Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hívnád újra a bébiszittert,...

Hívnád újra a bébiszittert, ha betegen állítana be hozzátok?

Figyelt kérdés
Hallom, hogy köhög, fújja az orrát, az asztalra előkészít egy fél zacskó papírzsepit. Kérdem, beteg-e. "csak egy kicsit náthás vagyok". Mondom, szólhattál volna, hisz nemrég voltak két hétig betegek a gyerekek, meg különben is... mire ő: "csak nem kapják el". Ilyen hozzáállással legszívesebben nem is hívnám újra, de más részről meg annyira bevált nálunk, és a gyerekek is szeretik!! Nem is értem, most akkor hogy képzelte ezt!

2012. jún. 8. 15:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Beszéld meg vele, hogy ha beteg, náthás, akkor szóljon, mert nem szeretnéd, ha a gyerekek elkapnák. Azt is mondd el nei, hogy egyébként meg vagy vele elégedve, de azt sem szereted, ha rokonok jönnek hozzátok taknyosan.


Vagy valami hasonló. Ha megérti, okés, ha nem veszi a lapot, vagy ezen megsértődik, akkor sajnos mást kéne keresned.

2012. jún. 8. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
62%
A gyerekfelügyelővel nem szerelmi viszonyod van, hogy most megsértődj és "szakíts" vele. Munkáltató vagy. Mondd el a szabályokat, amiket elvársz, többek között azt, hogy ha bármi baja van, a legkisebb is, nem jöhet. Ennyire egyszerű. Tisztázd vele az elvárásaid.
2012. jún. 8. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Igen, azonnal mondtam neki, hogy máskor szóljon, ha beteg, hisz a gyerekeimről van szó. Ha érkezésekor észreveszem, hogy taknyos, tutira hazaküldöm, de pont az egyik fiamat altattam fél órán keresztül, mikor jött, ő addig másikukkal játszott.

De rettentően mérges vagyok, tudjátok ti is, milyen éjjel-nappal porszizni a taknyos nózit, lázat mérni, aggódni, stb!!!

2012. jún. 8. 15:29
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat amúgy, de légyszi válaszoljatok, hívnátok-e újra, ha hozzátok betegen állítana be?
2012. jún. 8. 15:37
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
mivel bevált, és a gyerekek is szeretik, ezért én hívnám újra, csak tényleg megkérném, hogy ha legközelebb kicsit náthás, akkor szóljon előre, és ne jöjjön. Mondd, hogy úgysem keresel mást helyette, mert....., de ilyen esetben nem kell mennie.
2012. jún. 8. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
48%

igen.


a nagyanyjuk is jöhet hozzájuk, ma náthás, nem?

2012. jún. 8. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Nem. Hozzánk nem jöhet beteg ember látogatóba, mert kisgyerekeink vannak, akik mindent elkapnak. (hihetetlen, hogy ez nem mindenhol természetes) Utána nem ők fognak nehezen lélegezni éjjel, hanem az én gyermekeim, és nem ők ülnek az ágyuk mellett, nem ők szívják ötpercenként az orrukat, hanem én!

Köszönöm a válaszokat!

2012. jún. 8. 17:58
 8/12 anonim ***** válasza:

Én bébiszitterkedtem. Nálam úgy volt ,hogyha szóltam ha beteg lettem,ha kellett mennem ha nem és akkor is mikor meggyúgyultam.Így tudták a szülők,hogy mikor számíthatnak rám. De volt ,hogy ettől függetlenül kérték,menjek el este,mert nem tudják máshogy megoldani. Maszk volt rajtam és sűrűn kezet mostam.

Beszéld meg vele, mert nem családtag,hanem munkavállaló ahol igen is kötelezettségek vannak. Jobb mindent megbeszélni. Egy ismerősöm pl. azt hitte náthás vagyok és csúnya szemmel nézett rám mikor átmentem a pici babához.De közöltem vele,hogy nem csak kijött a porallergiám és minden rendben volt utána.

2012. jún. 8. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

A válaszokat ismét megköszönöm, de itt nem az volt a kérdés, hogy meg tudok-e vele valamit beszélni, vagy hogy "megsértődtem" rá. Hónapok óta jár hozzánk a hölgy, pontosan tudja, mit várok el tőle, azt is tudta, hogy hozzánk nem jöhet senki betegen a gyerekekhez.

Második válaszolóval nem értek egyet abban, hogy a bébiszitternek munkáltatója lennék, hiszen csak egy szolgáltatásért fizetek heti egypár alkalommal. A fodrásznak sem leszek munkáltatója, ill. nem lesz ő az alkalmazottam, mert levágja a hajamat. :)


Az érdekelt volna, hogy más mennyire tartaná ezt nagy hibának, amit fentebb kérdeztem, s persze van, aki válaszolt is.

A bébiszitter válaszolótól jó ötlet a maszk, de mint írtad, ez is ott kezdődik, hogy szólok: beteg vagyok.

Szép napot mindenkinek!

2012. jún. 9. 08:45
 10/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Én írtam, hogy a nagyi is jöhet betegen.

Ha a bébiszittered ezekkel a körülményekkel tisztában van (vagyis hogy hozzátok beteg nem mehet, meg betegségre hajlamos gyerekeid vannak), akkor szerintem nem.

Mert te vagy aki fizet, te diktálod a feltételeket. Fogsz találni helyette mást is.


De ha mondjuk csak allergia miatt tüsszög, az nem fertőző, akkor hívnám újra. De fertőző betegséggel nem.


De mindenki más. Hozzánk is jöhet pl a mama, ha esetlegesen meg van fázva. Persze én sem örülök, hogy nem egészségesen állít be, de ő jöhet. Viszon egy ismerősőm eljött, bejött a 2 hetes (jól írtam, kettő hetes) babához, tüszős mandulagyuszival, ami vírusos. Nem igaz, hogy egyesek milyen nagyon nem törődnek másokkal...

2012. jún. 10. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!