Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kinek hogy befolyásolja az új...

Kinek hogy befolyásolja az új törvény a tesó érkezését?

Figyelt kérdés
Márciusba született meg kislányunk császárral. Azt mondta este a párom hogy augusztusba kellene teherbe esnem de viccelt még nagyon korai lenne. Szeretnénk még egy babát az biztos. Ha 2 év múlva születne a második akkor születésétől számolnák újból a gyest vagy még az előzővel lennék gyesen és mikor le telik a 3 év az elsővel akkortól számolják a másodikkal a gyest? Na most lehet nem érthető mit szeretnék megtudni....
2009. máj. 26. 08:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Az én fiam 2008 decemberi, szerettem volna 2 év korkülönbséget, de a sok megszorító intézkedés kb. 20-30 ezerrel fogja megvágni a havi bevételünket, így nem merünk hamar vállalni tesót.
2009. máj. 26. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
13 hónapos a kisfiam, januártól megyek vissza dolgozni, tehát még nem lesz két éves. Ha lesz következő, kétéves korától ő is bölcsis lesz. Szerencsére a mi kisvárosunkban több bölcsi van, a legtöbb magán, de csak a plusz szolgáltatásért kell fizetni, egyébként díjtalan. Anyukám azt mondta erre a hajcihőre, hogy az ő idejében még ennyi sem volt támogatás, mégis öt gyereket neveltek fel tisztességgel. Két-három műszakban dolgoztak, mégis megoldották, sosem voltunk egyedül, mindenre jutott elegendő idő és pénz is.
2009. máj. 26. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
53%
Gyest kapsz? Gyedet nem?
2009. máj. 26. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Mivel annyi ideig kapod a GYEDet majd amennyit dolgoztál(min 1 év munkaviszony kell ugy olvastam,ha 2 évet dolgozol,jár majd 2 évig)igy 2 évre visszamegyek dolgozni.Aztán majds jöhet a teso.
2009. máj. 26. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem lennék 38 én is visszamennék dolgozni...de az elmúlt éveket jogviszony gyűjtésével töltöttem, hogy majd szülhessek két gyereket....erre egy kalap alá vesznek a csalókkal....

de ha 3 éves koráig az elsővel itthon vagyok, mivel nincs bölcsi és utána még elmegyek 2 évre dolgozni,az a legjobb esetben is +3 év amivel nem számoltam...60évesen szüljek? vagy mindegy, hogy egy magyarral több vagy kevesebb?

2009. máj. 26. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
74%

Anyukád és apukád egyedül voltak rátok, vagy volt aki segítsen? Mert ha nem csak ketten oldották meg,akkor könnyű dolguk volt!!!!

És ne feledjük, hogy nem vonták le a fizetésük felét sem!

2009. máj. 26. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
A hozzám intézett kérdésre: Egyedül oldották meg. Akkor még éltek a nagyszüleim is, de nem ők vigyáztak ránk, még akkor sem, amikor betegek voltunk. Én is csodálom, hogy meg tudták oldani, de sikerült. Anyagiakban is.
2009. máj. 26. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
46%

És hogyan?

Nálunk az a helyzet, hogy dolgozunk 9 órát+5,5 óra utazás, mert vidékiek vagyunk.

Egymást váltották otthon és ők nem találkoztak csak ritkán?

Emlékszel erre esetleg?

Nekünk olyan munkák van, amit normál időben lehet végezni,hétvégén, éjjel nem.

2009. máj. 26. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Én csak azt nem tudom,ha itt a nagyvárosokban kevés a bölcsi és sokszor hazudni kell,hogy előrébb vegyéka kicsit,ha valaki meg van szorulva akkor ,hogy fogják elhelyezni 2évesen a gyerekeket itt...nekem egy gyerekem van 1éves lesz ,vele még 3évig maradhatok,de 2szerettem volna és mi is dilemmázunk,hogy mit tegyek,mert olyan szakmám van ahol egyébként is lutri,hogy vissza vesznek e kis gyerekkel,mert reggeltől estig kell dolgozni vagy legalább is nem fix munka időben,a párom igaz fix munkaidős de ő is fél 6ra ér haza..ha amúgy sincs bölcsi,hogy fogjuk megoldani a kicsivel??Munkanélkülire kell majd menni vele....????

és mi a helyzet azokkal akik egymás után szeretnének szülni és úgy maradni itthon ,azoknak,hogy fogják számolni a gyedet???még ha előtte meg is volt a 2év?

2009. máj. 26. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk nem sokban érinti a Kistesót az új törvény. Kisfiam 8 hónapos, csásázrral született, tehát legkorábban is jővő szeptemberben kéne szülnöm. Mivel tizenpár év munkviszonyom van, így a kistesóval is jogosult vagyok a GYED-re 2 évig. Utána már nincs GYES, de akkor már úgyis visszamentem volna dolgozni, mert kérdem én: lakáshitel és 2 gyerek mellett mire elég a 28000-29000 Ft? Annak elég aki a gyerekeiből él, de aki a gyerekeiért annak nem elég semmire.
2009. máj. 26. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!