Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen tapasztalataitok...

Milyen tapasztalataitok vannak a védőnővel, kedves kismamák és anyukák?

Figyelt kérdés

Kismamák és anyukák!Védőnő leszek hamarosan,egy tanulmányhoz szeretném kérni a véleményeteket.

Mennyire segített a védőnő a várandósság alatt?El mertél e neki mondani olyan dolgokat,amit az orvosnak nem,érezted -e hogy több idő van rád?

Mennyire volt hasznos a védőnő felkészítése a baba születése után az első hónaptól 1 éves korig?

köszönöm nektek:)



2012. máj. 8. 19:54
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:

Utolsónak: Hogyan lehet lemondani a szolgáltatásról????Ez engem is nagyon érdekelne, mert most járok a 22.héten és amikor találkozok vele mindig kiidegel valamivel. Szerintem direkt élvezi, ahogy fenyegeti, ijesztgeti a kismamákat.

Sajnos költözés miatt most egy még bénábbat fogok kapni, sajna az még ellenszenvesebb is mint ez volt, úgyhogy nagyon szeretnék tőlük végleg megválni.Légyszi írd meg, hogy lehet ezt meglépni! Köszi.

2012. máj. 26. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 anonim ***** válasza:
Egyszerűen jelzed a védőnőnek, h nem szeretnéd tovább kérni a szolgáltatásait, és aláírat veled egy lemondó nyilatkozatot. Persze előbb megpróbál kompromiszumra jutni veled. Pl: Nem látogat meg csak amikor kéred, vagy ilyesmi :)
2012. máj. 29. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 anonim ***** válasza:
Köszi.
2012. máj. 29. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 A kérdező kommentje:
meg lehet mondani a védőnőnek,hogy nem szeretnéd,ha többet kijönne hozzád...Lemondó nyilatkozat,aztán annyi...lehet néha zaklatni fog a gyermekvédelem,de nem jellemző....De mért akarod lemondani?Ennyire rossz?
2012. máj. 29. 21:11
 35/43 A kérdező kommentje:
bocsánat,visszaolvasva mindkettőtöket már értem az okot,de ezt egy külön kérdésben is megbeszélhettétek volna,sajnos ez a tanulmányhoz nem segít hozzá:P
2012. máj. 29. 21:13
 36/43 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

A válaszokból amiket kaptál milyen következtetést tudtál levonni? Mi lesz a tanulmányban?

Tényleg érdekel!!!:)))

2012. máj. 29. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 A kérdező kommentje:
hát a tanulmányban az lesz,hogy valószínűleg a nem megfelelően képzett védőnők miatt nagyon sok a - vélemény,de a felkészül és hasznos tanácsot adó védőnők sokat segítenek az anyukáknak,de nem mernek jobban és többet kérdezni mint az orvostól.de persze kitöltettem sok sok emberrel,alapvetően az az eredmény,hogy bizalmatlanok a kismamák,és van,ahol van is rá okuk bőven,van ahol csak a fellengzősség és a sznobizmus miatt...alapvető eredmény az is,hogy szegényebb családok jobban igénylik a segítséget,ellentétben a gazdag,jómódú családokkal,ami persze nem lepett meg..:)Köszi az érdeklődést,és továbbra is csak azt tudom mondani,hogy próbáljatok jó kapcsolatot kialakítani a védőnővel,(már amelyikkel tényleg lehet...)és merjetek bátran szólni neki,ha ellenvetésetek van!Ő nem a főnökötök vagy bárki feljebb való személy,ha goromba/sérteget vagy kritizál,nyugodtan e lehet mondani,hogy ne szóljon bele az életetekbe ilyen szinten.Tanácsot adhat,segíthet,de nem lehet neveletlen...(kivéve olyan eseteket,ahol tényleg bántják,éheztetik,piszkos körülmények közt tartják a kicsit).
2012. máj. 30. 11:53
 38/43 anonim ***** válasza:
Én a 33-s vagyok. Szerintem egy valamire való kutatáshoz ez bőven kevés és semmilyen következtetést nem lehet levonni. Ha valós kutatást akarsz végezni kérdőíves módszert válasz, olyan formában, amit ki lehet tölteni és neten visszaküldeni. Minimum 250 kiadott teszt, s legalább 50% részvétellel. De gondolom már leadtad a szakdogád.
2012. jún. 5. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 A kérdező kommentje:
köszönöm a segítséged utolsó,de nem szakdolgozathoz kell.Elhiheted,hogy nem csak itt kérdezgettem,és köszi,kérdőívem az van,de én nem azzal akartam traktálni a válaszolókat,mert pont azt akartam,hogy néhány személyes élmény,tapasztalat,probléma is napvilágot lásson úgy,hogy reagálni is tudjak rá esetleg,ami egy kérdőívben nem lehetséges.És nekem ezek a válaszok is számítanak!!!:)de természetesen nem csak az itt hallottakat használom fel:)
2012. jún. 8. 17:56
 40/43 anonim ***** válasza:

Szia!


Nem tudom olvasod e még, de mivel megint bejelentkezett hozzánk a védőnő, rájöttem, hogy mi is zavar engem ebben a legjobban.

AZ, hogy hozzánk akar jönni. Ha tényleg a gyerekekre kíváncsi, szívesen bemegyünk hozzá, itt van 5 percre. De azt nagyon utálom, hogy végigszaglászik a lakásban.

Nem egy 20nm-es putriban lakunk 15-en, ahol se villany se víz és nyakig mocskos minden, szóval nekem ne járkáljon ide ellenőrizgetni. Ugyanis pont olyan érzés, mintha ezt tenné.

Gyerekek ovisok, oda is jár védőnő. Mi megyünk az évenkénti státuszvizsgálatra, gond a gyerekekkel nincsen. Akkor miért jön a nyakamra?? Jó, hogy a szekrényekbe nem túr bele, hogy vannak e ruháink, és a hűtőbe, hogy van e étel.

Egyszerűen nem is értem, hogy mi a bánatot akar.


Azt hiszem meg fogom kérni, hogy ne járkáljon hozzánk. Az ikreim mindjárt 5 évesek. Túl vagyunk a mozgásfejlődésen, a hozzátápláláson. Óvodában évente 2x felmérik a gyerekeket, státuszvizsgálaton évente 1x, az orvosi papírokat meg a szomszéd rendelőből kikérheti ha akarja.

Szóval el lehet felejteni az idejárkálást...

Ráadásul Ő a 3. védőnő, és már nagyon unom, hogy megint el kell mesélni az életünket...

2012. jún. 12. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!