Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák, szerintetek milyen...

Anyukák, szerintetek milyen egy jó védőnő?

Figyelt kérdés
Védőnőnek készülök, illetve szeretnék szoptatási tanácsadó oklevelet szerezni. Ti mit vártok el egy védőnőtől?

2012. máj. 29. 00:27
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Ez nagyon meglepett, hogy nem is említették.

Én vegyes érzelmekkel vagyok iránta. Vannak benne jó dolgok, de vannak olyanok is,amik számomra nem logikusak, vagy pont nem így csinálnám. Persze ilyenkor mindig arra gondolok, hogy biztos nem értek hozzá eléggé. De ezek szerint, kérdező te sem értesz mindennel egyet benne.


Nem akarom most kitaglalni, pedig biztos érdekes lenne, de nem veszem el a kérdésedből a helyet. Úgyhogy visszatérhetünk az eredeti témához :)

2012. máj. 29. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Kérdező: Hol fogsz tanulni? Melyik suliban?
2012. máj. 29. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Eddig a Semmelweis-re jártam az általános orvostudományi karra, innen mennék majd át az egészségtudományi karra. Ez van a legközelebb, na meg sok tárgyat (biokémia, biofizika) el tudnék fogadtatni, mert ugyanaz az egyetem.
2012. máj. 29. 14:50
 14/19 anonim ***** válasza:
A SOTE-n a legkeményebb a védőnőképzés, aztán jön Szeged, majd ahol én is tanulok Debreceni egyetem :)
2012. máj. 29. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Mivel Pesten élünk, sok választásom nincs. Mondjuk a keménységtől nem félek, ha az orvosit bírtam, akkor szerintem ezzel sem lesz nagy gond, meg szeretek tanulni :)
2012. máj. 29. 15:22
 16/19 anonim ***** válasza:
ha az orvosi ment, akkor ez láblógatás lesz :) Ami elég nehéz az az anatómia, szülészet és a megelőző orvostan és népegészségtan. Sztem ez a 3 vízválasztó tárgy, de egy orvostanosnak meg se kottyan :D
2012. máj. 29. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Az mi védőnőnk elég jó, de mikor 2 héttel a szülés után az ember örül, ha pihenhet - amikor aludt a gyerek délelőtt, akkor én is megpróbáltam szunyálni egy kicsit - és Ő váratlanul beállít...de még az sem érdekli, hogy a férjem mondja neki, hogy épp alszunk..., ő meg ennek ellenére ront befelé, mintha meg sem hallotta volna!

Legszívesebben kilöktem volna a házból!

2012. máj. 30. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

Egy jó védőnő tényleg láthatatlan ahol kell, de mindig elérhető ha szükség van rá és akik igénylik azoknak naprakész, illetve bármi után utána tud járni, segíteni, ha nem is azonnal. A szoptatási tanácsadás szerintem is jó dolog. Pláne annak aki igényelné a segítséget. Aki boldogul az a bíztatást, dícséretet. Fontos még hogy ne erőltesse a könyvben leírtakat. Elmondhatja persze, de ne erőltesse. Inkább próbálja megismerni az anyukát, a babát, a helyzetet és ezt átlátva próbáljon segíteni. Lehessen rá számítani mindig, mindenben. Persze azért a saját magánéletét tiszelve, hacsak nincs vészhelyzet. fontos szerintem még az őszinteség, hogy tényleg őszintén szeresse amit csinál és őszinte legyen az anyukával, babával, ne legyen neki kedvence és kevésbé kedvelt anyukája. Persze idővel úgy is lesz egy kicsi különbség, ahogy megismeri őket, de ezen túl kell lenni. Ne okoskodjon, kíváncsi legyen az anyuka panaszára, gondjára, őszintén. Tudjon segíteni. Néha szerintem sok anyukának, pláne aki egyedül van és netán jól megy neki minden, csak egyvalami hiányzik, a beszélgetés, hogy az érzéseiről beszéljen. Tudom a védőnő nem pszichológus, meg rengeteg gyereket kell ellátnia, látogatnia, stb., de szerintem fontos lenne egy ilyen szolgáltatás is, lehet sok anyuka kicsit megkönnyebbülne és könnyebben túl lenne dolgokon, amin amúgy felakad. Hiszen ez a változás is a terhesség, szülés része. Van aki könnyebben viseli, van aki nehezebben és több verzió létezik.

