Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kinek melyik szoba vált be...

Kinek melyik szoba vált be szülés után?

Figyelt kérdés
Baba-mamás vagy a sima,ahová 3 óránként viszik szopizni a babákat? Rooming-in-esek mennyit tudtak pihenni? Köszönöm.
2012. jan. 18. 13:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
az a jó ha melletted van mindig a baba. ha elviszik,akkor nem foglalkoznak vele,ha éhes tápszerezik,hagyják sirni stb. ha melletted van akkor eszik,alszik,néha tisztába teszed. én 2-t szültem császárral,alig birtam mozogni,de igy is ott volt velem éjjel nappal. pihenni meg tudsz,mert a babák sokat alszanak. sok boldogságot!
2012. jan. 18. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Én babás szobába voltam, és tökéletes volt. Én igényeltem a babám jelenlétét. És semmi probléma nem volt, bőven tudtam pihenni mellette. Csak evett 3 óránként, utána pedig aludt a drágám. Általában nekem kellett ébresztenem 3 óránként, mert csak aludt és aludt a lelkem. A 2. gyerekemmel is babás szobában leszek majd.
2012. jan. 18. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Szerintem max. koraszülött osztályon van olyan, hogy 3óránként viszik a csemetéket. Én legalábbis csak ilyet hallottam.

Én a Dél-pestiben szültem, ott úgy van, hogy reggel megkapod a babát, talán 10 körül elviszik vizitre, este 11 körül beveszik. Ha alapítványi szobában vagy, akkor maradhat kint éjjelre. Nekem egyik sem maradt éjjelre velem, de legalább regenerálódtam, pihentem, tejem bőven lett, így a 3. napon már mehettünk is haza.

2012. jan. 18. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Nálunk csak nappal volt bent a baba de én örültem volna ha este is bent lett volna mert majdnem leszakadtak a melleim! :) Néha végig aludt délelőtt néha meg fél óránként fent volt!
2012. jan. 18. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Sote I en szültem végig velem volt a baba éjjel nappal csak fürdetni vitték el.Jó volt igy nagyon...Nem lett volna jó elszakadni tőle.Azon járt volna az agyam mi van vele...nekem igy volt jó mindig vele..:-))
2012. jan. 18. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Baba mama. Velem volt végig. Pihenni a többi babától, mamáról nem tudtam, sajnos.
2012. jan. 18. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
én olyan szobába voltam ahova 3 óránkként hozták a babákat etetésre.ha kérte az ember akkor hozták éjjel is.így visszagondolva jól döntöttem.sok volt a látogatóm,a baba-mama szobában nem lehet őket fogadni,a sima szobába igen.én alig tudtam menni,ülni meg egyeltalán nem 1 hétig annyira fájtak a varrataim(repedtem,vágtak is).
2012. jan. 18. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Szerintem sincs már olyan hogy napközben nem lehet veled.


Nálunk volt rooming de én örültem, hogy leadhattam este. majd reggel mentem érte. nálunk oda figyeltek rá, és éjszaka mentem szoptatni. (mert mikor a baba kelt hívtak szoptatni vagy beadták a gyereket) és amelyik baba sírt azt ott dajkálta a segédápolo míg a másik éppen töltögette a papirokat vagy volt hogy fürdetéskor mentem, de soha nem hagyták a babákat sírni. volt egy sírosabb baba, ott kihívták anyát szoptatni, és miután megszoptatott elküldték aludni, a babát meg végig a segéd ápoló tornáztatta altatta mindent, cska pár pukit kinyomjon belöle. a lány elakarta vinni, de az ápolók meg gyözték a maradásról, és tényleg foglalkoztak vele.


nekem nem volt tejem így éjszakánként 2 órát is a szoptatos szobába töltöttem (ez egybe nyilt a babaszbával és itt volt a pelenkázó és fürdetö is) így része voltam az éjszakai életnek. (30 perc egyik cicin lógás, majd 30 perc másik cicin lógás, majd 15-15 perc mellszívás és a végén tápszer adás.)

2012. jan. 18. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Kétszer szültem, egyszer sem voltam együtt a babámmal. Elvileg 3 óránként hozzák őket szopira (6, 9, 12, 15, 18, 21; ja és hajnali 5kor ébresztenek, hozzák a tiszta ágyneműt, vérvétel, ilyenek...). De mivel mindkét alkalommal nagyon kevés baba volt, így a csecsemősök akkor hozták, amikor megéheztek, így volt, hogy hajnali 4kor. Míg aludtak, elvitték a szobából, így én is sokat pihentem (valószínű, ha mellettem lettek volna, egyfolytában figyeltem volna, így nem is pihentem volna) Jó volt, mert kétágyas szobában voltam egyedül (tök mázli, mert mind a kétszer így alakult) szóval tényleg kipihentem a szülést. És különösebben nem volt furcsa, hogy nem voltak mellettem, itthon is rögtön külön szobában alszanak. Nekünk jó volt így :)


Egy 2 éves kislány és egy 3 hónapos fiúcska anyukája.

2012. jan. 18. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nálunk Pécsett nagyon csúnyán néznek arra aki beadja éjjelre a babáját. A fülem hallatára szidtak egy anyukát reggel a műszakváltáskor a nővérek, mert be merte adni éjjelre a kicsit, "pedig nem is sírt". Szóval az én velem volt éjjel-nappal, pedig császáros voltam és elméletileg az első éjjel hagyják pihenni az anyukát, de gyakorlatilag az éjszakás közölte, hogy ha sír kihozza és hajnali négykor pedig mindenképp hozza. Hát inkább be sem adtam. A babától tudtam volna pihenni, mert egy ilyen pici baba elég sokat alszik, viszont mindig volt egy síró baba a szobában (6 ágyasban voltam).
2012. jan. 18. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!