Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » És tényleg elvették a Gyedet?!

És tényleg elvették a Gyedet?!

Figyelt kérdés

És tényleg elvette az a MOCSOK BAJNAI a 3 évet!

Teljesen ki vagyok akadva akartunk még egy babát ,hogy válaljunk igy!!!üdv egy aggódó anyuka


2009. jún. 5. 14:12
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
80%
Akkor nyugi, te kapod 2 évig a Gyedet. 7 év munkaviszonynál 2 év Gyed jár, ha 2 évnél kevesebbet dolgoztál volna, akkor annyi gyed járna, ahány napot dolgoztál, a többi gyes lenne. Annyi változott lényegében (ami a 2 évnél több munkaviszonnyal rendelkezőket érint), hogy nem 3, hanem 2 évig maradunk itthon. És lássuk be, hogy a gyesből, kevesebb mint 30000 Ft-ból nem lehet gyereket nevelni...
2009. jún. 5. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
80%
De nem vettek el semmit!!!Eddig is visszamentek 2 év után az anyukák dolgozni!Mert a gyes-ből eddig sem lehetett megélni.Fél éves korig van a TGYÁS-azt nem törlik el+2 év GYED+a ki nem vett szabik.3 éves lesz a gyerek mire mész vissza dolgozni.
2009. jún. 5. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
70%

Kedves utolsó hozzászóló! A Gyermek 2 éves koráig jár a GYED, nem pedig 2 évre. Tehát a TGYÁS fél év és a GYED 1,5 év. Miért is lesz a kérdező gyermeke majdnem 3 éves, mikor visszamegy dolgozni? Mert nem hiszem, hogy 1 év szabadsága összegyűlik a fizetés nélküli szabadság ideje alatt...

Ez nem kötözködés, csak kiváncsi vagyok, mert én a kisfiam 2 éves szülinapja után csak GYES-t kaptam, GYED-et már nem.

2009. jún. 5. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
80%

Amit elvettek, az a dolgozó anyáktól az alanyi jogon járó gyes. Aki soha életében egy percet nem dogozott az kap alanyi jogon 2 évig gyest. Nekünk, akik az iskola óta végig dolgoztak, semmi nem jár alanyi jogon???

(én sem abból tartottam volna el a kisfiamat, de nem jött volna rosszul az a bruttó 28500 Ft)

2009. jún. 5. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
55%
Igen, aki egy percet sem dolgozott az valóban gyest fog kapni 2 évig. De ezalatt az idő alatt TE SOKKAL TÖBBET kapsz gyás és gyed jogcímén. Azt nem lehet megcsinálni, hogy ne legyen egyáltalán alanyi jogon járó összeg és a jelen rendszerben te még mindig többet kapsz. És pont ez volt a cél, hogy aki nem szorul rá a gyesre - ahogy te sem, mint írtad - az ne kapja, mert spórol az ország. Eddig is csak azok használták ki a 3. évi gyest, akiknek amúgy is volt pénzük, mert akinek nem volt, az nem engedhette meg magának, hogy otthon maradjon és két év után visszament dolgozni.
2009. jún. 5. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
74%

hát ez tök jó, hogy leírtátok, mert én rosszabbul értettem, és korábban már rosszul is írtam, azt hittem, hogy 1év gyed és 1 év gyest kaphatunk így lesz a 3 évből 2, azt nem tudtam, ha megvan a 2 év munkaviszony, akkor a gyed is jár 2 évig, és igen sokan dolgoznak gyes mellett a 3-dik évben, tehát akkor tőlünk a plussz 20-on ezret vették el... hát, jó, bánom a plussz 20 ezret, de még mindig jobb ahogy korábban rosszul értettem.


Szóval én köszi, mert én elértettem, de még így is bevállaltam volna, de most anál inkább:-)

ÜDv

2009. jún. 5. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Igen kedves utolsó nem tudom mit kavarnak össze az embereket,jövő május után született babákra lesz érvényben a következő ,1 év Gyed és 1 év Gyes jár majd a babák után sajnos!!!

Tehát igenis elvették az egy év Gyedet!!

Én pedig igenis ittohn maradok 3 éves koráig akár kevés a gyes akár nem!!

üdv

2009. jún. 5. 21:24
 18/30 anonim ***** válasza:
77%

Kedves Kérdező, te tényleg nem érted, vagy nem akarod megérteni?


Ha dolgoztál az igénylést megelőző két évben végig, akkor KÉT ÉVIG JÁR A GYED és a gyes egyáltalán nem jár. Tehát az egy év gyest vették el tőled, nem a gyed-et.


Annak jár egy év gyed + egy év gyes, akinek egy éves munkaviszonya van az elmúlt két évből.


De ha nem hiszed el, amit itt többen írtunk, akkor kimásolom neked a parlament honlapjáról az elfogadott törvénymódosítást:

„42/B. § (1) A gyermekgondozási díj legkorábban a terhességi-gyermekágyi segély, illetőleg az annak megfelelő időtartam lejártát követő naptól a gyermeket szülő anya esetében a szülést, egyéb esetben a jogosultságot megelőző 2 éven belül megszerzett biztosításban töltött napoknak megfelelő időtartamra, de legfeljebb a gyermek 2. életévének betöltéséig jár"

2009. jún. 5. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
52%
kedves kérdező! a gyed eddig is csak 2 évig járt, nem 3-ig. mostantól max. 1 évig fog járni, plusz még 1 évet otthon maradhatsz gyes-en.
2009. jún. 6. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
86%

Hát ez hietetlen. Mindenki megírta neked, hogy 2 ÉV GYEDET FOGSZ KAPNI jövő év májustól is!

Te meg mindenkit lepontozol és fújod tovább a magad hülyeségét!!!

Ez teljesen kész ez a nő!!!

Olvasd már el a törvényt!!!

mégegyszer, utoljára: 2 ÉV GYEDET FOGSZ KAPNI. Remélem, érthető.

És NEM, NEM 1 ÉV GYED ÉS 1 ÉV GYES JÁR NEKED.

Ennyi. Mi a tökömért kérdez az ilyen, akinek az is kevés, ha 15-en megírják a választ???

2009. jún. 6. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!