hogy arra is kíváncsi lennék, milyen módszerekkel lehet az ilyen eltemetett emlékeket előcsalogatni.Tudom, hogy van például a hipnózis, de arra is van több módszer...
2012. júl. 19. 17:38

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!