Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen tapasztalataitok...

Milyen tapasztalataitok vannak a védőnővel, kedves kismamák és anyukák?

Figyelt kérdés

Kismamák és anyukák!Védőnő leszek hamarosan,egy tanulmányhoz szeretném kérni a véleményeteket.

Mennyire segített a védőnő a várandósság alatt?El mertél e neki mondani olyan dolgokat,amit az orvosnak nem,érezted -e hogy több idő van rád?

Mennyire volt hasznos a védőnő felkészítése a baba születése után az első hónaptól 1 éves korig?

köszönöm nektek:)



2012. máj. 8. 19:54
1 2 3 4 5
 11/43 A kérdező kommentje:

Köszönöm eddig mindenkinek a választ!

Nagyon elszomorodtam,hogy ennyi felkészületlen védőnő van,és hogy miattuk ennyire lenézik azokat,akik normálisan,felkészülten és tényleg a segítés szándékával dolgoznának.

Nekem is valószínű rengeteg olyan várandósom és anyukám lesz,akiknek már nagyon rossz tapasztalatai vannak más helyről,és ez nagyon meg fogja nehezíteni a kapcsolatot.

Ott,ahol majdnem meghalt a kisgyerek:semmi következménye nem lett???Az ilyet nem szabad hagyni dolgozni.

És a védőnőt amúgy tényleg nem választhatod,nem úgy,mint az orvost.Mondhatod,hogy ne jöjjön,csak akkor a gyámhivatal fog a nyakadra járni:S

Megdöbbentett az a tény is,hogy többetekre rá sem nézett a védőnő,pedig már jó pár alkalommal kellett volna:S Borzasztóak ezek az esetek,kívánom hogy legközelebb már jobb tapasztalataitok legyenek,a védőnőnek pedig meg lehet mondani,hogy jó lenne ha végezné a dolgát,és normális legyen veletek,mert ez a dolga!Más sem lóg el napokat a munkahelyéről...

2012. máj. 9. 09:47
 12/43 anonim ***** válasza:
Az a felelőtlen védőnő már nem dolgozik. Elég nagy port kavart a dolog, így nem feszegették, hogy továbbra is járjon hozzám. A gyermekorvosunk tényleg 2 hetente hozta házhoz a mérleget és minden oltását. Soha nem fogok bennük bízni.. Ne haragudj!!
2012. máj. 9. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 anonim ***** válasza:

Nekünk most van a 3. védőnőnk (4 évesek a gyerekek). Az első 2,5 évig volt. Bármit kérdeztem Tőle, az volt a válasz, hogy nézzek utána az interneten. Szóval hamar leszoktam arról, hogy Őt kérdezzem. AZ első évet leszámítva már csak a státuszvizsgálaton láttuk, egyéb esetben csak email-ben lehetett vele értekezni, a telefonját soha nem vette fel, még akkor sem, amikor beindult a koraszülés. Az sms-re is 5 nappal később reagált. Bár az első évben gyakrabban jött, de csak fölírta a gyerekek adatait, és ment is. Semmiféle felkészítést nem tartott még a terhesség alatt sem.


A második egy évig volt (szó nélkül ment el az első). Ő nagyon aranyos volt, de Őt is körülbelül 2x láttuk.

Most pár hónapja van a 3. Őt még nem is láttam.


Egyikükkel sem volt soha problémám, de nem sok vizet zavartak. Olyan, mintha nem is lennének. HA valami volt, az orvost kérdeztem.



Apropó, had kérdezzem meg, hogy a mostani védőnő szerint (telefonon beszéltünk csak), a 4 éves gyerekekhez 3 havonta KÖTELEZŐ kijönni családlátogatni.

Ez tényleg így van???? Semmi gond a gyerekekkel, ovisok, én dolgozom, itthon sem vagyunk napközben. Szerintem marhaság. Az eddigiek sem járkáltak ide...

2012. máj. 9. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 anonim ***** válasza:

7-es vagyok.

Attól hogy megmondom neki hogy végezze a dolgát mi változik??? Tenni úgy sem lehet ellene,mert nem választhatom meg. Lehet hogy ennek tudatában sz@rnak rá(tisztelet a kivételnek)!