Ne várja el hogy otthon az anyuka terülj aszalkámmal várja, ne várja el hogy csillogjon a ház. hiszen egy új anyukának, pláne ha nincs segítsége kiteszi a napját a kisbaba, legyen akármilyen jó kisbaba. Sajnos sok ilyet olvastam. Ha megy látogatni, soha ne azt nézze, hogy milyen kupi van, hogy milyen szegénység van, vagy bármi, hanem ,hogy mennyire törődik az anyuka a gyerekkel, mennyire gondoskodó. Ne azt nézze milyen ruhában van a gyerek, hanem hogy tiszta. Sajnos ilyenekre olvastam már nem egy példát. Mondjuk nekem pozitív tapasztalatom van egyel, aki ideiglenes volt, mikor az én kislányom született. Ő ilyen volt, mindig a gyerek volt neki a legfontosabb és ez éreztem is. Soha nem voltam előtte zavarban, tudtam őszinte. Ha valamit kérdeztem tőle és nem tudta, mondta megtudja, megkérdezi tapasztalatabb ismerősét. Mindig számíthattam rá. Én hálás vagyok neki. Igaz beszélgetni annyira az érzéseimről nem tudtam vele, de amúgy nagyon szerettem és nem is akartam volna hogy más legyen a védőnőm.

A terhesség alatt pedig szintén ilyesmikre gondolok. Valamint szakmailag legyen felkészült, és segítsen nekem az orvosi leletemet lefordítani a saját hétköznapi nyelvemre. Ne legyen lenéző ha hízik a kismama, figyelmeztetheti, terelgeteti finoman, de nem kötözködjön, meg szekálja.

Hát most ennyi jutott eszembe.

2012. máj. 30. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 lillakamilla ***** válasza:
52%

A többiek már mindent leírtak előttem. :) Én védőnőnek tanulok és van két kisgyermekem. Amit a legfontosabbnak tartok az az, amit már sokan leírtak: akinek megy, önbizalmat adni, hogy tovább csinálja, akinek nem, annak segíteni. Nem mondani, hanem kérdezni. És ha szükséges, el kell juttatni azt, amit tanultunk, mert nagyon sok hasznos dolgot tanulunk. Egyébként nagyon téves elképzelés alakult ki arról, hogy mit tanul egy védőnő. Én olyan helyen lakom, ahol rengeteg az anyuka. Amikor mondom, hogy tanulunk anatómiát, élettant, meg sokszor a játszótéren tanulok, mert ez van ugyebár... Hát csak néznek. Jééé, hát ilyet kell tudni egy védőnőnek? :)))

Ha helye van, akkor el kell mondani, hogy a szakirodalom ezt írja, aztán hát ugyebár a gyerek nem olvas szakirodalmat meg ilyenek. :)

A szoptatási tanácsadás is nagyon fontos, jól látod. De az nem lesz baj valóban, ha már lesz tapasztalatod is benne. Egyet jól jegyezz meg: az anyukáknak a te együttérzésed kell mindenekelőtt. Nagyon kiszolgáltatott vagy, amikor hazaviszed a kicsit és szeretnéd őt a legjobban nevelni, megóvni mindentől, közben meg nem tudod, hogy azt hogy kell, de nincs idő gondolkodni, teszed a dolgod. A jó védőnő mindig felveszi a telefont, amikor tudja és mindig segít. Van olyan, hogy az anyuka sírva hívja a védőnőt, mert ez vagy az nem megy, nem tudja megoldani, bizony nagyon nagy erőt tudunk adni az anyukáknak, ezt nagyon fontos szem előtt tartani. A gyermeket véded, de az anyán keresztül fog ez megtörténni, úgyhogy mindenképpen az anya lelkivilágának a kezelésére készülj fel. És arra, hogy szülés után labilis, érzékeny, tombolnak benne a hormonok, egy rossz mondat és sárba taposod, nagyon fontos, hogy mindig töltsd, töltsd, mert arra van szüksége. Szerintem ez neked menni fog, mert nagyon alaposan átgondoltad, a kérdésedből ez derül ki. :)))


Suttogóval kapcsolatban: ez a képzés egy egészségügyi képzés. Itt azt tanuljuk meg, hogy milyen egészséges és kóros működése van egy kisgyermeknek, hogy működik a babavárás és a szülés, tanulunk sok pszichológiát, hogy a tanácsadás is működjön. Itt nem csak a tanácsadást tanulja meg az ember, itt az egészségvédelem háttértudását adják át inkább. Aztán az ember szül egy gyereket és megtudja, hogy mi is az a suttogó. A suttogó egyébként jó, van benne olyan, amit el tudok fogadni, jónak tartom, van olyan, amit nem. Az altatás nekem sem jött be, de van sok jó módszer benne. Ki kell válogatni belőle a hasznos infókat. :) Egyébként a módszer a szelídségre, nyugalomra épül, ami nem rossz. :)))

Sok sikert a pályán! :)

2012. jún. 23. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!