Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák, szerintetek milyen...

Anyukák, szerintetek milyen egy jó védőnő?

Figyelt kérdés
Védőnőnek készülök, illetve szeretnék szoptatási tanácsadó oklevelet szerezni. Ti mit vártok el egy védőnőtől?

2012. máj. 29. 00:27
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
85%

Azt, h alapos legyen. Tanuljon meg mindent és ne csak magoljon, mert a babám egészséges fejlődése már majdnem a fogantatástól a kezében lesz. A tudását megfelelően használja, de ne akarjon rámerőltetni mindent, amit a tankönyv ír. Ergo, figyeljen oda a gyakorlaton, h tapasztalja az emberek közötti különbséget. Azt hiszem, röviden ennyi.

Nagyon fontos lenne a jó védőnő, mert sajnos személyes tapasztalatom és ismerettségi körben tapasztaltak szerint sok a felkészületlen, munkáját nem jól végző védőnő. Sokszor olyan marhaságokkal tudják etetni az embert. Pl. egy barátnőmnek elhalt a magzata és műtéti úton kellett befejezni a terhességet. Előző nap a védőnő meg ecsetelte neki, h a műtét közben fel szoktak ébredni a páciensek. Nem kellett volna ezt mondania.

2012. máj. 29. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Én azt mondom ne a szakkönyvekre alapozzon hanem a tapasztalatra.Hát a szoptatás, mire hazaértem a kórházból addigra magamtól is megtanultam hogy kell mert a csecsemős nővérkék nem mutatták meg.

Igazából olyan hú de nagy elvárásaim nincsenek,mondjuk frissen szült anyukáknak elmondani a helyes táplálkozást, ha hasfájós a baba akkor mindenképp segítséget nyújtani nekik, a szoptatás fontosságát kiemelni, és persze kedvesnek lenni, mert találkoztam már olyan atom rosszindulatú védőnővel hogy inkább elmenekültem.

A lényeg hogy segítőkész legyen.

Sok sikert, a pályád során majd sokféle emberrel fogsz találkozni:))

2012. máj. 29. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

Először azt akartam volna írni, hogy "nincs". Most látom, hogy te készülsz védőnőnek, nem akarlak ezzel megbántani, de most kifejtem picit jobban:

csupa olyan feladatot bíznak rájuk amit más személyek is ellátnak. Terhesség alatt a nőgyógyászhoz, mikor meg van a baba, akkor a gyerekorvoshoz lehet nagyon sok kérdéssel fordulni.

Viszont: nagyon jól látod, a szoptatás az a téma, amiben viszont még több segítség kéne.

Ha egy védőnő elsősorban szoptatási tanácsadó lenne, az nagyon jó lenne. Jól érzed a dolgokat.

2012. máj. 29. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

Úgy vagyok, mint a harmadik válaszoló: amikor a kérdést olvastam, az volt bennem az első válasz, hogy az a jó védőnő, aki nem létezik.

De ha már ilyen szakmát választasz magadnak (azért gondold még át) akkor légy láthatatlan ott, ahol nincs szükség rád, de ha van, akkor legyél elérhető és naprakész. A szoptatási tanácsadó legalább jó hozzáállás, talán te nem leszel olyan, mint a védőnők 99 százaléka, hogy többet árt, mint használ... Én leginkább ártónőknek hívom őket, bocsánat... Ismerek jó néhány védőnőt, látom a környezetemben, mi folyik, háááát... Egyik baki a másik után, elintézik ügyesen, hogy a baba tápszeres legyen, anyuka meg inkompetens hülyének érezze magát.

Ne zaklasd azokat a kismamákat, akik jól boldogulnak, csak azokkal foglalkozz, akik igénylik, nekik viszont légy abszolút felkészült és naprakész.

Mondjuk, ha ilyen leszel, akkor kiállítási darab lehetsz, akit a tévében mutogatnak, mert annyira kilóg a sorból (jó irányban).

2012. máj. 29. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

én pl. a saját védőnőnkről szinte csak jót tudok mondani, viszont pont szoptatási témában ő sem elég felkészült. Valószínűleg a nem megfelelő oktatási rendszer az oka, legalábbis én ennek tudom be.

off: szoptatási tanácsadói oklevélhez és egyáltalán a képzésre jelentkezéshez nem szükséges saját tapasztalat? Neked van?

2012. máj. 29. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Mire elkezdem a védőnő képzést, akkorra már lesz tapasztalat :)

Köszönöm a válaszokat, sajnálom, hogy sokaknak rossz tapasztalatuk van a védőnőjükkel kapcsolatban! Azzal nem értek egyet, hogy nincs rájuk/ránk szükség, ugyanis az orvosoknak elsősorban nem az a dolga, amire Magyarországon használják őket (ezt úgy mondom, hogy eredetileg orvosira jártam, csak közbe jött a baba). Az orvos arra való, hogy beteg embereket gyógyítson (így is eléggé leterheltek), jobb esetben az egészséges terhesség gondozása, illetve az elsődleges tanácsadás a védőnők feladata. Más kérdés, hogy sajnos sok az inkompetens védőnő, aki nem halad a korral, és nem képzi magát tovább, de ez nem az egész védőnőhálózat hibája. Szerencsés az olyan anya, akinek sok a segítője, azonban sajnos a többség még mindig nem ilyen.

2012. máj. 29. 11:33
 7/19 anonim ***** válasza:
Én védőnő leszek 2 héten belül. A helyzet, h sajnos vizsgán megkövetelik tőlünk, h azt mondjuk, ami a nagykönyvben le van írva. Megtanulom, elmondom. Bár saját babám nincs, de dolgozó védőnőként biztos, h nem azt fogom tanácsolni, ami le van írva feketén-fehéren, ugyanis olyan nincs, h egy baba olyan legyen, mint ami le van írva. Sajnos ezt nagyon sok védőnő nem tudja, h nem könyv alapján kell gyereket nevelni. De a kérdezőnek csak annyit, h vágj bele, nagyon szép szakma, én élvezem és imádom, csak nehéz belőle megélni. Ha tényleg szívvel-lélekkel csinálod, és nem fásultan, akkor te is szeretni fogod, és az anyukák is téged!
2012. máj. 29. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

off: végzős védőnőtől kérdeznék valamit: Suttogó c. könyvről tanultatok valamit, mit? Ha ismered, akkor biztos tudod, hogy milyen vegyes ennek a könyvnek a megítélése. Ezért érdekelne egy szakmabéli vélemény is. :)

Saját védőnőnkön veszem észre, hogy sokszor ebben a könyvben olvasottakat vallja ő is. Neki még nincs gyereke

2012. máj. 29. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)

A végzős védőnőnek üzenem, hogy orvosként sem lettem volna sokkal előrébb fizetésügyben, szóval lélekben már felkészültem, hogy nem fogom halálra keresni magam.


Suttogó: ha szabad hozzáfűznöm, nekem 3 kistestvérem van, és már tini voltam, mikor születtek, így itthon megismerkedtem ezzel a könyvvel. Én nem tudok azonosulni az elveivel, főleg az alvással kapcsolatban, nem is vált be az a fajta "idomítás" itthon :D Nem a magyar viszonyokra, hanem az amerikaiakra lett kitalálva, ahol az anyukák nagyon hamar visszamennek dolgozni.

2012. máj. 29. 13:24
 10/19 anonim ***** válasza:
Nekünk sajnos nem tanították azt a könyvet, meg sem említették a 4 év alatt, viszont vevő vagyok az ilyen ötletekre, és mindenképp utána nézek, h mi is az pontosan, és mit ír :)
2012. máj. 29. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!