Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 2012 a szülés éve? Rengeteg...

2012 a szülés éve? Rengeteg 19-21 éves fiatalt látok akik terhesek. Vagy úgyis mondhatnám h ez valamiféle "divat"most?

Figyelt kérdés
2012. jún. 1. 20:18
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
19%
Unatkoznak biztos.
2012. jún. 1. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Pontosan tudod, hogy 19-21 évesek?

Sok anyuka fiatalabbnak néz ki amúgy.

Én nem érzek divatot se most, sem az előző években a szülés terén. Ez nem hinném, hogy valaha is "divat" lenne.

Körülöttem sokan szülnek, ez leginkább azért van, mert a korosztályom "megért" (30-asok).

2012. jún. 1. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
igen mivel a szülészeten is dolgozom...
2012. jún. 1. 20:25
 4/15 anonim ***** válasza:
59%
Te is most vagy kismama? Akkor szokott feltűnni, hogy mennyi "sorstárs" van - egyébként se több, se kevesebb, csak ilyenkor érzékelik jobban
2012. jún. 1. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
63%
Én 20 éves vagyok és 24 hetes kismama. Mivel a párom és én egymás másik felei vagyunk,meg van a kellő háttér (érzelmi és anyagi egyaránt) így nem tudom mire kellett volna még várni.mindketten akartuk,csak azt nem gondoltuk,hogy ilyen hamar beköszönt a gólya,de mégis így lett és nagyon boldogok vagyunk.az a baj,hogy sokan tényleg csak divatból lesznek terhesek a szüleik nyakára,vagy épp ezzel akarják magukhoz láncolni a barátjukat,nem tudhatom.biztos vannak kivételek.az viszont gáz szerintem,hogy azért meg kell bámulni valakit,mert nem 40 évesen szül.sajnálom azt,akinek valami miatt csak ilyen későn lehet gyereke,azt mondom ő igazán megérdemli,hiszen sokat várt rá.de aki csak halogatja,meg karrier,meg egyebek,aztán csodálkozik majd,hogy miért nem akar összejönni,az semmivel sem jobb szerintem,mintha valaki fiatalon szül.
2012. jún. 1. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha szakmabeli vagy, akkor ott vannak neked az adatok, csinálj belőle összesítést, és meglátod az eredményt.

Én nem látok sok fiatal anyukát, idősebbet viszont mostanában többet. De én nem dolgozom szülészeten, csak egy mezei anyuka vagyok. :)

2012. jún. 1. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
75%
Nem gondolnám, én még mindig sokkal több idősebb anyukát látok. Viszont, ha sok fiatal is terhes, akkor sem történik semmi, legyenek boldogok :) Mi most kezdünk el ebben a hónapban próbálkozni, pedig mi is elég fiatalok agyunk (én 21, vőlegényem 23), bár ennek is megvan a maga indoka (azon kívül, hogy nagyon vágyunk a babára). Van néhány egészségügyi problémám, ami miatt azt mondta az orvos, hogy minél előbb próbálkozzunk, mert az idő előrehaladtával csak nehezebb lesz vele a terhesség. Mi pedig úgy gondoljuk, hogy meg tudjuk oldani, hát miért ne jöhetne most? És aki emiatt lenéz, vagy elítél, az így járt :)
2012. jún. 1. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem 2009-ben sokkal több kismama volt, mint idén.
2012. jún. 1. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
58%
Egyébként halkan jegyzem meg,hogy ez a normális biológiailag,nem a 30-40 éves anyukák.....
2012. jún. 1. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
26%
Halkan mondom én is, hogy lehet biológiailag valóban ekkor jó, csak az életkörülmények nem adottak sokaknak ilyenkor...nem azért, mert nem akarják, hanem mert változott a társadalmi elvárás, a politikai helyzet, a hagyományok eltűnnek, a megélhetés meg siralmas néha...csak halkan...
2012. jún. 1. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!