Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi kerül olyan nagyon sokba...

Mi kerül olyan nagyon sokba egy gyereken?

Figyelt kérdés
Sokszor olvastam már, hogy a pénz miatt nem vállalnak a párok több gyereket. A mi össz jövedelmünk (fizetés, gyed, csp.) jobb hónapokban 250.000 Ft amúgy 200.000 Ft. Három gyermekünk van, de nem érzem úgy, hogy bármiben hiányt szenvednénk. Szülők max. egy-két kiló gyümölccsel vagy ilyesmivel segítenek be. Biztos sokan vannak nálunk rosszabb helyzetben, de nem hiszem, hogy az átlag feletti lenne az anyagi helyzetünk, ezért nem értem.
2009. júl. 7. 13:12
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok. Nem gondolunk ilyenre, mivel az ember sokszor azt sem tudja, holnap mi lesz. Ezen kívül kis gyerek kis gond, nagy gyerek nagy gond. Kicsin még csak a csokit kell megvenned, később már az mp3 lejátszót, majd a motort.....Az sem biztos, hogy törvényszerű, hogy anyuka a gyes után még jobb állást kap, mint előtte. Éppen ezért mondom, hogy most kell megbecsülni, ha most jó!
2009. júl. 7. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 A kérdező kommentje:
Sajnálom azokat, akik ilyen pesszimisták.
2009. júl. 7. 15:55
 23/36 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell sajnálnod, ez nem pesszimizmus, csak realizmus.
2009. júl. 7. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
100%
Én tervezek. Akarok még gyereket én is, nem állunk meg egynél. De mint te is írtad, várni kell. Hogy kifusson legalább a hitelek fele, ez kb. már havi 40ezer megtakarítás. Így lesz valószínűleg 4 év a két gyerek között, de nem gondolom, hogy ez olyan rossz lenne. Nekem ami a legtöbbe került a picúrban az a tápszer volt. Sajnos sehogy nem tudtam szoptatni. Ez kb havi 15000 Ft-ba került. Mivel az első gyerekkel így jártam, így számolok azzal az eshetőséggel, hogy a második gyereknél is megtörténhet, hogy nem lesz tejem. Természetesen igyekszem pozitívan gondolkozni, hogy menni fog a szoptatás, de fel akarok arra is készülni, hogy mi van ha mégse. Mindenesetre lévén, hogy 23 éves vagyok, van időm bőven, akár még három gyerekre is. :-)
2009. júl. 7. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 A kérdező kommentje:
Bocsánat, hogy kötözködöm, de a realizmus az, amit én írtam. Pl a közalkalmazotti bértábla szerint 2 évente sávot ugrig az ember fizuja. És ez sok más munkahelyen is így van. És, ha most havi 5500 Ft-ot félreteszünk (mint ahogy teszzük is), akkor 11 év múlva, mire a nagy 18 lesz több mint 700.000 Ft jön össze + a kamatok. Lakásra nem elég, de én örültem volna ennyi pénznek, mikor munka mellett kellett fizetnem a főiskolai tandíjat, mert nem járhattam nappalira.
2009. júl. 7. 16:16
 26/36 anonim ***** válasza:
100%
oké, 700 ezer összejön (ki tudja mennyit fog akkor érni!) ez egy gyereknek is kevés az élet elkezdéséhez, és hol van a másik 2 gyereked?
2009. júl. 7. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
100%

közalkalmazott bértábla! ha-ha-ha, nevetséges! amikor évekre befagyasztják a béreket? na ne már..., ne hülyítsük egymást!

nagyon naiv vagy!

2009. júl. 7. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
100%
Én nem éreztem kötözködésnek, természetesen neked is igazad van. De nem mindenki közalkalmazott, a versenyszférában meg nem úgy van, hogy ha már nagyon kikoptattad a székedet, akkor kapsz egy magasabbat! :-) Ez is egy olyan téma, ahol sok igazság létezik, de már annyira elkanyarodtunk az eredeti témától! Részemről summa summarum, lehet, hogy a szemedben pesszimista vagyok, én az én nézetemet nevezem realizmusnak, ami többnyire az élet nagyon nagy pofonjaitól eddig megkímélt. De azt most is kijelenthetem, hogy az anyagiak nem jelentenek akadályt a második baba vállalásában!
2009. júl. 7. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 A kérdező kommentje:

Az egyik gyereknem rakunk félre ennyi pént, a többi megtakarításunk a többieké. Nem felejtettük el Őket sem, csak példának írtam. Szerinted mennyit kamatozik mondjuk 500.000 ft egy év alatt, ha megfelelő helyre fekteted be. Kamatos kamattal számolva az a 700.000 Ft több mint 1 millió. És ha lesz miből, akkor természetesen még teszünk hozzá. Ez a minimum, amit nyújtani tudunk minden gyerekünknek.

De tényleg nagyon elkanyarodtunk a témától. Azért megkérdezem, Ti mennyit tesztek félre a gyerekeknek?

2009. júl. 7. 16:34
 30/36 A kérdező kommentje:
16:24 szerintem a közalkalmazotti bérezés nem is rossz. Aszerint én minimum 130.000 Ft-ot keresnék, de csak 100.000 Ft a bruttóm. Én szeretnék közalakalmazott lenni.
2009. júl. 7. 16:42
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!