Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen tapasztalataitok...

Milyen tapasztalataitok vannak a védőnővel, kedves kismamák és anyukák?

Figyelt kérdés

Kismamák és anyukák!Védőnő leszek hamarosan,egy tanulmányhoz szeretném kérni a véleményeteket.

Mennyire segített a védőnő a várandósság alatt?El mertél e neki mondani olyan dolgokat,amit az orvosnak nem,érezted -e hogy több idő van rád?

Mennyire volt hasznos a védőnő felkészítése a baba születése után az első hónaptól 1 éves korig?

köszönöm nektek:)



2012. máj. 8. 19:54
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
100%

nálam inkább pont fordítva van. Terhesség alatt is jobban megbeszéltem mindent a nőgyógyászommal (aki férfi) és szülés után is a gyerekorvost tanácsát is kikértem a biztonság kedvéért.

Mindettől függetlenül kedvelem a védőnőt, aki jár hozzánk és nem tartom felkészületlennek.

2012. máj. 8. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 A kérdező kommentje:
elnézést,hogy fordítva nem tettem fel a kérdést:)Köszönöm a választ neked:)
2012. máj. 8. 20:03
 3/43 anonim ***** válasza:

Én bírom a védőnőnket, de egy dolog nem tetszik, hogy sokszor csak egy dolgot mond, és nem ajánlj lehetőségeket. Úgy értem, hogy a babák mások, másképp fejlődnek, így sokszor hiányolom, hogy több lehetőséget vázoljon fel, ne pedig csak kizárólag egy dolgot.

Pl. ajánlotta a Zymafluort a baba fogaira. Azt mondta márpedig csak és kizárólag ettől lesz egészséges a foga.

Utánaolvastam, de szinte senki nem ajánlja, a gyerekdokik meg kifejezetten tiltja! Mikor újra rákérdeztem a védőnőnél, akkor is csak ezt ajánlotta, más lehetőséget el sem tud képzelni...

Szóval fontos lenne szerintem, hogy egy védőnő több szemszögből, több ajánlással készüljön, és azt is vegye figyelembe, hogy mennyire eltérőek a babák igényei.

Különben rendes védőnő, kedves velünk, lányom sokszor ölelgeti őt, pedig nem túl barátkozós...


Várandósság alatt amúgy sokkal jobban informált, mint babával. Úgy érzem a 9 hónap terhesség alatt sokkal több mindenre felkészített, de valahogy a babával kapcsolatban inkább a gyerekdoki volt segítőkészebb és felkészültebb, így a gyerekdoki tanácsait inkább megfogadom.

2012. máj. 8. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 A kérdező kommentje:

Zymafluort tudtommal kisbabának nem szabad adni.

Köszönöm a segítséged.

Eddig úgy vettem észre,hogy néhány rossz kolléga miatt az egész szakmát megbélyegzik...

És igazad van abban,hogy több lehetőséget kéne felajánlani,ha csak tényleg nem olyan nagyon bevált szerről van szóm,ami kb.80%-ban legalább jól működött.

Köszönöm a választ!

2012. máj. 8. 20:39
 5/43 anonim ***** válasza:
Szia! Én meg voltam/vagyok elégedve a védőnőnkkel. Terhesség alatt is mindenbe segített, ha gondom volt, mindig tudott válaszolni, nem erőltetett rám semmit. Soha nem éreztem azt, hogy siettet, ha nála voltam. Annyi ideje volt rám, hogy mindent meg tudtam kérdezni, és válaszolt rá, ha bizonytalan vagy ideges volt, akkor megnyugtatott. Segített amiben kellett a kislányom születése után is. Mindig elmondta az aktuális dolgokat pl. hozzátáplálás, 1 éves koráig másfél havonta jött.
2012. máj. 8. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:

Én nagyjából meg vagyok elégedve a védőnőmmel. Szerettem hozzá járni a terhesség alatt, kedves volt, odafigyelt rám, még egy kis "bájcsevej" is belefért mindig. Nem éreztem azt a rohanást, mint az orvosnál, hogy minél gyorsabban túl akar esni rajtam, hogy jöhessen a következő. Viszont elég sok témában felkészületlen volt, vagy csak nem akart/mert válaszolni. Pl megkérdeztem tőle, hogy mit vehetnék be fejfájásra terhesen, azt mondta, kérdezzem az orvost. Megértem, hogy nem az ő felelőssége, hogy gyógyszert ajánljon, de azért azt simán mondhatta volna, hogy egy szem Panadoltól semmi baja nem lesz a babának.

