Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miben volt más az első terhess...

Miben volt más az első terhességed a másodiktól?

Figyelt kérdés
Menny idő telt el a kettő között?Mennyi idő alatt "sikerül" az első és a második.Minden érdekel!:)
2012. máj. 7. 16:58
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha pontosan érkezik a tesó szinte napra pontosan 4 év lesz köztük.Első gyerkőc kislány,vele semmi bajom nem volt,az állandó álmosságon kívül.Most kisfiút várok,nagyon rosszul voltam 15. hétig,viszont egyáltalán nem voltam aluszékony.
2012. máj. 7. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

1 hónap híján 4 év lesz köztük.

1. lány: csak onnan tudtam, hogy terhes vagyok, hogy nem jött meg, lett + tesztem, meg a doki mondta. Semmi bajom nem volt, a végén vizesedtem, ennyi. 40+0 napon indult meg a szülés. 8 hónap alatt jött össze úgy, hogy nem figyeltem peteérést, stb.

2. lány: már a nemvárt előtt 1 héttel iszonyú rosszulléteim voltak, ami nem is múlt el kb. 15. hétig. Fáradság, mellfeszülés, aluszékonyság, gyomorsav, állandó pisilhetnék, később, amikor már éreztem (15. hét), akkor meg már tőle nem aludtam, mert egyfolytában jön-megy és feszegeti magát. és a gyomorsavas probléma azóta is megvan. Ő azonnal összejött.

Most vagyok 37+3

2012. máj. 7. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 porcukormókus ***** válasza:

Kb. 16hónap lesz a két kicsi között, az első kislány, a második fiú lesz. Mindkétszer elsőre összejött, a két terhességem között -eddig legalábbis- semmi különbség sincs. Nem bánnám, ha másodjára megúsznám a vizesedést, mert az elsőnél a végére már olyan volt a lábam, mint a jetié.. Ezt leszámítva semmi gondom sincs a várandósággal szerencsére.

Második szülésről és azt követő felépülésről még nem tudok nyilatkozni, de nagyon bízom benne, hogy legalább olyan jól alakulnak majd a dolgok, mint anno a kislányomnál. Ő elég könnyen és gyorsan jött a világra, és utána pikk-pakk rendbejöttem. Na jó, a szex az első 3-4(!)hónapban nem volt valami vidám (gondolom mert elég sokat férceltek rajtam), de aztán az is helyrejött.

Másodjára is alakulhatnának így a dolgok! :)

19hkm

2012. máj. 7. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
:) "Csak" annyiban volt más,hogy a másodiknál már tudtam mikor milyen vizsgálat jön,valamiféle rutinnal kezeltem a saját hangulat ingadozásaim stb...Egyébként én nagyon szerencsés típusba tartozom mert minden negatív terhes-tünet,kellemetlenség elkerült,mindkétszer és teljesen problémamentes terhességeim voltak.Első babám 6 hónapban sikerült :) és tulajdonképpen azért lett két év és három hónap a gyerekeim között,mert több idővel "számoltunk",és ehhez képest a másodiknál az zöld út után már nem jött meg,azonnal terhes lettem.Mindkét babám császárral született,előzetes nagy méh-műtét miatt(csecsemőfejnyi myoma)és mindkét babám kisfiú lett.Azért annyiban más volt,hogy az elsőnél több időm volt az álmodozásra,pihenésre....míg egy eleven,"kétévkörűlinél"...:D:D
2012. máj. 14. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Az első babánk (kisfiú) egy vetélés után, másfél év próbálkozással, clostylbegyt-tel, vmint egyéb hormonkúrával, kórházi peteérés-figyeléssel jött össze. A terhességem nagyjából problémamentes volt, és ritkán, de végig voltak hirtelen jelentkező hányásaim.

A mostani terhességem elsőre összejött, külső segítség nélkül, most 20 hetes vagyok, 2 év 7 hónap lesz köztük, szintén kisfiú. Annyiban más, hogy az első 3 hónap állandó émelygéssel, szédüléssel telt, de sosem hánytam (eddig).:)

Ja, és a cicim jóval nagyobb, mint az előzőnél.:D

2012. máj. 14. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Mindkét baba a második próbálkozásra sikerült, 25 hónap van közöttük.

A két terhességem szinte tök egyforma volt, első 3 hónapban egész napos émelygés volt, utolsó 3 hónapban meg a szokásos kínlódás a nagy pocak miatt (vena cava szindrómám is lett, vagyis nem tudtam háton feküdni, mert majd' elájultam)

2012. máj. 14. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!