Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Plázába, egy olyan üzletbe,...

Plázába, egy olyan üzletbe, ahol összesen 2 alkalmazott van, való eladónak egy kisgyerekes anyuka?

Figyelt kérdés
Nem gonoszságból, de ti, anyukák hogyan látjátok? Fair a másik dolgozóval szemben? Úgy értem itt bármi van, csak őt lehet/kell majd ugrasztani, nincs az, hogy körbetelefonálás és valaki csak ráér az ötből. Nem csak az anyuka betegsége esetén, hanem ha a gyerek beteg is, kizárólagosan ő mozgósítható. Bármi dolga/programja van, ha reggelre hasmenése lesz a gyereknek, vagy bármi, neki ugrania kell.
2012. márc. 2. 10:36
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

Ha van kire bízni a gyereket, akkor miért ne?

Ha meg még sincs, az a próbaidő alatt úgyis kiderül.

2012. márc. 2. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
75%
ezek szerint, akkor az akinek kisgyereke van ne dolgozhasson, azért mert a gyerek esetleg beteg lesz és a másiknak kell beugrania. Ez kedves, már eleve a kérdés is, ez diszkrimináció, ami ugye "elvileg" törvényellenes. Annak a kisgyerekes anyukának ugyanúgy joga van a munkához mint bárki másnak. Amúgy meg a másik dolgozó is lehet még kismama, amikor a másiknak már nagyobb a gyermek és majd visszaadhatja az esetleges helyettesítéseket. Utálom az ilyen munkáltatókat, ahol gyerek van már az anyuka nem tud érvényesülni. Nyugodtan le lehet pontozni, de ez a véleményem.
2012. márc. 2. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
Gondolom nem poénbol akar menni dolgozni,hanem hogy penzt keressen. Ha van némi segitsége,és tényleg akarja,már pedig miért ne akarná akkor működhet. H maugy megfelel vedd fel probaidőre,nem értem miért ne működhetne. A kollegina meg lehet hogy még örülni is fog ha neki lesznek néha plusz órái ha véletlenul a maásiknak el kéne menni.
2012. márc. 2. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:
Főnök.. hát, nem teljesen, de van beleszólásom a döntésbe. De egyben a másik eladó is én lennék. És hát nehéz ügy, mert jöttem már egyfolytában 8-10 napot és többet nem szeretnék. Mindig ment a hitegetés, hogy holnap már tud jönni, aztán este teló, hogy visszaesett blabla... Aztán még én voltam a szemét, hogy hát mit képzelek, neki a gyereke az első. És ha egy ilyet bekapunk, akkor mire a következő embert betanítjuk ismét ott tartunk, hogy két hétig dolgozhatok.
2012. márc. 2. 11:21
 15/22 A kérdező kommentje:
Félreértett a kedves válaszoló, pedig direkt kihangsúlyoztam, hogy nem arról van szó, hogy ne dolgozhasson, meg sehová nem való, hanem hogy esetleg nem egy olyan munkahelyre, ahol ha úgy adódik csak egy ember tudja helyettesíteni.
2012. márc. 2. 11:23
 16/22 anonim ***** válasza:
Azért szerintem a munkaadó is megérthető...
2012. márc. 2. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

Csak akkor, ha meg tudja oldani, hogy valaki más vigyáz rá a családban.

A másik eladó szabadideje pedig ugyanolyan értékes.

2012. márc. 2. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Én üzletvezető voltam,mielőtt megszületett a babám és volt kisgyerekes alkalmazottam.Volt amelyikkel semmi gond nem volt és mindig meg tudta oldani ha bármi volt esetleg a gyerekkel,de volt sajnos olyan aki szinte többet volt otthon erre hivatkozva mint benn az üzletben.Bár nekünk nem két alkalmazott volt mégis nehéz volt meg oldani és mindig ugrasztani valakit,aki esetleg előre lebeszélt programot kellett emiatt lemondania!Emberileg meg értettem hogy a gyerek az első,türelmes is voltam sokáig,de a többi alkalmazottnak is van élete azért mert esetleg nincs gyermeke,és egyértelmű hogy előbb utóbb betelik a pohár náluk is!
2012. márc. 2. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
0%

Így igaz, nem helyes, ha a többi alkalmazott hátrányt szenved egy kisgyerekes anyuka miatt.

Mert lehet, hogy pont egy fontos randit mond le, vagy a párja lesz mérges, mert vele mennének el valahova.

Az a másik nő lehet, hogy azért küzd, hogy ő is anyuka lehessen, legyen párja, épp ezért nélkülözhetetlen az együtt töltött idő a párjával, hogy fejlődhessen a kapcsolatuk.

Ha azt mindenkinek meg "kell" értenie, hogy egy anyának a gyereke a legfontosabb, akkor azt is meg kell értenie mindenkinek, ha az egyedülállóknak meg egy ígéretes randi a nélkülözhetetlen.

2012. márc. 2. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:
Akár. De lehet, hogy egy előre kifizetett nyaralást, egy időpontot az orvosnál, egy családi hétvégét vagy akármit kell lemondani, félbeszakítani. Vagy csak szimplán végigtakarítja a pénteket, esetleg elmegy valahová éjszaka szórakozni, reggel meg jöhet be alvás nélkül.
2012. márc. 2. 12:12
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!