A babám jelenleg 3 hónapos. Most is elégedett vagyok vele, kedves, segítőkész, nem állít be váratlanul. Mondjuk nekem kicsit sok volt az elején, hogy hetente jött, de ez nem az ő hibája, köteles volt kijárni hetente a 6. hétig.

Szóval összességében elégedett vagyok vele.

Viszont találkoztam már idióta védőnővel is, aki helyettesítette a védőnőmet. Akkora baromságokat mondott, hogy alig bírtam ki, hogy ne röhögjem pofán. Ráadásul a nézeteivel sem voltam kibékülve, az a tipikus ősanya fajta volt, aki szerint a császárral történő szülés egy trauma a gyereknek, és abból már nem lesz normális ember, vagy aki nem szoptat valamiért, az nem is érdemel gyereket stb.

2012. máj. 8. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:

Nekem sajnos nincsenek jó tapasztalataim!


Az első védőnő akihez a terhesgondozásra is jártam,kb annyi idős lehetett mint én,és nem sok okosat mondott. Már a gyerek születése után úgy jött ki hogy eltelt 1hét,és SMS-írtam neki. Utána vagy 2x volt,telefonon sosem lehetett elérni!


A másodiknál 3hónapos volt a kislányom,de ez sokkal rosszabb a másiknál! Pedig jócskán az én anyám is lehetne. Kezdem azzal hogy egyetlen egyszer sem volt látogatóban,a lányom már 26hónapos! Telefonon őt sem lehet elérni. Nem figyel ha az ember kérdez tőle valamit. Kérdezni lehetetlen,a vizsgálatokat 2perc alatt letudja oszt jó napot!

A gyerekemet az oltásokon (kivéve a 18hónapost),és a státuszvizsgálatokon látta.

Szóval a 15hónapos oltás után a 2éves státuszon! Mérni itthon szoktam. Nem megyek hozzá,minek??? Még a teljes nevét sem tudom!

Nagyon sok anyuka elégedetlen vele.


Egyébként egyszer tettem fel ide egy kérdést hogy védőnőt lehet e váltani ha nem vagyok vele megelégedve?! Akkor kaptam olyan válaszokat hogy le lehet mondani,csak jön a gyámhivatal.

Hát nem tudom az ilyen "védőnő" ellen nem lehet tenni semmit???

2012. máj. 9. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
A lehető legrosszabb velük a tapasztalatom.. 12 éve a 2 hetes babám majdnem meghalt egy védőnő felelőtlensége miatt. Le sem írom az őszinte véleményem, mert nagyon durva. Most újra babát várok, de akkora az ellenszenvem irántuk, hogy az hihetetlen. Nem bizok meg bennük. És gondolom érthető is, hogy a házam küszöbét ez a nő nem is léphette át. A doktornő rendszeresen figyelte a babám, 1 éves koráig 2 hetente jött.
2012. máj. 9. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
csak jó tapasztalataim vannak: felkészült aranyos, segítőkész. az viszont egyéni dolog, hogy különösebben nem igényeltem a segítségét, mert mindenre tudtam választ kapni mástól. Kb. kisfiam fél éves korától pedig már egyáltalán nem volt kérdésem
2012. máj. 9. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
Én most járok félidőben az elsővel. Kisvárosban élünk. Engem a védőnővel kapcsolatban több minden is zavar. Pl.:úgy ajánlgatja a nem kötelező pénzes vizsgálatokat, hogy aki feleslegesnek tartja, s nem végezteti el, a nem is ember. Az orvosi papírok értelmezéshez sem igazán értett, fogalma sincs a nem spontán létrejött terhességről, különböző vizsgálatokról(laparoscopia, Hsg, stb.)Pajzsmirigyes betegségem van, s nem veszi figyelembe, így amikor vérvételre megyek, többször is el kell mennem, mert nem írja rá a kérelmi papírra a spec. hormonok kérését. Nem tudja, hogy pl.:egy pajzsmirigyesnek a terhesség melyik szakaszaiban mikor kell, s milyen vizsgálatokra menni. Sokszor úgy érzem, én pedagógusként, gyógypedagógusként tanítom őt,mert teljesen hiányosak az orvosi és a gyakorlati ismeretei is. Ráadásul nem kezdő már. Jócskán el is van köteleződve vitamingyártó cégeknek, az alternatív számára ismeretlen (nem noname) vitaminokat nem fogadja el.Nemsokára költözni fogok, s egy másik védőnőhöz kerülök, s az remélem jobb lesz.
2012. máj. 9. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!