Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen gyakran pelenkáznak az...

Milyen gyakran pelenkáznak az apukák? Mik a tapasztalataitok?

Figyelt kérdés
Az én ismerőseim körében a férfiak nem pelenkáznak, esetleg, ha nagyon muszáj. A férjem eddig egy kezemen meg tudom számolni, hogy hányszor rakta tisztába a fiamat.(6 hónapos múlt) Nem zavar, mert megcsinálom én, csak kíváncsi vagyok, másoknál hogy megy ez.
2012. ápr. 19. 10:22
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
76%
Nem. Vagy ha nagyon-nagyon muszáj! 14hós
2012. ápr. 19. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
76%

Ha főzök, vagy olyan dolgot csinálok, ami miatt páromnak kell a lányunkra felügyelnie (8 hós) és mondjuk nyűgös, akkor megszokta nézni, nem-e a kaki miatt nyűgös és ha amiatt akkor szó nélkül elviszi cserére.

Ő nem csinál belőle gondot, de általában én végzem a cserét.

2012. ápr. 19. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
76%

Az első gyerek, fiú, őt amíg anyatejes kaka volt, addig szó nélkül akár naponta többször, kérni sem kellett.

Második kislány, őt csak akkor teszi tisztába, ha rá van bízva és bekakil.

2012. ápr. 19. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
76%
Az első gyereket soha nem tette tisztába. A másodikat párszor mert muszáj volt ha ő vigyázott rá míg nem voltam otthon.
2012. ápr. 19. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
76%
Nálunk ez úgy alakult, hogy teljesen természetes, hogy párom ugyanúgy tisztába teszi kislányunkat mint én... aki éppen vele van... Örülök neki, hogy így alakult, de ha nem szívesen csinálná, vagy olyan típus lenne aki undorodik tőle (kettőnk közül teszem hozzá én bírom nehezebben a szagokat) akkor csinálnám csak én... azzal sem lenne gond.
2012. ápr. 19. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Amikor délután már itthon van és pelusügy van, szó nélkül viszi és cseréli.

Hétvégén szinte csak ő pelenkáz, mindezt magától, kérés nélkül. De bármit megcsinál a gyerek körül, ugyanúgy el tudja látni, mint én.

2012. ápr. 19. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is teljesen természetes születése óta, hogy pelenkázza a kislányunkat. Amióta pedig Ő van Vele GYED-en, pláne...
2012. ápr. 19. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
76%
pisis pelust bármikor kicserél, de kakisat eddig még soha :)
2012. ápr. 19. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Amikor megszületett a kisfiunk, az első időben, mivel rooming-in voltunk a kórházban, SZINTE MINDIG a párom tette tisztába a babát. Neki ugyanis már volt tapasztalata (két nagylánya van), nekem viszont a kis prücskünk volt az első babám, és tapasztalatlan voltam, ráadásul a gátam is fájt... Viszont a csecsemősökhöz nem akartuk beadni (elég furák voltak), így én a kisfiam apukájától tanultam meg pelenkázni. :)


Később se volt sosem gond, ha én nem értem rá, akkor ő tisztába tette. Imádja a fiát, szülésnél is bent volt, később is sokszor fürdette ő (mert neki szinte belefért a pici a tenyerébe), éjjelente ha fájt a hasa, az alkarjára fektetve nyugtatta meg, és azóta is nagyon szoros a kapcsolatuk, bár nagyon hasonlóak, és ebből gyakran szoktak vitáik lenni. (A kisfiunk most 4 éves.)


Most várjuk a hugicát májusra, sajnos most rengeteget dolgozik a párom. Én is "rutinosabb lettem" babaügyileg, ezért most főleg az én dolgom lesz minden. Azt viszont tudom, hogy ha itthon lesz, és segítség kell, most is ugyanúgy számíthatok majd rá, mint a kicsi fiunknál. :)

2012. ápr. 19. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Egyszer beteg voltam és lefeküdtem aludni, akkor megcsinálta szó nélkül, de egyébként még a szobából is kimegy és fúúj szó kiséretében :) Ugyanígy van az orrszi-porszival, neki az is fúúj, még szerencse, hogy nem hisztizik közben a kisfiunk. Már volt, hogy rászóltam, hogy jaaj, nőlj már fel, de egyébként nem zavar.
2012. ápr. 19. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!