Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Muszáj tovább vinnem a nevemet?

Muszáj tovább vinnem a nevemet?

Figyelt kérdés
A párommal tervezgetjük a babát,de anyukám már kombinál,hogy mi lesz a neve.Szerinte tovább kéne vinnem a nevünket,ami a Nóra,mert azt úgy illik.A dédimamának,a nagymamámnak,és anyukámnak is ez a neve,no meg nekem is.De én nem szeretném a gyerekemet így hívni.Felvetettem,hogy mi lenne ha a Nóra a második neve lenne,de nem neki ez sem jó,mert csak ez legyen a neve,mert sem a dédinek,sem a mamának,se neki,se nekem nincs második nevünk,csak ez.Engedjek neki?Hogy beszéljem meg vele,hogy ő is elfogadja a döntésünket?Előre is köszönöm a válaszokat.

2012. ápr. 11. 14:44
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Anyukád had kombináljon! Az enyém is kombinál, és mikor elmondom neki nekem milyen nevek tetszenek, neki egyik se tetszik, s ajánl másikat. Én meg elfogadom, és felírom, aztán ha jön a baba úgy is mi fogunk dönteni a párommal.

Ahogy írtad anyukád sem ezt a nevet akarta neked adni, és ha ezt mondod neki, hogy te nem szeretnél úgy járni mint ő biztos engedni fog. Amennyiben azért kedveled a neved, és úgy gondolod a lányodnak második névnek adható, akkor az jó megoldás.

És mivel még csak tervben van a baba, reméljük hogy mihamarabb megfogan, lehet fiú lesz, és akkor lehet máson töprengeni.

Én soha nem akartam a nevem adni a gyermekemnek, az én szüleim is szakítottak a hagyományokkal, és direkt más neveket adtak. Viszont a pároméknál is öröklődik már az elsőszülött fiúknál a keresztnév, és én bármennyire is azt gondoltam, soha nem fogom a fiamnak az apja nevét adni, mégis tiszteletben tartom a párom kívánságát. Így két keresztneve lesz a fiunknak majd biztos. Viszont ha a fiunk megkapja az apja nevét, akkor a lányunk is megkapja másodiknak az enyémet, ami most elég divatos név (Anna) így azt hiszem nem lesz vele gondja.

Sikeres baba fogamzást, és boldog baba várást, és békés névadást kívánok!

2012. ápr. 12. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Ne engedd anyukádnak hogy kombináljon! Nem adhatsz olyan nevet a gyerekednek amilyet nem szeretnél! Pláne a Nórát!! Dönts te és a párod!! Nem kell továbbvinni a nevet! A nagyapám (aki sajna már nem él) János volt, és a keresztapukám (aki az apukám testvére) is János! De az ő gyereke mégse lett János!!! Néhol előfordulhat ilyen kettes-hármas névtovábbviteli sor, de... a szülő nem szólhat bele hogy a gyereke hogy nevezi el a gyerekét!! Szal hagyjad! Ne legyen Nóra ha nem szeretnéd, és kész!!
2012. ápr. 12. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Képzeljétek.Ma reggel egyértelmű pozitívat teszteltem.Olyan boldog vagyok!!Leírhatatlan,hogy mit érzek!!!Párommal döntöttünk már most a nevekben,bár ez úgy is változni fog.Jelenleg,ha lányunk lesz Hanna Nóra lesz,de kizárólag a Hannát fogja használni.Ha fiú Barnabás lesz a jelenlegi állás szerint.Olyan boldog vagyok!!!!!:)
2012. ápr. 12. 15:30
 14/16 anonim ***** válasza:
Gratuálok!! :-)
2012. ápr. 12. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Nálunk visszamenőleg, minden fiú György volt. Én nagyon örültem, amikor a menyem, az első szülött unokámnak a György nevet adta. A második unokám, viszont a két nagypapa után, a László István nevet kapta.
2012. ápr. 13. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Na, nálunk ezért fogja mindenki csak a születés után megtudni a gyerkőc nevét. Ez apa és anya csodás döntése, nem másé! Egyetértek az előzőek véleményével - csak határozottan!
2012. nov. 7. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!