A gyermekvédelem ilyen dolgokért is kijön? /lejjebb leírtam/
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz1.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz1.png)
Most akkor elárulom, hogy anyukám gyógypedagógus, az ő iskolájukba ugye nyolcadikba már nem csak 14 évesek járnak, sokan 18 éves korig végzik csak el. Szóval elég vegyes a korosztály. Nem úgy kell elképzelni ezeket a gyerekeket, hogy a cipőjüket se tudják megkötni, csak annyi, hogy a tanulásban lemaradnak, kevésbé "okosak", stb. Na de a lényeg: anyu mesélte, hogy a gyerekvédelmisek akkor sem mentek ki, amikor az egyik 12 éves kislány minden nap foltosra verve ment iskolába - a gyerektől rákérdeztek, azt mondta, a játszótéren verekszik -, tetve volt folyamatosan, 3 hétig ugyan abban a nadrágban jár, aztán egy napig nem megy iskolába mert akkor kimossák és még szárad, ő is állandóan lógott, ja, és cigarettázott is.
A ti esetetekben semmi extrémet nem találok. Hány éves a gyereked? Mert oké, egy 8-9 éves gyereknél ha piercingje van, még meg is értem, hogy szólnak érte, vagy ha lóg, mert az nem normális. De egy kamasznál szerintem nem kéne ilyen miatt szólni A GYEREKVÉDELMISNEK! Az megint más lenne, ha a tanárok szólnának érte, hogy az iskolában nem lehet piercing látható helyen, mert mondjuk benne van a házirendben, meg az természetes, hogy a tanár szól a lógás miatt. De egy gyermekvédelmisnek lehetne több esze és tapasztalata, hiszen szerintem nincs olyan tizenéves, aki ne lógna el néha napján. Ezzel nem helyeselni akarom a lógást, csak azt mondom, hogy ez azért elő szokott fordulni. Én is ellógtam annak idején párszor, főleg tesi órákról, hajjajj... És piercingem is volt (most is van, de akkor több volt), ja, és én is ültem a számítógép előtt, igaz, akkor internetünk még nem volt, ennyire nem volt mindennapos, én csak játszottam. És soha egyetlen egyszer sem szótltak miatta a szüleimnek. Egyszer az osztályfőnököm szólt anyunak, hogy talán nem felállított tarajjal kéne suliba menni, na ez volt a legdurvább, én ezt tudomásul is vettem, és ennyi. De hogy gyermekvédelmis... Hát nekem ez kicsit erős.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!