Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szenved valaki szülés után...

Szenved valaki szülés után keresztcsont tájéki fájdalomtól?

Figyelt kérdés
2,5 éves múlt a fiam, mióta szültem, iszonyúan fáj a keresztcsontom, ha háton vagy hason fekszem. Napközben nem is igazán érzem, csak ha fekszem. Gyakran arra ébredek éjjel, hogy nem tudok hátról oldalra fordulni, mert annyira fáj. Mit lehet kezdeni vele, mivel,hogyan lehetne kezelni?
2012. máj. 30. 22:43
 1/6 anonim ***** válasza:
Én ugyan ebben a cipőben járok!Nekem csak 3 hós a babám de a 3.Az előző kettővel azt sem tudtam mi az a fájdalom de most a terhesség közepétől a mai napig nagy fájdalmaim vannak.Hanyatt és hason nem tudok aludni és feküdni, oldalt is csak bizonyos pózban.Nagy nehezen találtam rá a neten magyarázatot!Mivel a terhességi hormon fellazította a tartó szalagokat izmokat stb részben ez okozza a másik meg a hasizom egy nagyon fontos izom ugyan úgy mint a hátizom.A hasizom renyhesége nem tartja a test vázát ,,gerincet" így komoly fájdalmat okoz.Már szépen lassan nagyon keveset elkezdtem tornázni,persze így nem könnyű ha mindened fáj de érezhető a javulás.Minden nap érdemes hasizom gyakorlatot végezni,de nem megerőltetve szépen fokozatosan emelni a mennyiséget.
2012. máj. 31. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én két dolgot tettem, mikor már a halálomon voltam:


1. Felkerestem egy masszőrt, 4-5 alkalom után már sokat javult

2. Elkezdtem tornázni hetente 3*


Tornára nem tudok járni már vagy fél éve, mert olyan időpontban van, amikor még nem ér haza a férjem, otthon ugrabugrálok, de a masszírozást havonta egyszer csináltatom. Tudnám azt a 3ezret hova tenni, de a férjem azt mondja, a gyereknek 10 év múlva is anya kell, aki oda tud hajolni a play stationhoz! :-)

2012. jún. 1. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Igen,első vagyok igaza van az utánam írónak még azt is olvastam hogy egy jó masszőr ill csontkovács csodákra képes de kifejezetten olyan aki szülés utánra van szakosodva!!Ezt találtam: [link]
2012. jún. 2. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat.

Masszőrt már próbáltam, nem igazán segített. Kipróbáltam a Bioptron lámpát, annál már éreztem javulást, most nekiállok tornázni is, bízom benne, hogy segít.

2012. jún. 2. 22:59
 5/6 anonim ***** válasza:

2. vagyok.


Ha a masszőr nem segít, akkor tényleg érdemes lenne felkeresned egy csontkovácsot, vagy egy jobb masszőrt, mert nekem pl. a masszőröm mondta, hogy ennél többet nem tud segíteni (pedig hatalmas segítség volt, hogy tudtam aludni nagyjából, mert addig minden mozdulatra felébredtem, és anélkül tudtam lehajolni, hogy úgy éreztem, szétszakadok), csontkovács kell már.

Tegnap megnéztem, hogyan dolgozik a csontkovács, akit ajánlott a masszőr csaj, úgyhogy mihelyt lesz két olyan hétvégém, amikor 2 hét különbséggel tudok menni, bejelentkezem. Ha érdekel, szívesen megírom majd, használt-e.

2012. jún. 3. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Azt nagyon megköszönném! Remélem, mihamarabb helyrejön neked is a fájó rész!
2012. jún. 3. 15:36

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!