Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 2012 a szülés éve? Rengeteg...

2012 a szülés éve? Rengeteg 19-21 éves fiatalt látok akik terhesek. Vagy úgyis mondhatnám h ez valamiféle "divat"most?

Figyelt kérdés
2012. jún. 1. 20:18
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
63%

Mi lenne ebben a divat? 22 éves vagyok és nemsokára szülök, az apuka jövőre 30, neki már igenis itt az ideje, hogy babázzon. Nem a szülők nyakára vállaljuk a gyereket, hanem biztos anyagi háttérre. Tervezett baba, sőt jöhetett volna elöbb is ha akar.

De aki egészségügyben dolgozik az tudhatná, hogy az iskolában mit tanítanak. Hogy 25 éves kor felett késői első szülésnek hívják a dolgokat.

Amúgy nem értem a korom miatti "előítéleteket". Nem hiszem, hogy egy 30 éves több türelmet, szeretetet, törődést, stb. tudna nyújtani a gyerekének, mint egy fiatalabb. De ez csak az én véleményem.

2012. jún. 1. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
71%
24 évesen szültem,tehát annyira nem fiatalon,de azért mégis.Úgy gondolom 20-on évesen ideális szülni,nem 30-40-en évesen,de ha valaki akkor akar,vagy akkor lesz megfelelő az anyagi körülmény illetve a párkapcsolat,hát szíve joga,csak nem szeretem mikor le vannak szólva a fiatal kismamák,anyukák.Nekem minden orvos,a védőnő is azt mondta,hogy igen,ilyenkor kell szülni,nem "öregen" mikor már minden baja van meg lesz az embernek.Ilyenkor könnyebb felépülni,sokkal hamarabb regenerálódik a test,az anyuka is sokkal lazább.Persze vannak hátrányai is az tény,de nem a gyerek szempontjából,hanem pl egy 19-20 évesnek sokaknak nincs a megfelelő munkaviszonya,de ez meg az ő dolga!!Én pártolom azt,hogy fiatalon szüljenek a nők.A karrier nem pótolja a családot!!!
2012. jún. 1. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
66%

20 évesen szültem, de a divat volt az utolsó dolog, ami foglalkoztatott, amikor úgy döntöttünk, hogy babát vállalunk :)

Mondjuk ez még 2007-ben volt. A fiam kortársai között nagyon ritkán látok olyan szülőt, aki velem egykorú, sőt, jobban belegondolva a bölcsiben is meg az oviban is én voltam a legfiatalabb szülő, legalább 8-10 évvel mindenki idősebb volt nálam.

De én mostanában sem szoktam fiatal kismamákat látni. Az is igaz, hogy a homlokára senki kora nincs ráírva, és nem szoktam ismeretleneket megállítani az utcán, hogy a korukat tudakoljam :) Viszont azt látom, hogy a volt osztálytársaim mostanában kezdenek babát vállalni, de hát ők már mind 24-25 évesek.

2012. jún. 1. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Hm én viszont úgy tudom, hogy kevés a kismama, kevés gyerek születik! A védőnőmnek alig van kismamája, míg 2,5 éve amikor a lányommal voltam kismama, sokan voltunk!


Én is inkább szültem volna 20 évesen, mint most majd 30 évesen. Bár amikor 2 hónapja voltam a nőgyógyászaton (sajnos elvesztettük a babát :(, 2-3 fiatalabb anyukát láttam, de ők romák voltak....

2012. jún. 2. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom, de az tény, hogy volt amikor terhes gondozáson voltunk néhányan, 6-8 kismama, és én voltam a legidősebb! Az mondjuk érdekes volt, mert volt, 17-18 éves is, meg persze sok, nem tervezett baba is!

24 éves, 35 hkm

2012. jún. 2. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!