Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti mit tennétek a helyemben?...

Ti mit tennétek a helyemben? Kínlódnátok tovább vagy inkább egyedül nevelnétek gyermeketeket?

Figyelt kérdés

Romániában élünk. Hét éve vagyunk házasok, van egy három éves kisfiunk. Én tanítónőként dolgozom, havi 250 euro a fizetésem. Hitelünk van, havi 180 euro. Férjem a múlt héten egyszerűen bejelentette, hogy ő többet nem megy dolgozni, felmond, mert nem neki való az a munka. Szakiskolát végzett. Nagyon jól fizetett munkára nincs reménye. Legutóbb két hónapig egy koporsógyárban dolgozott szakképzetlen munkásként, havi 150 euroért. De csak úgy egyik napról a másikra otthagyta, azt mondja nem neki való a fizikai munka, ő nem bírja a lakkszagot, a port, a deszkacipelést, stb.

Mondjátok meg, mit csináljak? Nem tudom egyedül fenntartani a családot, plusz munkát nem tudok vállalni, mert ott a gyerek. Valami ötlet?


2012. ápr. 3. 12:17
 1/10 anonim ***** válasza:
11%

A férjeddel kell tartanod. Szerintem ezt fogadtátok meg. Jóban és ROSSZBAN. Ha nem bírja, hát nem bírja. Ne károgj! Fog találni valamit. Ő is tudja, hogy kell. Lehet, hoyg kevesebbet keres, de nyugodt lesz. Lehet, hogy van még valami(stressz) amit a férfihiúsága miatt szégyell bevallani. Vagy elküldték. Ha utálja hát nem csinálhatja örökké, megmérgezné. Állj mellette, biztasd. Haragudnod azért lehet, mert nem beszélte meg veled. Ezt mondd meg!

Mivel lennél előráébb, ha elhagynád?

Így legalább a szex ingyen van, meg a segítség. Hozasd rendbe vele a lakást, míg keresgél, több szabadideje lesz. És használd ki a közös időt a kapcsolat erősítésére. Gondolom, nem hét évre tervezted..nálunk azt mondják, a hetedik év kritikus, azon át kell esni.

Vagy válalj tanítványokat, ő meg lássa el a gyereket, és a háztartást átmenetileg. Valamit valamiért. Legalább megtudja, milyen hazsnos amunkád.

2012. ápr. 3. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
2%
Csak keresget, nem?
2012. ápr. 3. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Keresgéli a munkahelyet, de a mai világban, ilyent csinálni? Mi lenne ha én is ott hagynám, mert nem bírom? Ha legalább rendezné a gyereket vagy rendezné a háztartást, akkor tudnék tanítványt vállalni, de azt mondta, hogy a gyereknek velem kell lennie, nem látom, hogy a gyerek engem akar? Reggelenként annyira nem hajlandó, hogy elvigye oviba. Igaz, nekem utamba esik az ovi, de ha én viszem, akkor kerek egy órával hamarabb kell felébresztenem. Ő még javában alszik, mikor mi elmegyünk. Délben hazajövök, még az ágyak sincsenek bevetve. Ő ül a gép előtt és keresi a munkahelyet.
2012. ápr. 3. 12:32
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ajjaj, nagyon úgy fest, mint aki nem nagyon akar dolgozni... Kitartás, várj még egy picit, légy türelemmel. Ha nem változik a helyzet, ideje lesz egy nagy beszélgetésnek.
2012. ápr. 3. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Én egyáltalán nem értek egyet az elsővel,el is vagyok képedve.Miféle vélemény ez???Ha nem is neki való,akkor sem mondunk fel egyik napról a másikra és hagyjuk kakiban a családot,hanem gőzerővel keresünk másikat,majd ha találunk,akkor felmondunk a régi helyen.A férjed gyakorlatilag cserben hagyott titeket,ez nagyon nem szép dolog!
2012. ápr. 3. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Igen cserben hagyott, de mit csináljak? Nyelek én nyelek, de ha megcsömörlök tőle?
2012. ápr. 3. 17:01
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Én megmondanám,hogy vagy keres sűrgősen munkát,vagy mehet Isten hírével,mert nem fogsz egy naplopót eltartani,beleszakadni a munkába,és még a gyereket is egyedül ellátni.Légy határozott!Sajnos amúgy az indoka nekem inkább kifogásnak tűnik,mint valós oknak.Szerinted?
2012. ápr. 3. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

először is az első válaszoló egy jó nagy tapló

a jóban -rosszban nem azt jelenti,hogy egy munkakerülőt el kell tartani.akinek van esze,ezt úgy csinálja,hogy dolgozik,közben munkát keres,ha talál jobbat,felmond.de csak akkor,ha

ráadásul otthon sem csinál semmit

én ultimátumot adnék,vagy záros határidőn belül talál munkát,közben pedig ellátja a háztartást,amíg otthon van,vagy viszlát

2012. ápr. 5. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Mi az, hogy ne károgjon? Első válaszoló te nem vagy normális, és már bocs, de a férjed is egy naplopó senkiházi... Mi az hogy nem neki való?? Van egy három éves kisfiatok, akinek enni kell adni, nyeljen egyet és húzzon dolgozni, az a dolga apaként, hogy megteremtse a pénzt! Agyam eldobom komolyan...

Kinek a nevén van a hitel? Ha elhagyod, akkor gyerektartást kell kapj majd tőle, azt miből fizetné...?

Az első válaszolónak is ilyen férjet kívánok, akkor azthiszem nem pattogna... Vagy ha férfi az illető, akkor meg gondolom ugyanolyan lusta disznó, mint a párod...

2012. ápr. 5. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem mindkét oldalnak megvan a maga igazsága. A hölggyel teljesen együttérzek, ezt képtelenség így megoldani, de a férjet sem kell rögtön elítélni, hiszen ki tudja, milyen vélt vagy valós okok húzódnak meg a háttérben. Ha valaki olyan munkahelyen kénytelen dolgozni amit lelkileg vagy fizikailag nem bír, akkor hosszú távon beteg lehet, és ez még a jobbik eset. Ez így azonban nem megoldás, igaza van annak aki azt mondja hogy előbb új munkát kellene keresnie és utána felmondani. Ha valóban azt várja tőled hogy eltartsd és még otthon is helytállj, akkor én a helyedben elköltöznék ( szülőkhöz vagy barátokhoz, akik támogathatnak).
2012. ápr. 5. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!