Egy mezei gyári munkás,vagy bárki nem teheti meg hogy nem megy dolgozni,mert egyből kirúgják!!! Beszéltem olyan anyukával,aki annyira ki van bukva erre a nőre hogy még a státuszvizsgálatra sem vitte a gyerekét.


Sok anyukától megkaptam már hogy örüljek hogy nem jár a nyakamra! Örülök is,de akinek normális a védőnője,az nem tudja milyen ez. Én sem azt igényeltem hogy hetente jöjjön,de könyörgöm több mint 2év alatt egyszer sem!!!


Szülés után már 1héttel egyedül voltam a lányommal,mindenféle segítség nélkül,igazán jó lett volna valakitől tanácsot kérni. Ráadásul első gyerek. Főleg hogy nagyon bukós volt a gyerekem,állandóan sírt. Olyan is volt hogy álmában sugárban jött ki a tej! Én meg mint egy eszelős szaladtam vele amikor megkaptam hogy nincs tanácsadás,és emeljem meg a kiságyat! Na kösz szépen. egyébként az orvosunk sem sokkal jobb.


Ha lesz másik gyerekem valószínű neki is ez lesz a "védőnője",hát nagyon nem örülök neki!!!

2012. máj. 9. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 anonim ***** válasza:

(14-es vagyok)

Én mindig az orvostól kérdeztem a dolgokat (email, sms ha nem volt sürgős a dolog) Hamar megszoktam, hogy a védőnőre nem nagyon lehet számítani. Ha néha mondott valamit, az szöges ellentétben állt azzal, amit a doki mondott, én meg eldöntöttem, hogy inkább nem az ő tanácsaira hallgatok. Ráadásul én koraszülött ikrekkel voltam egyedül.

Őszintén nem is értem miért kell ekkora feneket keríteni a védőnőknek.

Ha egészségügyi kérdésről van szó, ott a doki, ha egyéb dologról, ott a kiskönyv. Minden másra meg az internet.


Nekem soha nem hiányzott egy percig sem a védőnő. Bár azt sosem felejtem el, mikor közölte, hogy mivel a vércukrom a felső határ közelében van, heti 3x kizárólag csak almát egyek egész nap, és attól rendbe jön...

2012. máj. 9. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 anonim ***** válasza:
Bocsi, 13-as :)
2012. máj. 9. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem elég összetett tapasztalatom van a védőnővel. Szóóval amikor a pici lett,tök jóban voltunk... Szeretett,segitett.Pedig egy nagymama korú védőnő volt.Mindig mondta milyen vizsgálat jön. DE! mondtuk neki h nem ide fog születni (anyummal laktam még,de a párommal költöztünk össze) ezért küldje át ide a papirjaimat. Ennek nem örült,de ez van.. 35m2-en nem akartunk anyum,párom,én és a pici lakni... Elköltöztünk.Ott egy isteni aranyos(gyermektelen 50körüli hölgy)lett a védőnőnk.Szeretett,nagyon.Mai napig tartjuk a kapcsolatot. Jött,segitett,ha a szomszéd kicsihez is jött,nálunk is eltöltött fél órát:) Segitett fürdetni a kicst,meg hozzátápiban is segitett. A kicsi 8hós korában jött a lehetőséghogy anyum közelébe menjünk lakni,igy visszakerültünk az eredeti védőnőmhöz. A lányom félt tőle,nem szerette.Sirt amikor meglátta. A másikat szerette,az ölében megült:)(mai naőig szereti,még macit is kapott,meg Béres cseppet ilyen reklám céllal.:)) Ezután kb fél évvel,jött egy családi lehetőség hogy kaptunk egy lakást(párom keresztanyjának a párját kivásárolták a lakásából). Igy eljöttünk anyu mellől,s megint uj védőnő.3év alatt a 3. Ez középkorú,kedves.Mondtukneki hogy fél a fehér köpenytől,legközelebb mentünk hozzá,levette a köpenyét és lila felsőjében volt és beszélgettünk. Igaz sirt nála is kicsit de miután megnyugodott,el mentek a másik szobába ahol kapott tőle macit és örült neki.:) Utána már jóbarátok lettek,s mindig akar bemenni hozzá:)nyujtotta a kezét hogy gyere sétálj velem:) A legjobb védőnőnk a gyermektelen hölgy volt.Ő még fürdetni is kijött,hogy hogyan fürdessük a kicsit. Az orvosnak jobban elmertem mondani dolgokst,nála születtem,jobban is ismer! Mai napig ha baj van szivesebben hivom őt fel:) (mármint a gyermektelen védőnőt.A régi/eredeti mindig leszólt hogy siessek,öltöztessem a gyereket,meg miért hordozom,meg miért nem jár(1évesen:D) amikor 16hósan indult el..Meg ilyenek...

