Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kismamák, anyukák, miért...

Kismamák, anyukák, miért vagytok ilyen bizonytalanok?

Figyelt kérdés
Még nincs gyermekem, de érdekel a téma, ezért sokat olvasgatom. Sok hasznos dolgot is találok itt. Ugyanakkor azt vettem észre, hogy rengeteg a "mit csináljak?" "jól csinálom?" jellegű kérdés. Persze ezekre is szükség van, de azt érzem, hogy sok olyan van köztük, amit egy anyukának egyedül is el kéne tudni dönteni. Mi lesz, ha egyszer előáll egy helyzet, vagy a gyereke nagyobb lesz és kérdez valamit, akkor is azt fogja mondani, hogy várjál, megkérdezem a neten? Anyukák, ha adhatnék egy tanácsot, azt mondanám, hogy több önbizalmat és magabiztosságot!
2009. jún. 26. 15:11
1 2 3 4
 21/36 A kérdező kommentje:
Ha elolvastad a kérdésem kiegészítését, akkor láthatod, hogy nem azt írtam, hogy miért kérdeznek egyáltalán. Egyébként, akinek nem inge, ne vegye magára!
2009. jún. 26. 20:35
 22/36 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem meg egy kicsit tobb empatia,rendben?

En valahol megertem mind ket oldalt,mert mind a kettobe van igazsag.

Mert igaz komolyabb problemanal keresse meg inkabb a szakembert vagy a vedonot,mert tenyleg minden gyerek mas es mas es nem biztos h ugyanugy reagalna a szervezete mint mas gyerekenek.

Azzal is egyetertek h lehetne tobbszor hasznalni a keresot.En pl.tegnap magzatviz-szivargasra gyanakodtam es inkabb beirtam a keresobe ami rengeteg valaszt kiadott mint h feleslegesen feltegyem a szazadik ezzel kapcsolatos kerdest is.

Viszont van az eremnek masik oldala is.

Peldanak leirnam az en helyzetemet.

Kulfoldon elek a ferjemmel a csaladomtol 9000 km-re.

Ebbe az orszagba nincs vedono es nem olyan itt mint otthon a terhesseg alatti vizsgalatok,gondozas pl.nekem a 9 honap alatt csak egy uh-m volt egy vervetel szoval amit havonta neztek az a suly es a vernyomas volt de ezenkivul semmi.

Raadasul itt nem szokas minden dologert a korhazba szaladni,mondta is a doki h csak akkor menjek be a korhazba ha tuti biztos vagyok abba h szulni fogok.

Most eppen ott tartok h 6 napja tul hordtam a babat es a dokim szabin van,azt uzente az aszisztensnovel h ha jovo hetfoig nincs baba akkor menjek be a korhazba de addig csak akkor ha tenyleg baj van.

Szoval kedves kerdezo!Szerinted ilyen esetben nem teljesen termeszetes a reakcio h itt probalok erdeklodni,megnyugtatast talalni vagy tapasztalatokat hallgatni.Mert szerintem ez eleg evidens.

Te ezt most meg nem ertheted de ha majd terhes leszel vagy gyermeked lesz,teljesen mashogy fogsz viselkedni a gyermeked lesz a legfontosabb es az h neki mindene meg legyen,jo legyen,egezseges es vidam legyen.

Es ezt tenyleg nem rosszbol mondom de ez tenyleg igy lesz,remelem te is megtapasztalod majd milyen edesanyanak lenni:).

Kulonben meg nezd meg a szlogent "amit mashol nem mertel itt megkerdezheted"....

Udv:40+6 hetes kismama

2009. jún. 26. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 A kérdező kommentje:
Teljesen egyetértek Veled ezekben a dolgokban, és azt hiszem, kicsit félreértettük egymást, mert egy szóval sem mondtam, hogy ne tegyenek fel kérdéseket. Arra próbáltam kilyukadni, hogy véleményem szerint sok olyan kérdés is előfordul, amit az anyukának magának kellene eldöntenie. Például, hogy olvasson -e mesét esténként a gyerekének. Annak a gyereknek élete során egy biztos támaszra lesz szüksége, valakire, akihez segítségért fordulhat, akire felnézhet, akiről példát vehet, stb. Ezért gondolom azt, hogy néhány itt kérdező édesanyának több magabiztosságra lenne szüksége.
2009. jún. 26. 21:25
 24/36 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sokszor csak egy kis megerősítést várnak az anyukák, vagy tapasztalatcserét.

