Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi kerül olyan nagyon sokba...

Mi kerül olyan nagyon sokba egy gyereken?

Figyelt kérdés
Sokszor olvastam már, hogy a pénz miatt nem vállalnak a párok több gyereket. A mi össz jövedelmünk (fizetés, gyed, csp.) jobb hónapokban 250.000 Ft amúgy 200.000 Ft. Három gyermekünk van, de nem érzem úgy, hogy bármiben hiányt szenvednénk. Szülők max. egy-két kiló gyümölccsel vagy ilyesmivel segítenek be. Biztos sokan vannak nálunk rosszabb helyzetben, de nem hiszem, hogy az átlag feletti lenne az anyagi helyzetünk, ezért nem értem.
2009. júl. 7. 13:12
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk az összes jövedelem 270ezer egy hónapban, abból 150ezer a hitel, 60ezer a rezsi és 60-ból élünk hárman egy hónapig. Ebből kell enni, ruházkodni és a gyereknek mindent megvenni. Azt hiszem, hogy logikus, ha még várok az újabb babával..
2009. júl. 7. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 A kérdező kommentje:
13:30 Nagyon sajnálom, a helyzetedet, de ebből is az látszik, hogy az anyagiak nem tartottak vissza a második baba vállalásától. Remélem rövid időn belül rendeződnek az anyagi körülményeitek és felhőtlenül örülhetsz az új babának is.
2009. júl. 7. 13:35
 13/36 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk amit a férjem keres mostanában elmegy az albérletre+ rezsire. Én kapok 80 ezret abból élünk 3-an + most várjuk a kistesót. Éltünk már jobban is, de azért be lehet osztani, eddig sok pénz elment a tápszerre 5 hónapon keresztül, de még szerencse hogy ihat már tejet, az olcsóbb:) Aztán meg nem kell egy csecsemőnek mindneféle 100 ezer forintos játék, mire nagyobb lesz és nagyobbak lesznek az igényei én is visszamegyek dolgozni sokkal több mindent megengedhetünk magunknak.
2009. júl. 7. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
100%

mi is kb annyiból élünk mint ti, csak mi hárman. Nos 91 000 ft törlesztő, 70 ft rezsi, a nagyszülők 250 km-re laknak oda is kell menni havi egy-kétszer ez a kiruccanás alkalmanként 15 ezer körül van. Tankolni kell a kocsit, ami ugyan a párom cégese, de nekünk kell tankolni, mivel a cégnek nincs rá pénze,ha ez nem tetszik a kedves munkavállalónak akkor felis út le is út, és a párom minden nap kb 80 km-t autózik.

Nagyon szeretnék még egy babát, de majd ha javul a helyzet (a törlesztőnk sem ennyi, csak a válság nyomta fel lassan a duplájára).

Nem kifogásnak tartom, hogy a pénz miatt nem vállalnak az emberek gyereket, csak sajnos a mai világban előre kell tervezni. Valószinű a mi hitelünk sem állt még meg, és egy csak több lesz. A picit valószinüleg nem veszik be állami bölcsibe, így marad a magán, ami ugye nem kis pénz, de nem tudok itthon maradni, mert a gyesből már nem tudunk megélni. Igy nem merek még egyet bevállalni, pedig eszem ágágban sincs mindenféle fejlesztésre, oviangolra, meg a jó ég tudja mire járatni. Egyszerűen tisztességesen szeretném nevelni, úgy, hogy hónap végén ne kelljen a filléreket számolgatni.

2009. júl. 7. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi őszinte válaszokat.

Én is őszinte leszek. Most futott ki egy 10 éves lakáshitelünk havi 40.000 Ft törlesztő részlettel, így csak a felújítási és az autóhitel maradt. Fellélegezhetünk. Most megnéztem a költségvetésünket és hitelre 65.000 Ft-ot költünk, rezsi változó, mert szemétdíjat 3 havonta, vizet, csatornát kéthavonta fizetünk, de 150.000 és 137.000 között mozog. Ezen kívül 15.500 Ft a havi megtakarításunk.


Örököltem anyukám után egy negyed házrészt, azt tavaj adtuk el. A rám eső rész felét ki kellett fizetnem anyám 3. férjének, akiről nem is tudtam előtte, hogy a férje, özvegyi jogon haszonélvezeti jogy volt rá. Anyám lakását öröklési szerződéssel a férj nevelt lánya örökölte. Még szerencse, hogy a párom szülei normálisak. Ezzel csak arra akartam rávilágítani, hogy Nekünk sem készen hullanak az ölünkbe a dolgok. Valaki írta, hogy éltünk már jobban is, de ki lehet bírni most is. Én vele értek egyett és talán az első hozzászólóval is, aki azt írja, hogy ez csak jól hangzó kifogás. Bár erre még sosem gondoltam.