Meg nem kell már szoptatni 2évesen(ez a mostani hülyesége) hogy ez vizes már nagyon..Mondtam neki poénból hogy jöhet este elaltatni:D(gyermektelen el is altatta délután...Rosszul lettem mikor nálunk volt,s én helyre tettem magam,ő azalatt elaltatta:) Imádom a mai napig!:)

2012. máj. 9. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 A kérdező kommentje:

az utolsónak válaszolok most először:)

Abban kicsit igaza volt a védőnőnek,hogy 2 évesen már nem olyan a tej,mint z 1.évig.A benne lévő immunglobulinok(immunerősítő anyag)csak eddig használódik fel a baba számára.Attól függetlenül teljesen jó a babának,ez a legegészségesebb,ami lehet:)


A 7.nek:igenis meg lehet neki mondani,hogy nem tetszik,ahogy hozzád áll!Nem fogod elhinni,de gyakran nem is tudják az ilyenek magukról,hogy ők rosszul dolgoznak.Amúgy meg őt is ugyan úgy be lehet panaszolni,mint bármilyen más munkást,és megvizsgálják,hogy hogy dolgozik.Tehát ha nem megfelelően segít,tényleg lehet tenni ellene!

a 14-esnek:

Ha egészségügyi kérdésről van szó, ott a doki, ha egyéb dologról, ott a kiskönyv. Minden másra meg az internet.Nekem soha nem hiányzott egy percig sem a védőnő. -erre csak azt tudom mondani,hogy szomorú,hogy ilyen kép alakult ki rólunk benned.Rosszul esett eléggé,nekem sem esne jól,ha mondjuk te tegyük fel varrónő vagy,és azt mondom,hogy nekem sose fog kelleni a munkád,mert majd megnézem a neten,hogy kell megvarrni.Biztos sok rossz tapasztalatod volt,hogy ennyire negatívan vélekedsz.Lehet ,hogy ott az internet,de az nem fog megnyugtatni,ha az éjszaka közepén felhívod,vagy ha nehezen megy 1-2 dolog.Én biztos meg fogom tenni:)Kívánok neked sokkal jobb tapasztalatokat ennél,remélem nem sértettelek meg.

2012. máj. 9. 19:32
 19/43 A kérdező kommentje:

ma 11:33masnak:

3 éves kortól a tanulói jogviszony megkezdéséig (ha nem jár közösségbe) évente legalább 4 alkalommal, beiskolázás előtt kötelezően; fokozott gondozást igénylők esetében évente legalább 4 alkalommal és szükség szerint, valamint beiskolázás előtt kötelezően

Tehát ha nem jár oviba a kicsi,akkor 3 havonta ki kell mennie(elvileg erről dokumentációt is kell készítenie..),de ha oviba jár,akkor nem kötelező,még akkor kötelező,ha nálatok valami gond fordult elő.

Iskola előtt kötelező kimennie.

2012. máj. 9. 19:48
 20/43 anonim ***** válasza:
Abban egyetértünk,hogy nem olyan a tej. Én félős anyuka vagyok.Párom testvérének ill a lányának elég durva allergiája van. Úgy tudom az allergia/asztma és a korai tej fogyasztás összefügg. S mivel egy évesen kapott a kicsim elöször tejet akkor ment a hasa. Doki javasolta h várjunk félévet,akkor már nem annyira ment,de ment. Ezután most kapott 2 évesen,már oké volt:) Most már kap napi 1dl-t. Egyébként már csak alváshoz igényli..:) 17es
2012. máj. 9. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!