Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kistestvére érkezését hogyan...

Kistestvére érkezését hogyan élte meg 2 év körüli gyermeked?

Figyelt kérdés
milyen praktikák váltak be az új helyzet elfogadtatására? pl ő is kapott egy babát, amit pelenkázhatott, etethetett, ilyenekre gondoltam.Új ágyat kapott vagy épp hogy nem szabad kiszakítani a saját környezetéből?

2012. jún. 3. 10:52
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Talán jobb, ha már előbb megkapja az új ágyát, a születés előtt 1-2 hónappal. Ugyanez a babakocsira is vonatkozik, még a születés előtt pár hónappal szoktasd le róla.

Nálunk volt babázás, ahogy írod.

De az volt a legjobb, hogy két szoptatás között rendszeresen lejártam vele sétálni, addig a pici fent maradt apukájával. Jól esett neki, hogy ugyanúgy foglalkozom vele is. Nem mentünk messzire, ha úgy volt, apa felhívott, hogy menjünk haza. Sokat foglalkoztam vele, ritkán mondtam neki olyat, hogy most nem érek rád, mert a picivel kell ezt vagy azt csinálni. Szoptatás közben ő is hozzám bújt, meséltem neki közben. Segített pelenkázni, ő kente be krémmel.

A lényeg, hogy ne a pici kerüljön első helyre, hanem maradjon meg első helyen a nagytesó. Aztán úgyis megszokja, hogy ketten vannak, ez az első helyes pozíció talán csak az első hónapban fontos, érted mire gondolok, hogy ne érezze mellőzve magát.

Az igazi testvérféltékenység úgyis mindig akkor kezdődik, amikor már a picike is eléri a játékokat, ő is elkezd kúszni-mászni... de ez nektek még messze van.

Nálunk 23 hónap különbség van.

2012. jún. 3. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
22 hónap a különbség a fiaink között. Én igyekeztem bevonni amibe csak tudtam. Segített a baba lábát megmosni, mert azt csak "ő" tudja, megtörölgethette a törölközővel, stb. ilyenek. Ha aludt a pici,akkor meg nem a házimunkával foglalkoztam, hanem a nagyobbal. Az az idő csak az övé volt. Tolhatta sétakor (velem) a babakocsit is. Na és persze egy kis ajándékot kapott tőlünk öcsi születése után. A látogatók is hoztak neki is valamit,mikor jöttek babát nézni. Ez a sok kis számunkra apróság neki nagyon sokat számított! Nem is volt soha semmilyen probléma, depresszió,visszaesés, semmi. Féltékeny se volt soha a babára. Az ágyát meg hamarabb megkapta, így a kiságy gond is megoldódott.
2012. jún. 3. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
nagyon sokat segítettetek, köszönöm! várok még hozzászólást, ötleteket!
2012. jún. 3. 14:08
 4/6 anonim ***** válasza:
Két év és 3 hónap a korkülönbség.Nagyon hamar elmondtuk,vittem magammal a védőnőhöz szívhangot hallgatni stb.Az Ő feladata volt minket hazavinni a kórházból.Mindenbe igyekeztem bevonni,ha pl szoptattam nem vonultam külön(mi 3 voltunk otthon)hanem simán a gyerekszobában a földön törökülésben,miközben játszott mellettünk.Ha aludt a kicsi vele tartalmas időtöltés(festés,gyurma,közös főzés)És a legfontosabb :D :Olyan hogy egy puszi nincs!Csak kettő bárhol bármikor(ahol három gyerek van értelemszerűen három puszi)A kiságy hamarabb lett kicserélve,de az külön büszkeséggel töltötte el amikor előszedtük a kiságyat újból,hogy ő már olyan nagyfiú hogy a kistesónak "ajándékozza" a régi ágyát.A látogatók nem csak a kisbabával foglalkoztak,erre direkt mindenki figyelt,és valahogy természetesen kezeltük,nem fordult fel fenekestől a világ a baba érkezéstől.(mint az elsőnél)Nálunk nagyon hamar kialakult a testvéri kapocs,imádják egymást,sosem volt féltékenység,és ma már tudnak tényleg együtt játszani,osztozni(az szívfájdalom volt hogy az újszülött még nem tud vele)a kicsi mint az Istenre tekint rá és követi,utánozza.A nagy pedig óvóan és szeretve.
2012. jún. 3. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

1.vagyok

Tényleg, az még eszembe jutott, ha látogatók jöttek, mindig szóltam mindenkinek, hogy előbb a nagyot dicsérjék meg, vele játszanak, és csak utána nézhetik meg a picikét!!!! Ez nagyon fontos szerintem, hogy ne szoruljon háttérbe a nagy!!!

2012. jún. 3. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nálunk is 22 hónap van köztük.


A nagy sokat simogatja, puszilgatja a kicsit, szerencsére nem féltékeny. Igaz, hogy az első néhány hétben sokkal többet kérte a cicit mint előtte, még most is van hogy egyszerre szoptatom őket (2 hónapos a pici). És ő is meg szokta szoptatni a lego-emberkéket vagy a plüss nyulat. :) Fürdetéshez néha odajön és "segít", meg meg szokta fésülni a hugi haját, visszaadja a cumiját ha kiesett neki és sír. (ha meg nem sír, akkor elveszi és ő szopogatja, pedig soha nem cumizott előtte. :))


Akár hová hív magával kint az udvaron, vagy ha mondom neki hogy elmegyünk pl boltba, mindig rámutat a babára, hogy őt is hozzuk - mondjuk megszokta az első perctől, hogy a pici rengeteget van kézben, mint ahogy ő is volt. Szerintem ez is fontos, hogy neki sem volt soha "anyahiánya". És azt is viszonylag türelmesen viseli, hogy szegény rengeteget hallja, hogy "mindjárt megyek, csak pelust cserélek a babának, megetetem a babát, stb".


Kezdetektől fogva velünk aludt (mondjuk, egy pici szobánk volt csak lakható, el sem fértünk volna máshogy), Karácsonyra készült el a másik szoba, ami az övé lett, rendes nagy ággyal, az első naptól kezdve szeret ott aludni. Ha éjjel felébred és átjön hozzánk, akkor maradhat, és együtt alszunk mind a négyen.


Szóval szerintem rugalmasan kell hozzáállni, és valóban, nem kell nagy felhajtás a kicsi körül.

2012. jún. 3. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!