Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Muszáj tovább vinnem a nevemet?

Muszáj tovább vinnem a nevemet?

Figyelt kérdés
A párommal tervezgetjük a babát,de anyukám már kombinál,hogy mi lesz a neve.Szerinte tovább kéne vinnem a nevünket,ami a Nóra,mert azt úgy illik.A dédimamának,a nagymamámnak,és anyukámnak is ez a neve,no meg nekem is.De én nem szeretném a gyerekemet így hívni.Felvetettem,hogy mi lenne ha a Nóra a második neve lenne,de nem neki ez sem jó,mert csak ez legyen a neve,mert sem a dédinek,sem a mamának,se neki,se nekem nincs második nevünk,csak ez.Engedjek neki?Hogy beszéljem meg vele,hogy ő is elfogadja a döntésünket?Előre is köszönöm a válaszokat.

2012. ápr. 11. 14:44
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
A ti gyereketek lesz és nem az övék. Ezt meg kell értenie. Határozottan kell megmondani. Mert bizony most ebbe szól bele, később másba is beleszól majd. Már most mondd meg neki, hogy a ti gyereketek, ti adtok neki nevet mert ti nevelitek majd.
2012. ápr. 11. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
A gyereknek két szülője van: az apja és az anyja. A nevet ők adják. Nem is értem, miért hagyod, hogy ebbe bárki beleszóljon! Azért mert ők a születésed előtt kitalálták és ráderőltették, neked nem kell ezt csinálnod. Ha nem tetszik, nem akarod, ne hívják így. Aztán anyukád majd megemészti. A második név kompromisszum. Nálam ez lenne a max. amit megengednék. Ne hívják Nórának, hanem akarod! Anya leszel az ég szerelmére, állj a sarkadra! Holnapután már a nevelésébe is beleszól, mert nálatok 300 éve mindenki kézzel eszik féllábon ugrálva, akkor majd azt kell neki is? Ugyanmár! Változnak az idők!
2012. ápr. 11. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha Te és a párod más nevet akartok a babának, akkor nevezzétek el úgy. Ebben Nektek kell dönteni, nem anyukádnak. Megbeszélni meg nem kell, csak kedvesen és határozottan közölni, hogy ezt Ti ketten fogjátok eldönteni és kész.
2012. ápr. 11. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Megmondod neki: anyu, te már elneveztél egy gyereket, most rajtam a sor.


De komolyan, ha ilyen dologban engedsz, akkor mi mindenben fogsz még? Ennél sokkal durvább dolgokban fog rád nyomást gyakorolni, ezt megígérhetem, és neked meg kell tanulnod nemet mondani, mert annak a gyereknek a nevéről (és minden más vele kapcsolatos dologról) két ember dönthet: te és a párod.


Rövidre kell zárni. Anyu, nem lesz Nóra a kislányunk, mert nekünk ez és ez a név jobban tetszik, ezt választjuk. Pont. Nem kell vitatkozni, de ki kell tartani a döntésetek mellett.

2012. ápr. 11. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
88%

A ti gyereketek lesz, nem anyukádé. Nálunk anyósom volt ilyen, mindenáron Máriának akarta a lányunkat, azzal í címszóval, hogy neki nincs lánya, de ha lánya lett volna, akkor a Mária nevet kapta volna ....


Állj a sarkadra! Olyan nevet válassz, ami neked és a férjednek is tetszik, anyukádat meg ....le :-D

2012. ápr. 11. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Szia! Nyilván te is tudod, hogy nem muszáj továbbvinned a neveteket, ha nem akarod. A kérdés az, hogyan tudnátok ezt sértődés nélkül megbeszélni. Mivel nem ismerem a viszonyotokat, nehéz lenne erre jó megoldást írni.


