Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » És tényleg elvették a Gyedet?!

És tényleg elvették a Gyedet?!

Figyelt kérdés

És tényleg elvette az a MOCSOK BAJNAI a 3 évet!

Teljesen ki vagyok akadva akartunk még egy babát ,hogy válaljunk igy!!!üdv egy aggódó anyuka


2009. jún. 5. 14:12
1 2 3
 21/30 A kérdező kommentje:

Most már ideges vok,én értem!!!

De a következő babánál mondom hogy már csak 1 év gyedet és egy év gyes fogok kapni!!

Ne nézzetek márm ennyire hülyének!!

ezt nem hiszem el!!!!

Most meg jár a két év gyed és egy év gyes!!

TÉMÁT LEZÁRTAM!!

2009. jún. 6. 12:52
 22/30 A kérdező kommentje:
Amugy köszönöm a válaszokat mindenkinek!!!
2009. jún. 6. 12:54
 23/30 anonim ***** válasza:
100%

Mégegyszer, lassan, érthetően: ha jövő májusban, vagy utána születik babád és neked van rendes munkaviszonyod, akkor ugyanúgy 2 év GYED-et fogsz kapni az után a baba után is, mint ahogy most is kapnál.

A 2 év GYED elteltével a következő, jövő májusban vagy utána született babánál nem fogsz kapni 3. év GYES-t.

Tehát nem vették el a 2. év GYED-et. Annyi változik, hogy nem lesz elég hozzá 180 nap (vagy 168, tök mindegy, nem tudom pontosan) biztosítotti viszony előtte, tehát nem teheted meg, hogy "jaj, terhes vagyok, gyorsan keresek mukát és akkor kapok 2 évig GYED-et." Ha van folyamatosan munkád, akkor számodra a GYED nem változik.

2009. jún. 6. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
100%
A GYED-et nem vették el,csak a 3 év rövidült 2 évre.Ha a szülés előtt 2 évet dolgoztál,akkor 2 évig jár a GYED.Ha csak 1 évig,akkor 1 év GYED+1 év GYES.TEHÁT A 3.évet,a GYES-t vették el.Első válaszoló vagyok.A lényeg,h ha vki nem engedheti meg magának anyagilag,nem maradhat otthon a babával,csak 2 évig,mert a 3.évre nem kap egy fillért sem.
2009. jún. 6. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
Egyetéretek a 11.35-el!!Ugyanezt akartam tegnap írni,de már nem ér semmit!Ami magas az magas is marad!El kell olvasni a törvényt,hogy ha majd egyszer gyereket szeretnél és 2 év-ig a Gyedet igénybe szeretnéd venni,akkor 2 évet előtte le kell dolgoznod egyhuzamba!Ha nincs meg ez az idő,akkor 1 év GYEd+1 év GYES!Így sem érthető??
2009. jún. 6. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 A kérdező kommentje:

Oké oké értem csak ne támadjatok már le !!!!

Tehát most akkor mást kérdezek ha 2.5 éves lesz a pici fiam ,és szeretnénk tesót akkor mit fogok kapni?

Mert ugye szülés előtt Gyeden meg gyesen voltam!!??

Köszönöm előre is

2009. jún. 6. 22:10
 27/30 anonim ***** válasza:
Az első,és a 13.36-os válaszoló vagyok.Ha akkor születik a 2.babád,amikor a nagy után még GYES-t kapsz,akkor választhatsz.Vagy továbbra is GYES-en maradsz,és azt a 2.baba 2 éves koráig kapod(igaz,h az csak 28500 ft,de mellette dolgozhatsz),vagy kezded az egészet előröl,tehát lemondasz a GYES-ről,és igényled a GYED-et.Mivel már több,mint 2 év munkaviszonyod van,a GYED-et a 2.babád 2 éves koráig kapni fogod(mint fentebb írtam,a 3.év esik ki,ami a mostani állás szerint a GYES.)De azt is választhatod,h 1 évig GYED-en maradsz,aztán 1 évig GYES-re mész.Remélem tudtam segíteni.Ami fontos!Mindez abban az esetben vonatkozik rád,ha a 2.babád 2010 április 30.a UTÁN születik.Amennyiben előbb,akkor rád még a mostani törvények vonatkoznak,tehát 2 év GYED+1 év GYES!
2009. jún. 7. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
100%
Megint én.Amennyiben már lejárt a GYES,amikor a 2.baba születik,mindent kezdesz előröl.A 2 év GYED-hez a szülés előtti 2 év FOLYAMATOS munkaviszony kell(gondolom a 7 éved folyamatos).És megint uaz a történet,ha 2010 ápr.30 előtt születik akkor változatlan a dolog(3 évig vagy otthon),ha utána,akkor 2 évig lehetsz otthon,és a fentebb felsorolt lehetőségek közül tudsz választani.
2009. jún. 7. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:

Szia megint!

Kezdem érteni, hogy mit nem értesz, legalábbis azt hiszem :)


Ha az első gyerkőc 2,5 éves lesz és úgy szülöd a másodikat, akkor nem lesz meg a második gyereknél a két éves munkaviszonyod (mivel a gyes nem számít munkaviszonynak). Ezért mondod, hogy elvesztődik a második év gyed, nem?

Viszont az új törvény gondolt az ilyen helyzetben lévő anyukákra is és van egy olyan kitétel, hogy ha az első gyerekkel lejár a gyed és onnantól számított két éven belül szülsz egy újabb gyerkőcöt, akkor ha csökkentett időre járna az új gyed (mert pl. az első gyerekkel még otthon voltál egy év gyest és ezért nincs meg a két éved), akkor is annyi időt maradhatsz otthon, amennyit az elsővel voltál.


Pontos szöveget is bemásolom:

"Abban az esetben, ha a gyermekgondozási díjra jogosult a jogosultság megszerzésekor, vagy azt megelőző 2 éven belül jogosult volt gyermekgondozási díjra, a gyermekgondozási díj folyósításának időtartama nem lehet rövidebb a korábbi gyermekgondozási díj (1) bekezdés alapján megállapított időtartamánál, és ezen gyermekgondozási díj folyósításának időtartama nem hosszabbodik meg a korábbi terhességi-gyermekágyi segély, gyermekgondozási díj, gyermekgondozási segély jogosultsági idejével."

2009. jún. 7. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 A kérdező kommentje:

Ne végre örülök hogy valaki megértett!!

Köszike neked kedves utolsó író!!

Igen igy gondoltam

Üdv Nikol

2009. jún. 7. 19:10
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!