Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi kerül olyan nagyon sokba...

Mi kerül olyan nagyon sokba egy gyereken?

Figyelt kérdés
Sokszor olvastam már, hogy a pénz miatt nem vállalnak a párok több gyereket. A mi össz jövedelmünk (fizetés, gyed, csp.) jobb hónapokban 250.000 Ft amúgy 200.000 Ft. Három gyermekünk van, de nem érzem úgy, hogy bármiben hiányt szenvednénk. Szülők max. egy-két kiló gyümölccsel vagy ilyesmivel segítenek be. Biztos sokan vannak nálunk rosszabb helyzetben, de nem hiszem, hogy az átlag feletti lenne az anyagi helyzetünk, ezért nem értem.
2009. júl. 7. 13:12
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
74%

Az anyagiak, csak egy ures kifogas. Legalabb is szerintem.

Egyszeruen nem akarnak gyereket de igy konnyebb "elmagyarazni" masoknak :))

Nekem is van egy lanyom, de meg szeretnenk meg egyet legalabb.

32/n

2009. júl. 7. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
100%
Én nagyon örülnék havi 200.000 Ft -nak.
2009. júl. 7. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
100%
tapasztalatom szerint az ilyen szülő "mindent" meg akar adni a gyerkének pl.:Bébi angol,mindenféle szuper fejlesztő játék,foglalkozás és ezek valóban sok pénzbe kerülnek.DE közben elfelejtik hogy a gyereknek biztonságos szerető szülőkre van a legnagyobb szüksége ,ettől fejlődik a legtöbbet,"zsenit" nem nevelni kell,mert ha van tehetsége akkor van ,ha nincs hiába fejleszteti másokkal!egy 6 és egy másfél éves gyerköcök anyukája,aki nem anyagi okok miatt nem tud harmadik csememtét vállalni!
2009. júl. 7. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk is ennyi a jövedelmünk kb., de sajnos ebből 80ezret elvisz a lakáshitel. Gondolom nektek nincs hiteletek. Szerintem azért nem mernek hasonló jövedelemre több gyereket vállalni mások, mert van hitelük. Nagyon keveseknek van arra lehetőségük, hogy lakáshitel nélkül lakáshoz jussanak. Egyszerűen nem olyan gazdagok a szülők, hogy vegyenek egy lakást a gyereknek. Azt meg, hogy mi kerül olyan sokba a gyereken, azt te is tudod jól, pláne három után. :-)
2009. júl. 7. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 A kérdező kommentje:
13:18 Ti hány gyereket neveltek és mennyi a jövedelmetek? Nem személyeskedni akarok, hiszem fogalmam sincs, hogy ki vagy. Ezért mertem itt feltenni ezt a kérdést, gondoltam itt mindenki őszintén mer válaszolni.Csak kíváncsi vagyok. Köszönöm, ha válaszolsz!
2009. júl. 7. 13:23
 6/36 A kérdező kommentje:
Lakáshitelünk és autóhitelünk is van. Havi kb 70.000 Ft összesen.
2009. júl. 7. 13:24
 7/36 anonim ***** válasza:
100%

Második vagyok és egyetértek az utolsóval.Ha a fizetésünk csak rezsire, meg az életre menne el, akkor nem siránkoznék.

De boldog vagyok és szeretem a családomat, nem cserélném vissza az életet.

2009. júl. 7. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk csak a lakáshitel 70.000 Ft.
2009. júl. 7. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez jó kérdés. Nekünk egy van. És mivel előtte dolgoztam, és jól kerestem (nagyon is jól) most a gyed helyette csak "zsebpénz", és ebből nehéz kijönni, ha előtte máshoz szokott az ember (én).


És nem igazán vagyok takarékos típus, sem pedig nem tudom beosztani a pénzt. :(( Így nekem most "sokba kerül" a gyerek, de ez nem érdekel, mert ő az első!!! Imádjuk! :) (bár a kérdés nem ez volt, de nem akarom, hogy az jöjjön le, hogy megbántam, vagy hogy gond lenne számunkra a gyerek "eltartása".)

2009. júl. 7. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekünk kb. 85000+38000 Ft volt az összes bevételünk egy hónapban.

Ebből 40.000 Ft lakáshitel, 15.000 Ft bérlet,10.000 Ft motorhitel, aztán a rezsi és a többi kiadás( pelenka, ruha, kaja)

De a drágalátos férjem lelépett(másfél hónapja), tehát már csak a gyesből vagyok és 1x küldött 40.000 Ft-ot a lakáshitelre. Várom a gyerektartást....

Most 24 hetes terhes vagyok és van egy 21 hónapos kislányom.

2009. júl. 7. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!