De ebből a pár sorból, amit írtál, úgy látom, eléggé uralkodó típusú anyukád lehet, és nagyon kötődik a hagyományokhoz. Namármost, fontos lenne megerősítened magad vele szemben, mert ha nemsokára anya leszel, a gyerekneveléssel kapcsolatban elég sok olyan kérdés fel fog merülni, amiben vélhetően nem fogsz egyetérteni vele. Lehet, hogy ez a névkérdés egy jó alkalom arra, hogy kifejezd, ez a TE gyereked lesz, TE fogsz róla gondoskodni, TE fogod nevelni, TE hozod a vele kapcsolatos döntéseket… és TE fogod kimondani a nevét naponta százszor, így anyukádnak be kellene látnia, hogy a döntés a te kezedben van. Nem tiszteletlenségből, de neked más a véleményed.


Persze ez nyilván nem egyszerű, és még az is lehet, hogy szíve szerint ő sem ezt a nevet adta volna neked, csak a hagyomány (és a szülei) kényszerítették erre. Nem tudom.


Egyébként a hagyományok jó dolgok, mert leegyszerűsítik az életet, nem nagyon kell gondolkodni, ha mindent megmondanak az embernek. Csak hát, gondolkodó lények vagyunk, és még a legkeményebb hagyományokkal bíró katolikus egyház is megváltoztatja a dogmáit néha, ha kiderül, hogy „eljárt felettük az idő”, szóval én a helyedben nem hagynám magam. :)


(Hozzáteszem, nálunk ilyen helyzet nem volt a családban, és számomra elég furcsa lenne, ha a saját nevemen kéne szólítanom a gyerekemet. Arról nem is beszélve, hogy a saját neved adásában van egy olyan vonal is, hogy azt akarod, olyan legyen, mint te – holott egy külön személyiségről van szó, tehát olyan érzés nekem ez a hagyomány, mintha el akarnák nyomni az ember személyiségét már születéskor. Pedig, ha kicsit magunkba nézünk, ki tökéletes? Ki akarja, hogy a gyereke ne legyen jobb nála/ne vigye többre stb.?)

2012. ápr. 11. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Hát igen.Én eredetileg Laura lettem volna,de a mamáék rákényszerítették anyát,hogy én igen is legyek Nóra,így az lettem.Már reménykedek,mert 1 hete késik,így holnap tesztelek.:) Remélem összejön.Régi vágyunk egy kisbaba.Egyébként nekem a Réka tetszik.A páromnak a Fanni.Remélem ikrek lesznek,mert sok iker van a párom,és az én családomban is.:)
2012. ápr. 11. 15:22
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

(6. vagyok megint.)

Ugye-ugye! Ez jó kiindulópont a témában. Ha lehet anyukád józan eszére hatni, próbáld felvetni neki végső indokként, hogy szíve szerint ő is más nevet adott volna neki, nyilván tudja, milyen érzés, ha elnyomják az ember akaratát, nem akarhatja neked is, hogy rossz legyen.

2012. ápr. 11. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Ne engedj neki. Ő a te gyereked lesz, add neki azt a nevet, ami neked tetszik. Mi köze ehhez anyukádnak? Az enyém is húzta a száját a lányom nevére, de nem érdekelt. Neki is megvolt a lehetősége elnevezni egy lányt, ez most az én feladatom. Add neki 2. névnek aztán kész. Anyukád hívja Nórának, te meg annak, aminek elnevezed.:)
2012. ápr. 11. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Én még 2.nak sem adnám, ha nem tetszik, akárki akármit mond. Az én babám, és a névválasztás egy életre szól (normál esetben:) ) és soha nem hagynám, hogy a páromon kívül Bárki beleszóljon, se az ő családjából, se az enyémből. Nálunk fel se merült, hogy József legyen a kisfiam, pedig páromnak, apjának, papájának is ez a neve. De a család sem erőszakoskodott, sőt meg sem említették. Normális esetben ennek így kellene működni. HA esetleg neked és a párodnak eszébejut, hogy továbbvinnétek, akkor legyenek tőle boldogok, de hogy elvárják...az azért durva. Ne hagyd magad, abszurd, ilyen hülyeséget, nem az ő gyerekük, hanem a Tiétek lesz!


33 hkm

2012. ápr. 11. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!