Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Plázába, egy olyan üzletbe,...

Plázába, egy olyan üzletbe, ahol összesen 2 alkalmazott van, való eladónak egy kisgyerekes anyuka?

Figyelt kérdés
Nem gonoszságból, de ti, anyukák hogyan látjátok? Fair a másik dolgozóval szemben? Úgy értem itt bármi van, csak őt lehet/kell majd ugrasztani, nincs az, hogy körbetelefonálás és valaki csak ráér az ötből. Nem csak az anyuka betegsége esetén, hanem ha a gyerek beteg is, kizárólagosan ő mozgósítható. Bármi dolga/programja van, ha reggelre hasmenése lesz a gyereknek, vagy bármi, neki ugrania kell.
2012. márc. 2. 10:36
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
Ezért kell próbaidő. Azalatt kiderülnek ezek a dolgok. Attól mert gyermeke van még lehet, hogy ugyanolyan jól fog dolgozni, mint te kedves kérdező, és nem lesz többet táppénzen. Előítélettel nem lehet fogadni egy másikat. Mehet apuka is táppénzre. Azért szerintem egy kisgyermekes anyuka nem fogja mindig elvárni, hogy más dolgozzon helyette. Nekem is van kisgyerekem és szerencsére ritkán beteg, illetve eddig meg tudtuk oldani. Nem kell feltétlen egyből a legrosszabbat feltételezni a másikról csak azért mert gyereke van. Azért abba is gondolj bele, ha te leszel ilyen helyzetben, neked hogy esne egy ilyen szituáció. Mindenkinek kell a pénz, a munkahely és csak direktből nem fog bárki kitolni a másikkal. Szerintem látszik az egy jelentkezőn, hogy mennyire veszi komolyan a munkáját. Persze a gyerek az első, de egy normális szülő tudja, hogy nem lehet minden héten otthon a gyerekével és megoldja másképp, vagy ahogy az előbb írtam eljön apuka táppénzre.
2012. márc. 2. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:

Egy kisgyerekes anyukának nem való napi 10-12 órás munka és hétvégén is. Azaz egy héten 6 nap munka.

Nekem 2 gyerekem van, tudom, hogy nehezen fogok munkát találni, de semmiképp nem vállalnék 6-8 óránál többet. Igaz, nálunk semmi segítség, senkire nem számíthatok, de a gyerekemet is szeretném látni, nevelni.

Én semmiképp nem venném fel ilyen körülmények közé ezt az anyukát.

Én egyébként bankban is dolgoztam a babák előtt, ott is volt anyuka, aki egy hétből kb 2 napot járt, mert így a gyerek, úgy a gyerek. Ki szívott? Hát a gyermektelenek. Utáltam nagyon a helyzetet. De ez a főnök hibája is, ha ilyen helyzetet teremt, akkor gondoskodjon ő másik emberről.

Egy szó, mint száz, kisgyermekes anyukának nem való napi 10-12 óra, + utazás.

2012. márc. 2. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!