Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy 4-5 éve 6...

Miért van az, hogy 4-5 éve 6 osztálytársamnak is lett kistestvére, most meg már senki nem vállal gyereket? Pedig még bőven tudnának szülni.

Figyelt kérdés
2011. febr. 4. 13:16
 1/7 anonim ***** válasza:
Ahol én élek, egy kisebb község. Volt év, 2000 körül talán, amikor minden hónapban született baba. Az eltelt években meg egy-kettő születik évente. Vannak, akik elmúltak 30 évesek, régóta párkapcsolatban élnek, de nem akarnak vállalni gyereket. Vannak, akiknek van egy, esetleg kettő, többet nem terveznek.
2011. febr. 4. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
27%
Sztem ez egyéni önzés, és divat kérdése is. Önző világban élünk, ahol a saját érdekek érvényesítése elsődleges szemponttá vált minden mással szemben. Akinek gyereke van az mindent tud, csak nem képes maximálisan érvényesíteni az érdekeit. Nem akkor és oda megy ahova akar, stb-. stb. Ez nem fér bele a mai közgondolkodásba.
2011. febr. 4. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ugyan nem tudom, hogy TE hány éves vagy, de ha pl. 16, akkor ezelött 4-5 éve 11-12 voltál. Gondolom ,az osztálytársaid is ennyi idösek voltak és az sokkal gyakoribb, hogy 11-12 éves gyerek mellé szülnek még, mint egy 16 éves mellé, mert az utóbbi esetben egyszerüen túl nagy a korkülönbség a testvérek között. A másik, hogy a szülök is idösebbek, és nem biztos, hogy nyugdijas korukig gyerekt akarnak nevelni meg iskoláztatni. Pl. ha 4-5 éve voltak a szülök 30-35 között, az még rendben van, de most 40 körül már azért elég meggondolandó még egy pici gyereket vállani, mert legalább 20-25 év, mire egy gyerek önálló lesz. Ha most van egy 16 éves gyereke - monjuk 40 évesen, akkor az azt jelenti, hogy 24 éves kooa óta gyereket nevel, nem biztos, hogy még a hátralévö felnöttkorát (még 25 év, azaz 65 éves koráig) is ezzel akarja tölteni, hanem esetleg 10 év múlva már kicsit magára is akar gondolni.
2011. febr. 4. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

teljes mértékben egyet értek az utolsóval.én most leszek 30 és van egy 26 és egy 8hónapos babám) elvileg 35környékén még szülök egyet...de addig még sok víz lefolyik a dunán.most ott tartok,hogy már eléggé zavar,hogy be vagyok szabályozva a 2 pici miatt.tudom,könnyebb lesz ha már ovisok lesznek...

és szögezzük le azt is,hogy egy nő élete nem csak a gyereknevelésből (kell hogy) álljon

2011. febr. 4. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
14 vagyok most, de szerintem nem gond a korkülönbség. A nővérem 14 évvel idősebb nálam.
2011. febr. 4. 13:48
 6/7 anonim ***** válasza:

"14 vagyok most, A nővérem 14 évvel idősebb nálam"


Azt nem irtad, hogy a szüleid hány évesek, meg azt sem, hogy te tervezett gyerek voltál-e vagy csak becsúszott.


Ha anyukád a növérednél 16 éves volt, akkor most 44 éves - szerinted most még érdemes lenne neki másik gyereket szülni? (gondolom, ennél azért idösebb volt a növérednél - és most még inkább kifutott az idöböl). Eleve 40 év felett már nem igazán jó gyereket szülni, meg 20 év alatt sem. Ugyanis egy gyereket nemcsak megszülni kell, hanem még fel is nevelni, és az sok idö.

2011. febr. 4. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Aham, hát az egyik osztálytársam 15 éves, a testvérei 11 és 8 .Anyuja csak 33.

A másik 16 évesen megszülte a barátnőmet, ő most 32 éves.

De pl egy másik 14 éves , öccse 4 és az anyja kb 35

Akkoor.. 14 éves a gyerek másik 9 és 3 34 éves

Vagy 14 éves 8 és 4.Anyuja 37

2011. febr. 4. 16:48

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!