Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyed miatt egy kicsit kiakadta...

Gyed miatt egy kicsit kiakadtam. Hogyan nyugodjak meg?

Figyelt kérdés

Ma ugye nem mindenki kapta még meg a GYEDet, Tgyást stb.

Felhívom a TB-t hogy mi van, mert 3án rajta szokott lenni. Erre közlik, hogy még nem is utalták, hétfő előtt ne várjam. A férjem pénteken kap fizetést. 200 ftunk van péntekig. A férjem első kérdése: Akkor ma nem esz sülthús?

Erre kiakadtam. Egész nap csak veszekedtünk :-(

Hiába próbálok megnyugodni, ha egyfolytában csak az jár a fejemben, hogy miért vállaltunk gyereket, ha az állam tojik a fejünkre. Nem Gyesen vagyok, dolgoztam 5 évig. Nem költünk luxusra, mégsincs semmi tartalékunk hó végére.

Zavar, hogy nem tudok a lányaimnak mindent megadni.

Hiába érkezett meg a családi pótlék, a nagynak az ovit a nyárra egyösszegben előre ki kellett fizetni a 2 hónapot, vagy kirakják, mert itthon vagyok a picivel.


2010. júl. 7. 14:23
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szomorú, de elmondom az én esetem: páromnak több munkahelye is van, az egyiket az önkormányzat fizeti. Rendesen szerződéses, de az Önkormányzatisok cse*nek utalni a pénzét, van úgy, hogy 2 hónapra rá kapja meg. Most pl a májusira várunk, a júniusit már kifizették... Fura mód elkallódott a májusi számlája, de erről is cse*tek szólni neki...
2010. júl. 7. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát, kb. így állnánk mi, is mint ti, de én ma megkaptam a GYED-et szerencsére. Tudom, ez most téged nem vigasztal:(

Nem tudsz legalább 2-3 ezer forintot kölcsönkérni a szüleidtől vagy nagyon jó baráttól, barátnőtől? Nem tudom, hogy van-e hová fordulnod...

Fagyasztóban találsz még valami főzhetőt? Az engem ilyenkor megvigasztal: elkezdek ötletelni, hogy az otthon lévő cuccokból mit lehet főzni vásárlás nélkül. Elég kevés darált hús kell pl. ahhoz, hogy csinálj egy kis fasírtot (mondjuk több zsemlével, mint máskor), hozzá egy kis almaszósz (lehet, van otthon a gyerekeknek pár alma még), és kész a holnapi kaja. Reggelire, vacsorára pirítós, vagy egy kis főtt tésztára ütsz tojást, vagy csinálsz tojásos nokedlit. És már itt is a péntek...

Jobb ötletem nincsen sajnos...

2010. júl. 7. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Nem ez zavar, hanem a hozzáállás. Elvárja az állam, hogy kifizessek 2 havi ovit előre, de ő pénzt csak később küldi, mert megteheti.

Az a zavaró, hogy itt is sokan mondták, hogy időben fog érkezni és mégsem.

Csak azért mert köztisztviselők napja volt!

2010. júl. 7. 15:02
 4/7 anonim ***** válasza:

2 hónappal ezelött kezdték el, hogy később utalták, akkor 11-én kaptuk meg mi is a gyed-et.

Most 12-ére várjuk. Ez van sajnos.

2010. júl. 7. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
67%

Hűha...Bár én még csak 21 hetes vagyok,de már előre félek,ahogy olvasom a kommenteket...

Bár most még jól élünk,de ahogy ezt elnézem nem sokáig.

Albérletben lakunk,havi 60.000 Ft a bérleti díj+rezsi,ami jobb esetben 40.000 rosszabb esetben 60.000 (télen a fűtés miatt,mivel panelról van szó)

A férjem egész jól keres,140.000 ft-ot hoz haza,plussz az én fizum 100.000 ft,de ha meg lesz a gyerek akkor jóval többet kell költeni,kimarad az én fizum,csak a sz.ros gyes lesz,ami úgy tudom,hogy egy semmi összeg.Már előre félek!!!!De hát gyerek pedig kell!!!!Imádom a gyerekeket,nagyon várom már hogy megszülessen,akkor ilyen módon ne vállaljunk,mert nem tehetjük meg???

EZ MAGYARORSZÁG!!!!!!

2010. júl. 7. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
69%

Azért a férjed is lehetne lojálisabb.

Kibír pár napot sülthús nélkül.

Mi pár napot konkrétan éhezni is szoktunk néha a hó végén. De ezen már nem vitatkozunk, hogy nincs pénz, mert csak a kisfiúnk inná meg a levét és a kapcsolatunk menne rá.

Albérletben lakunk, max gyeddel, egyetemi végzettséggel, apa 120.000 nettójával.

Kisfiúnk 1,5 éves

Szóval krumplifőzeléket, tésztát is lehet enni pár napig, szerintem.

Az Állammal kapcsolatosan igazad van, de nem tudsz mit tenni.

2010. júl. 7. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenki válaszát. Holnap már könnyebb lesz, mert a férjem kap fizetést.
2010. júl. 8. 06:56

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!