Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen tapasztalataitok...

Milyen tapasztalataitok vannak a védőnővel, kedves kismamák és anyukák?

Figyelt kérdés

Kismamák és anyukák!Védőnő leszek hamarosan,egy tanulmányhoz szeretném kérni a véleményeteket.

Mennyire segített a védőnő a várandósság alatt?El mertél e neki mondani olyan dolgokat,amit az orvosnak nem,érezted -e hogy több idő van rád?

Mennyire volt hasznos a védőnő felkészítése a baba születése után az első hónaptól 1 éves korig?

köszönöm nektek:)



2012. máj. 8. 19:54
1 2 3 4 5
 21/43 A kérdező kommentje:

Én a válaszomnál az anyatejre gondoltam,de teljesen igazad van:)A tehéntej 1 éves korig allergiát,asztmát,ekcémát okoz,valamint megterhelheti a csecsemő veséjét és emésztőrendszerét,a magas ásványi anyag és fehérje tartalma miatt!

Teljesen jól teszed,hogy ilyet nem adsz neki.

2012. máj. 9. 21:16
 22/43 A kérdező kommentje:

illetve már most,hogy nagyobb lett,simán lehet adni,elvileg mi másfél éves kor fölött ajánljuk,igényelni is szokták a kicsik:)először csak kicsi adaggal,aztn ha nincs baja,megiszik napi 1-3 dl-t is.

van olyan,aki kecsketejjel is próbálkozik,de az vashiányos anémiát okozhat.(vérszegénység)

2012. máj. 9. 21:21
 23/43 anonim ***** válasza:

Nem sértettél meg kedves kérdező :)

Nem rosszak a tapasztalataim, hanem semlegesnek mondanám inkább.

AZt mondjuk furcsálltam, hogy, mint írtam korábban az első védőnő soha nem vette fel a telefon. SOHA! A végén már a lányok oltásainak a számát is email-ben kellett neki elküldenem, az Ő javaslatára.

Tanácsot soha nem adott. Ha még az elején kérdezgettem ezt-azt, azt mondta, hogy nézzek utána a neten. Korábban születtek a lányok, de akkor sem vette fel a telefont napokig, úgyhogy végül sms-t írtam Neki. 5 nappal később hívott vissza, és még ő oktatott ki, hogy nem képzelem, hogy felveszi a telefont szabadság alatt. (a lányok karácsonykor születtek).


Ezeket leszámítva aranyos volt, de nekem semmit nem segített.

Az meg, hogy bármilyen gonddal felhívjam, mint írtam kizárt volt, ugyanis nem vette fel soha.


A másik kettőnél meg eszembe sem jutott, hogy kérdezzem bármiről. Már kialakítottam az évek alatt az információ forrásaimat :)

2012. máj. 10. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 anonim ***** válasza:

Ez érdekes... : És így lehessen bennük megbízni

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__terhes..

A kérdező kommentje elég hasznos..

2012. máj. 11. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!

Azért kérdeztelek titeket,mert az ilyen barátnőm barátnőjének a nagyijának a kistestvérének a lányának a húgával...az történt típusú sztorik nem teljesen hitelesek...

Persze megtörténhetett,de ez elég kirívó eset,mert csak akkor nem mehet haza a baba,ha nagyon rossz a környezet otthon,vagy tudomás van arról,hogy bántalmazzák a többi gyereküket,részegesek a szülők,stb...Ha nagyon penészes,azt valahol megértem,de ott nem az utolsó héten szól,hogy heló verjétek szét a szobát,mert nem jó ez így.

A védőnő nem mondhatja azt ,hogy nem engedem haza,mert nem fejlett.Nem a mi dolgunk ezt meghatározni,ezt az orvos állapítja meg,ha szerinte fejlett,akkor mehet haza.Még esetleg a kórházi védőnő szólhat bele valamit,de ezt sem tudom elképzelni.Nem értem ezt a történetet,nagyon gyanús...Tudod rámondani lehet mindenkire valamit,lehet hogy rólad is keringett már olyan sztori ,aminek fele se igaz.

Köszönöm ,hogy hozzászóltál,esetleg ha van saját tapasztalatod,azt szívesen várom!Köszönöm.:)

2012. máj. 11. 11:15
 26/43 anonim ***** válasza:
Az előző és a 8-as válaszoló is én vagyok
2012. máj. 11. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 A kérdező kommentje:

akkor köszönöm neked,az a válaszod nagyon hasznos volt.:)

Sajnos az utolsót nem tudom felhasználni a kutatásba,mert nem személyesen veled esett meg,de köszi azt is.

2012. máj. 11. 19:54
 28/43 anonim ***** válasza:
Jó lenne ha minden védőnőnek lenne min. egy 3 éves gyereke...Attól függetlenül, hogy milyen.
2012. máj. 13. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 A kérdező kommentje:
Hát jó lenne,de az egyetem mellett elég nehéz egy ilyen pici gyereket nevelni..meg hát az a havi kb 90ezer ft sem vesz rá minket annyira,hogy fel tudjuk nevelni,felelőtlenül meg ugye nem szülünk..Legalábbis ha már védőnő vagyok legalább rendesen értsek a családtervezéshez:)
2012. máj. 13. 16:43
 30/43 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Imádni való a védőnők, mégis lemondom! A napokban fogom a szolgáltatását lemondani, amit egy részről sajnálok, mert nagyon lelkes és segítőkész másrészt számomra semmi haszna a várandósgondozásnak, és a későbbiekben még nehezebb lenne megoldani a babával a rendszeres látogatásokat. (elég bonyolult a helyzet hogy miért döntöttünk így a férjemmel és nem is erről szól a kérdésed)

Csak szerettem volna elmondani hogy olyankor is sor kerülhet ilyesmire amikor aztán tényleg semmi bajod a másikkal, sőt szerintem kifejezetten jól végzi a munkáját! Kora ellenére nagyon felvilágosult, nyitott és érdeklődő! Remélem megértő lesz velünk kpcsolatban és nem fogja személyesnek venni ezt a jogi lépésünk! Hát csak ennyit szerettem volna...

2012. máj. 22. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!