Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » És tényleg elvették a Gyedet?!

És tényleg elvették a Gyedet?!

Figyelt kérdés

És tényleg elvette az a MOCSOK BAJNAI a 3 évet!

Teljesen ki vagyok akadva akartunk még egy babát ,hogy válaljunk igy!!!üdv egy aggódó anyuka


2009. jún. 5. 14:12
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
97%
Én ennek ellenére fogom vállalni(már van 2 gyerekem).És vhogy meg fogjuk oldani családon belül,h abban az 1 évben se kelljen bölcsibe mennie.Tudom,h nagyon felháborító,de ilyen tényleg nincs a világon,h 3 évig otthon lehet maradni a babával.Sztem a 2 év is nagy idő.Ettől függetlenül én SEM vagyok a bölcsi híve,és véleményem szerint 3 évs korig az anyja mellett a helye(a nagy kiscsoportos se volt,4 évesen ment oviba,a pici 1 éves,de minimum 3 éves koráig velem lesz).
2009. jún. 5. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
87%
Senki nem vette el a gyedet. Ugyanúgy lehetsz gyeden a gyerek 2 éves koráig, ha van 1 év munkaviszonyod előtte. Ez eddig is így volt, nem értelek.
2009. jún. 5. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
80%

Én úgy tudom, hogy igen, a 3 évből két év lett és előtte 1 év munkaviszony kell, és a 2 évben 1 év Gyed, a másik Gyes, amit ugye már csak huszon x ezer ft, amit hát mire elég?

hát igen, így muszáj 1-1,5 év után újra dolgoznia annak az anyukának aki nem tudja megoldani...

De mi is ennek ellenére bevállaljuk, mindez előtt döntöttük el, hogy mikor szeretnénk, de ez miatt nem fogok még évekig várni, mert a politika...

Fontos lenne még 1 év után is a picivel lenni, de ha nem lehet ez van, de szeretnénk kicsit, s ha nem muszáj, lesz szabad nagyszölő akkor mi sem tesszük még bölcsibe.

Megoldjuk, ezért vagyunk család, de nem ez fogja eldönteni mikor szeretnénk a picit.

2009. jún. 5. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
95%
Ne haragudj, de te a Gyes-ből akarod felnevelni a gyerekeidet? Mert ha rendes munkaviszonyod volt a szülés előtt, akkor két évig jár a Gyed. Ha csak egy évig dolgoztál, akkor 1 év Gyed és 1 év Gyes. Ha jól tudom? Lényeg, ami lényeg, hogy 2 évig otthon maradhatsz a babával. És amit az első válaszadó írt, teljesen igaz. Sehol a világban nincs ilyen, hogy 3 évig otthon maradhatnak az anyukák (bár valóban jobb lenne a babának). Sőt mondok valamit: barátnőm Brüsszelben él, 1 hónap múlva szül. Féléves!!! koráig marad otthon a gyerekkel, és ezt is úgy, hogy a szabadságát is kiveszi! Szóval még összetehetjük a két kezünket! És tudom ellenérv hogy nincs bölcsi. De talán tényleg létrehoznak többet (így, hogy elfogadták a törvényt kénytelenek lesznek), mire szükség lesz rá. Legalábbis remélem.
2009. jún. 5. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
95%
A gyed sosem volt 3 év. Eddig is max 2 volt és most is annyi lesz. Én eddig sem tudtam tovább maradni a gyerekekkel, mert kellett a pénz. Gyes mellett dolgoztam a nagy 2 és fél éves korától, a kicsi 2 éves korától. Sokan nem engedhették meg eddig sem azt az 1 év pluszt otthon gyesen. Szóval nálunk semmi nem változik. Jövőre tervezzük a 4. babát.
2009. jún. 5. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
96%
bocs, de én sem értelek. A gyed marad 2 év, ha előtte megvolt a 2 év munkaviszonyod. Egyébként ez kormányfüggetlen, szerintem. Ilyen a világon nincs máshol, hogy 3 évig otthon maradnak az anyukák.A húgom Amerikában él, nekik 6 hét jár, a barátnőm Angliában, nekik 8 hónap. és ott is születnek gyerekek... mi még örülhetünk...
2009. jún. 5. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
91%

Igaza van a második válaszolónak!!Eddig is 2 év GYED volt+1 év GYES.És sokan eddig is visszamentek a gyerek 2 éves korában dolgozni,mert a 3. évben kapott GYES-ből nem lehet gyereket nevelni.És ezután is lehetsz 2 év GYED-en otthon,ha előtte megvolt 2 év egybefüggő munkaviszonyod.De ekkor a GYES-t nem igényelheted.Plusz ott vannak a ki nem vett szabik azt is kiadják mielőtt visszamennél dolgozni,így majdnem 3 éves a gyerek,mikor már munkaképes leszel

Ha kevesebb munkaviszonyod volt mint két év,akkor 1 év GYED+1 év GYES,így is maradhatsz otthon 2 évet,de itt a 2. évben már kevés pénz jár.

Jobban utána kéne olvasni a dolgoknak...

2009. jún. 5. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 A kérdező kommentje:

Állj álj!!!

valamit rosszul irtam??

Most két év a Gyed és 1 év a Gyes !!

Akkor mit nem vettek el?

most meg 1 év Gyed és 1 év Gyes lesz nem??

Igen van melóhelyem ,meg 7 év munkaviszonyom ,mondjuk nem egy munkahelyen ,de szerintem az mindegy!!

Teljesen tisztában vagyok a helyzettel,csak szerettem volna tudni mit gondolnak a kismamák és anyukák!

De irtam valami rosszat???

2009. jún. 5. 14:41
 9/30 anonim ***** válasza:
82%

Szia!

Igen, félig rosszat írtál.


A következőképpen alakult most a helyzet:

Aki az igénylést megelőző két évben végig biztosított volt, annak továbbra is két évig jár a gyed.

Akinek az igénylést megelőző két évből minimum egy éve van, az annyit maradhat gyed-en, amennyi ideig biztosított volt: ha ez 370 nap, akkor annyi, ha 700 akkor annyi ideig.

Akinek nincs 365 napja, vagy csökkentett idejű gyedre jogosult, az a gyerek két éves koráig gyes-t kap.


Amit elvettek az a harmadik év, amikor gyes-t kapott anyuka és aki tehette az húzott vissza dolgozni, mert bruttó 28500 Ft-ból nem lehet megélni.

2009. jún. 5. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
80%

Hát no, mégsem vagy teljesen tisztában a helyzettel :-)

Ha valóban 7 év munkaviszonyod van, akkor 2 évig lehetsz GYED-en. Az utolsó, 3. év GYES-t vették el tőled, havi 25.000-et, vagy mennyit. Ha ennek hiánya miatt nem szülsz... Nem hiszem, hogy ez döntene. Biztos nem abból akartad eltartani magadat meg a gyereket a 3. évben.

A "mocsok Bajnai" és egyéb kiszólásokat a politika rovadban tedd meg, légy oly kedves.

2009. jún. 5. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!