Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szó nélkül hagynád? Én totál...

Szó nélkül hagynád? Én totál kiakadtam

Figyelt kérdés

Sógornőméknek volt először gyerekük a családban. Mi minden alkalommal (név-szülinap, karácsony, mikulás, húsvét, gyereknap) kedveskedtünk nekik egy kis ajándékkal.

Aztán megszületett a mi első gyermekünk, semmit nem kaptunk se karácsonyra, se névnapra, se szülinapra, se semmire... Ekkor az ő lányuk már 5 éves volt.

Megszületett a második gyerekünk, ekkor lett terhes a csaj a második gyerekükkel. De mivel mi eddig sem kaptunk soha semmit, így nem vásároltunk már a kislánynak. Ők meg váratlanul adtak tavaly karácsonykor ajándékot, igaz sz@rt sem ért. Így mi "kénytelenek" voltunk viszonozni az ajándékozást. Nyáron megszületett a 2. gyerekük, de viszonzásképpen, nem kaptak tőlünk semmit, még a kinőtt, feleslegessé vált ruhákat sem adtuk oda nekik. Ugyanis még csak nem is kiváncsiak ránk, még telefonon sem tartják velünk a kapcsolatot.

Szóval, ezek után mi nem is terveztük, hogy legyen bármikor is ajándékozás. Mire a sógornőm kitalálta, hogy legyen, de csak minimális értékben, 1000ft-ig bezárolagósan, fejenként. Oké, megvettük a 2 gyereknek az ajándékot, és még Karácsony előtt a férjem el is vitte nekik, 100 km távolságra, amikor arra járt.

Ezek után a sógornőm közölte, hogy ő nem tudja mit vegyen a gyerekeinknek, meg egyedül nem tud elmenni vásárolni, blablabla, de majd vesznek valamit, és postán eljuttatják. Nos, semmit nem vettek.

Nekem a pofámról lesülne a bőr, ha én vetném fel az ajándékozás ötletét, mikor én nem is veszek semmit.

Egyszerűen nem tudom megállni szó nélkül, hogy végre be ne olvassak neki, de a férjem azt mondta, hogy hagyjam a francba.


Nem tudjuk miért ilyenek, régen még nyaraltak is nálunk, jók voltunk nekik, aztán mikor megszületett az első gyerekünk, onnantól fogva le se szarnak minket:( Mi mentünk látogatni hozzájuk mindig, de ők még csak szóba sem akartak velünk állni. És a családban senki sem tudja miért:(


2010. dec. 27. 13:50
 1/6 anonim ***** válasza:
95%
Szia! Szerintem is az lenne a legjobb ha nem foglalkoznátok velük, és ha legközelebb felhozza az ajándékozást kerek perec meg kell mondani hogy nem mentek bele. Sajna vannak ilyen emberek. Nekem sem lenne pofám ilyet csinálni, de nem tudsz mit tenni velük, buták.
2010. dec. 27. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is hasonló a helyzet. A sógornőm nagyon figyelmetlen az ilyen dolgokra, én meg már belefáradtam. Én rendszeresen odafigyelek a húsvéti, mikulás és karácsonyi ajándékokra, ők meg... idén is csak én vettem, ők semmit. Ezzel be is fejeztem, mert jövőre egy csokinyúl nem sok, de annyit sem veszek a gyereküknek. Most is vettem mikuláscsomagot, ő nem vett az én gyerekeimnek, de még az általunk küldött csomagot sem köszönte meg. Nem azért írom, de szerintem azért illett volna... ha már ő nem veszi a fáradságot, nem ad az én gyerekeimnek, amit kap, azt talán szép gesztus lenne megköszönni. Szóval ne aggódj, vagyunk így sokan. Az ember a rokonait nem válogathatja meg. A barátnőmtől sokkal többre számíthatok minden tekintetben, és én is inkább neki viszonzom ezentúl is.
2010. dec. 27. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
ooo nálunk is vannak érdekes dolgok a családban...anyósom egy jó párszor már nekem esett mindenféle hülye dolog miatt.2 hónapos a kisfiam ő meg úgy érzi el van hanyagolva.Én eddig nem tudtam átmenni hozzájuk, nincs kocsink és nem itt laknak a szomszédban, ő viszont itt dolgozik minden nap kb 10 percre kocsival és eddig egyszer nem jött át munka után, pedig el is jöhetne, mert ő ott a főnök...mind1.De fel sem hívott, hogy tudna-e segíteni akármit a szülés után, és csak azért nem hívott mert kb 2 éve mikor szóba került a baba dolog ő megsértődött rám, mert azt mondtam, hogy anyumra fogok számítani mikor majd lesz gyerekünk....szóval eddig úgy érzem túl sokat nem tett mint nagymama, de engem kiosztott hogy hanyagoljuk...ez van, nem lehet mit tenni, én sem foglalkozok vele, pedig már kaptam néhány fejmosást tőle...szerintem kezeld lazán, ne foglalkozz vele...
2010. dec. 27. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Igen, szó nélkül hagynám.

Tanultál a dologból, ez volt a tanulópénz, többé akkor se vegyél nekik ajándékot, ha ők vesznek. És ne érezd cickinek, van még 5 évnyi ajándékozásuk, mire utolérnek titeket, szóval akkor se érezz semmit, ha ők adnak bármikor ajándékot, ti meg nem. Köszönd meg és gondolj arra, hogy ez a gyereked 1 éves szülinapi ajándéka (ami elmaradt anno), ez a 2. éves, ez a húsvéti... és igy tovább.

2010. dec. 27. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Én sajnos hasonlo okok miatt nem tartom a tesoimmal a kapcsolatot.:(Mi mindig vettünk a kislányuknak ajándékot.Ők a lányom elsö szülinapjára sem és karácsonyra semA többi tesom gyerekének vettek!).De még csak annyit mondtak,hogy bocsi.Mint kiderült elfelejtették,de akkor is egy bocsánat belefért volna azt hiszem.Április óta nem találkoztunk/beszéltünk.Nekik azota megszületett a második gyerekük és nekünk is januárban jön a második.
2010. dec. 27. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
66%
Szó nélkül hagynám. Gondolj arra hogy a gyerekek mennyire örültek az ajándéknak amit küldtél és ez a lényeg. Valószínűleg úgy csinálnám hogy továbbra is küldenék valami apróságot a gyerekeknek karácsonyonként, szülinapra-névnapra, persze ha belefér anyagilag. Nálunk is az van hogy sógoromék semmit sem vesznek a kisfiunknak szülinapra, névnapra, de mi megbeszéltük a férjemmel hogy továbbra is veszünk az ő kislányuknak, mert nem ő tehet róla hogy a szülei bunkók. Persze nem erőnkön felül költekezünk, csak valami apróságot, hogy érezze gondoltunk rá, nem felejtettük őt el. Abban is megállapodtunk hogy nem mérgelődünk azon hogy a mi gyerekünk kap-e valamit. Amit kap annak örülünk, megköszönjük, ennyi. Olyan sok más bosszantó dolog van az életben, ezen nem idegesítjük magunkat.
2010. dec. 27. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!