Az én védőnőm SEMMIT nem mond.

Hívogassam fel minden kérdésemmel?

A gyerekorvost most akarom lecserélni, mert sok mindent csinál, csak akkor nincs a helyzete magaslatán, amikor a gyerek beteg...

Oltást meg egy majom is be tud adni, szóval...


Általában azért kérdezek, mert tapasztalatokra vagyok kíváncsi.


Ha bugyutának tűnik egy kérdés, tovább lépek, nem kell vele foglalkozni.


Egyébként majd meglátod, ha lesz babád, előjön az ösztönöddel együtt az örök kételkedésed is...


Azért köszi a biztatást!


A második babánál majd már biztos több lesz a magabiztosságom, de egyelőre még tanulni kell az anya szerepet... :-)

2009. jún. 27. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
76%

Érdekes dolog ez nagyon. Szerintem ez az oldal azért van, hogy tapasztalatot cseréljünk, mi, anyukák egymás között. Írtam már be kérdést, de 90%-ban böngészem a kérdéseket, hátha akad olyan, amire kíváncsi vagyok és ha tudok segítek. Mivel anya vagyok én, annak összes örömével, boldogságával, szorongásával, kétségével, meg tudok érteni minden egyes kérdést. Éppen akkor, az tűnik a legnagyobb gondnak, amit megkérdeznek. Ha tudok, válaszolok, ha, nem, továbblépek. Amíg meg nem született pici lányom, és is úgy gondoltam, hogy majdnem mindenre tudni fogom a választ, ösztönösen érzi az ember, mi a jó. De nem így van. kell az, hogy mások megerősítsenek.

Elborzasztó látni az egymásra acsarkodást, egymás lehülyézését, kioktatását. Különösen, ha az illetőnek még nincsen gyereke. Minden kérdéssel, ami felmerül, nem hívhatom fel az orvost, ezért létezik ez az oldal. Bár atomfizikus én sem vagyok, csupán egy tanár, bár a férjem fizikus, nem tudunk mindent, vannak kétségek. Mi lenne, ha türelmesen, empátiával fordulnánk egymás felé? Vajon a gyerekeink büszkék lennének ránk, ha ezt látnák és tudnák? Vagy milyen példát mutatunk nekik? erre is gondoljunk.

6 hós babás

2009. jún. 29. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
46%
Tök igaza van az utolsónak, nem értem, miért pontoztátok le...
2009. jún. 29. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 A kérdező kommentje:
Azt hiszem, néhányan még mindig nem értik, hogy mit akartam mondani... Nem azt, hogy ne kérdezzünk!
2009. jún. 30. 12:59
 28/36 anonim ***** válasza:
Köszönöm, hogy igazat adtál, jól esett...:) nem mindenki gondolkodik egyformán, ezt el kell fogadni, de van aki nem tudja. Engem nem bánt, ha lepontoznak, akkor is úgy gondolom, és szerintem jól gondolom. :)
2009. jún. 30. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:

én csak azon akadok ki ha vkin olyasmit kérdez,amit kifejezetten védőnőtől,dokitól kéne,pl: xhetes vagyok,xnapja vérzek,baj lehet? ??????!!!!!!

ami szakemberre tartozik azt attól kell megkérdezni!


meg a másik amitől a falra mászok: terhes vagyok,mehetek szoliba,műkörmöshöz,hawaira,diszkóba,rágyújtani stb...


terhesen a legfontosabb a pici,nem ez a sok sz*r

2009. júl. 4. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
56%
Lezárásként mondanám, szerintem mindenki pontosan érti, miért írtad a "kérdést"! Csak valahogy furán veszi ki magát egy olyan valakitől "hajrát" hallani, aki még azt sem tudja, élesben hogy megy ez az egész gyereknevelősdi! Legalább hazudtad volna azt, hogy van gyereked!
2009. júl. 4. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!