Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ma nagyon kiakadtam a nagyszül...

Ma nagyon kiakadtam a nagyszülőkre, szerintetek jogosan?

Figyelt kérdés

A lényeg hogy itthon élek velük,1éves a fiam.

(ŐK erőltették hogy költözzek vissza, ne albérletbe menjek)

Nosédesanyámnak megszűnt a munkahelye, nem talált másikat mivel nyugdíj előttál, mindenhonnan elküldték.

Pénzből így nem jönnek ki,elmentem dolgozni (2napotmelózok,2napot itthon vagyok) Az összes pénzt nekik adom, nekem 20ezer marad +csp+gyes, ebből az én és a gyermek minden szükségletét állom.(étel, ruha, utazás, adok+a villanyba vízbe)

Fiam nagyon hisztis, ha velem van 2perc hiszti és rájön nem megy vele semmire, ilyenkor hagyni szoktam had sírjon pár percet, mindig be is fejezi.

Megbírom különböztetni a hisztit és a sírást)

Mai történések: fiam ki akart menni az utcára, amit én nem hagyok neki, ami egyértelmű, ne szokja meg hogy az szabad...nagy az udvar itt sétálgathatunk, de az utca csak anyával,mikor sétálni megyünk.Na kisfiam az ajtóba sírt,erre kijött a papa és rámszólt hogy nem zavar hogy sír a gyerek az egész utca hallja, mondom erre hisztizik, hagyd félpercen belül befejezi, elkezdett ordítani hogy vegyem fel, odamentem megfogtam a kezét és felállítottam.

Erre rám ordít hogy bántom a gyereket úgy felemeltem hog a lábai az égbe lógtam majd kitéptem a kezét, )na ez nem így volt, csak segítettem neki felállni, hogy jöjjön velem...

Mondtam neki hogy állítson magán, mert ez így nem járja,sok mindent lehet rám mondani de hogy bántom a gyereket azt nem!

NAgyon megbántott, mire édesanyám közölte hogy ők csak segítenek nekem,ő vigyáz a gyerekre mikor dolgozom.

Úgy hogy fogjam be. Mondtam hogy azért dolgozok hogy nekik pénzük legyen, nekem abból1ft sem marad.

Majd sírva fakadt és közölte hogy sz*r anya vagyok.

Mondom jó akkor többé nem kell vigyázni a gyerekre elköltözünk, mosteste már sírva jött át hogy ne menjek sehová.

Nem értem szerintem minden anya felkapná ezen a vizet, bántom a gyereket, ez a mondat bántott nagyon. Életembe kezet nem emelnék rá.. Kritizálja a nevelési módszeremet azt lenyelem,meg fogadom a tanácsot...


2012. márc. 18. 19:24
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Beszélj a szüleiddel. Mondd el nekik ami bánt. Nem kell rögtön ugrani.
2012. márc. 18. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Igazad van.Én megpróbálnék kibékülni,megbeszélni,de mindenképpen költöznék.
2012. márc. 18. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Szerintem költözz el. Mindenkinek jobb lesz úgy hosszú távon. Kisfiad mehet bölcsibe, te dolgozhatsz többet (pl. 6 órát, de minden nap), így a gyerekre is marad időd.

Ha kevesebbet vagytok a nagyszülőkkel, valószínűleg helyre fog rázódni a viszony, biztosan szívesen lesznek ők is a gyerekekkel. Pl. hétvégén vagy 1-1 délutánon.

Ha az "apuka" nem fizet gyerektartást, akkor kérd bírósági úton, aztán majd az állam behajtja rajta, ne neked kelljen érte könyörögni.

2012. márc. 18. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is valami hasonló volt, bár nem pont ilyen. Én is otthon laktam anyukámmal meg a kisfiammal. Úgy terveztük, hogy két éves koráig maradunk, és amikor visszamegyek dolgozni, akkor külön költözünk. Hát ebből az lett, hogy egy év után költöztünk. Pedig szeretem anyukámat nagyon, de már senkinek nem volt jó így. Nálunk a hely is kicsi volt, szóval ez is közrejátszott, de a lényeg az volt, hogy kb. kétnaponta összevesztünk anyukámmal. Pl. egyszer azon, hogy szárítottam a hajam, és nem hallottam meg, hogy felébredt a picur. Anyukám meg sík idegesen jött, hogy mi a francért nem figyelek a gyerekre. Nekem semmi bajom nem lett volna azzal, hogy nem ő pattan és látja el, hanem normál hangnemben jön és szól, hogy mi van, de hogy miért kellett rögtön a plafonon lenni, azt nem értettem. Meg sok ilyesmi volt, és már nagyon zavart, hogy a legapróbb hülyeségeken is össze tudtunk veszni, ezért inkább elköltöztünk hamarabb.
2012. márc. 19. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Szerintem is elkellene költözz vagy ha abszolút nem jönnél ki anyagilag (GYED+ 30 ó meló/hét), akkor add bölcsibe a gyereket, s igy nem dörgölik majd az orrod alá, hogy ők nevelik a gyereket. Ráadásul, ha ez már most igy van, később rosszabb lesz. Beleszólnak majd mindenbe. Most csak kevésbé, később még jobban. Nálunk picit más a szitu, nem élünk együtt, de már szülés előtt anyumék úgy gondolták, hogy majd ők megmondják a frankót és terhesség alatt is úgy kezeltek minket, mint taknyos, 16 éveseket.. (én 35 vagyok, férjem 40) Anyum szó szerint az "akaratát" akarta érvényesíteni, de mivel diplomatikusan és szép szavakkal állj parancsoltunk (vagy kértünk?), igy akkora sértődés lett belőle, hogy csak nna. Most 5 hónapos a babánk, de 2x látták csak és gyakorlatilag nem is kiváncsiak ránk.

Úgy érzem te is a szüleid "bábuja" vagy és addig, amig ott élsz, 100%-ban az is leszel, nem lesz semmi tisztelet és megbecsülés Feléd és ez a viták miatt csak rosszabb lesz.

A végén pedig kikészülsz, illetve a gyerkőc is megsínyli lelkileg. Én biztos megkockáztatnám az elköltözést...

2012. márc. 19. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

előző vagyok..

bocsi, GYES + 30 órát akartam írni..

Nem gyes-t.

2012. márc. 19. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

Elköltöznék én szívesen, csak most jön a lelki terror, hogy mi lesz velük nélkülünk ,a pénzből sem jönnének ki.

Nagyon sokat segítettek nekem,hálás lehetek nekik sok mindenért ami a múltba volt. Csak ebbe az a rossz hogy testvérem havi 400at keres 1ftot sem ad haza, úgyérzem ha itt hagyom őket, azzal cserben hagyom őket.

Érdekes helyzet, ha elmegyek nekünk lesz jó. Ha maradok nekik...

2012. márc. 19. 10:31
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

Attól még hogy elköltözöl, pénzt adhatsz majd nekik, ha rá vannak szorulva!

Te mindenképp költözz!

2012. márc. 19. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Így van.. Bár ennyi erővel a testvérednek is szóvá tehetnék, hogy igazán segíthetne kicsit..
2012. márc. 19. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!