2009. júl. 7. 13:54
 16/36 anonim ***** válasza:
100%

A mi jövedelmünk már fél éve: 87 ezer Ft. Ebben az én GYEDem, csp és a férjem munkanélkülije van.

Ebből hárman élünk. És novemberben érkezik a kistesó.

Férjem munkanélküli lett önhibáján kívül és a mai napig nem sikerült elhelyezkednie, még segédmunkásként sem, nemhogy komolyabb szakmában...

Amig dolgozott, addig havi 132000 Ft volt a havi bevétel.


Jelen pillanatban a pelenkák és a popsitörlők kerülnek nagyon sokba, pedig DM-est használunk. És mivel már mindent eszik a kisfiam, muszáj legalább neki változatosan főznöm.


Örülnék, ha annyi lenne a jövedelmünk, mint itt a többségnek, de amig dolgoztam én is (közalk.), addig sem éltünk fényűzően...


Ez van...

2009. júl. 7. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
100%
a mi havi összjövedlmünk (jó esetben!) 180 ezer körül van. ebből 90 ezer a hiteltörlesztés (lakás, autó)+ 40 ezer a rezsi (nyáron!). ki lehet számolni, hogy mennyi marad havonta az "életre". igen, jól számoljátok..., 50 ezer..., ebből élünk hárman. a férjem hallani sem akar kistestvérről.
2009. júl. 7. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 A kérdező kommentje:

Mégegyszer köszönöm Nektek az őszinte válaszokat, nagyon tanulságosak voltak számomra, de sajnos azt még mindig nem tudom, hogy "mennyibe kerül" egy gyerek havonta. Hogy mennyi plussz pénz kell legyen egy családban ahhoz, hogy vállalni merjenek még egy gyereket. Nekünk sem volt soha felesleges pénzünk, amikor babát vállaltunk, de mégis mindíg jutott az új jövevénynek is.

Azt hiszem fel fogok tenni egy konkrétabb kérdést erre vonatkozóan.

2009. júl. 7. 15:01
 19/36 anonim ***** válasza:
100%
Hogy a babánkra mennyit költünk havonta, nem tudnám megmondani, de nem sokat. Pelus, popsitörlő, cicibetét, szopistea, 2havonta tápszer, néhány üveges bébikaja. A bevételünkre nem lehet panaszunk, a férjem jól keres, bár manapság senkinek sincs biztos munkahelye. Én azt gondolom, hogy a mi korosztályunk nem tud takarékoskodni. Persze tisztelet a kivételnek, és magamnak, de sokszor zsugorinak érzem magam néhány ismerősünk mellett, pedig szerintem csak ésszerűen próbálunk élni. Nem szeretem a pazarlást, a fölösleges dolgokat, de nem vagyok beteges. Szinte az összes babaruhánkat úgy kaptuk, vagy családból vagy barátoktól kölcsön, kölcsön ágyban alszunk, kölcsön pelenkázón pelenkázunk, kölcsön hordozóban utazik a SAJÁT gyerekünk:-))) Vannak extrém esetek, itt is olvastam nagyon alacsony jövedelműekről, de az első, esetleg második babánál úgy látszik, ez nem lehet akadály. Én próbálom megbecsülni amink van, és a legjobbat kihozni. De számunkra az is fontos, hogy ne csak most tudjunk Neki mindent megadni, hanem a későbbiekben az életben is el tudjuk indítani. Szerintem sokan így is gondolkodnak. Nem a pelust nehéz megvenni 2-3 évig, hanem a nagybetűs élet kapuján beléptetni a gyerkőcöt. Persze azt sem támogatom, hogy rögtön lakás legyen a feneke alatt, de mivel a mi szüleinknek nem volt lehetőségük olyan biztos anyagi hátteret biztosítani, mi szeretnénk.
2009. júl. 7. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 A kérdező kommentje:
Mire a gyerekek felnőnek, addig eltelik pár év. Annyi idő alatt sok pénz lehet félretenni és lesz is miből, mert, ha már a gyerekek nem kicsik, akkor anya is dolgozhat és a legtöbb helyen az évek előrehaladtával a fizetés is nő, mégha nem is lép előlre az ember a ranglétrán. De persze ennyi év alatt simán lehet osztályvezetőből fő osztályvezető valaki pl. Arról nem is beszélve, hogy a hitel is kifuthat, nem kell tandíjat fizetni (párom fősuliba jár, ha végez a fizetése is nőni fog) stb... Remélem ezekre is gondoltok, amikor a jövőt tervezitek.
2009. júl. 7. 15:27
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!