Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ez esetben mi lesz a gyedszámí...

Ez esetben mi lesz a gyedszámítás alapja?

Figyelt kérdés
Most gyeden vagyok a 16 hónapos babámmal, de úgy tűnik, vissza kell mennem dolgozni. Ha még két éves koráig valamiért mégis vissza kellene jönnöm gyedre vele, akkor a most megállapított gyedet kapnám újra, vagy az újra igénylést megelőző évi jövedelmem alapján, vagyis a tavalyi évem alapján? Nyilván az kevesebb lenne, mert a gyedem kevesebb volt már, mint a fizetésem.
2012. júl. 16. 10:42
 1/2 anonim ***** válasza:

A már megállapított gyedet nem számolják újra. Ha ugyanazon gyerek után veszed igénybe az egyszer már megállapított gyedet, akkor az összege ugyanaz lesz.


(Amúgy sem számolnának gyedből, hiába voltál azon tavaly, mert egyik ellátás nem lehet alapja egy másiknak.)

2012. júl. 16. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Én is így gondoltam és főleg reméltem, köszönöm, hogy megerősítettél benne! Bízom benne, hogy ez nem fog előfordulni, de minden eshetőségre fel kell készülnöm... Köszönöm a válaszod!
2012. júl. 16. 10:52

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!