Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Táppénz, vagy szülési szabi...

Táppénz, vagy szülési szabi éri meg jobban?

Figyelt kérdés

2010 januárban szülök.Ha 2009-ben elmegyek táppénzre, az hogy befolyásolja a tgyás és a gyed összegét?Mert ugye annak az összegét az ezévi fizu alapján számolják, ugye?

Vagy jobban járnék a szülési szabival?Hogyan befolyásolná a tgyást/gyedet, ha mondjuk novembertől táppénzen lennék?Köszi


2009. máj. 18. 12:19
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem úgy jársz jobban, ha a tgyást a szülés napjától igényeled, mert a táppénz még mindig több, mint a gyed. És ha előbb megkezded a tgyást, akkor a gyedet is előbb meg kell.
2009. máj. 18. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Az alapszabály az, hogy egyik ellátás nem képezi egy másik ellátás alapját. Tehát azért nem lesz kevesebb tgyásod illetve gyeded, mert szülés előtt táppénzen vagy. Ha a kereseted alapján maximélis gyedre lennél jogosult, akkor érdemes a szülésig táppénzen lenni, és csak a szülés napjától igényelni a tgyást. Ez az összeg, úgy bruttó 145.000,- Ft körül van. Ennek az a magyarázata, hogy a táppénznek és tgyásnak nincs felső korláta, bármilyen összeget kifizetnek.Bármennyire is magas a fizetésed 100.100,. Ft bruttó gyednél többet nem kaphatsz. Magas átlag kereset esetén jelentős eltérés lehet a tgyás és a gyed között. ha szülés előtt nem mész tgyásra akkor 28 nappal tovább vagy jogosult a magasabb összegű ellátásra.
2009. máj. 18. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm!És a táppénz összege ugyanannyi, mint a tgyásé?

A táppénz befolyásolja a gyed összegét?

2009. máj. 18. 12:37
 4/8 anonim ***** válasza:
Vigyázz, hogy úgy menj el táppénre, hogy legyen meg a 180 napod, ami jövedelem+betegszabadság, mert ha pl. br. 200 e HUF-ot keresel, és nincs meg a 180 nap, akkor CSAK a minimálbér 2x-nek a 70%-át fogod kapni. Én januárban szültem, táppénzen jún 18-tól voltam, így nincs meg a 180 napom, ezért havi nettó 50 e HUF-al kapok kevesebbet. Jótanács: júliusba menj táppénzre.
2009. máj. 18. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
utolsó válaszolónak: ezt most nem értem...ha 3 éve vagy munkaviszonyom,a kor hogyhogy 180 napot kell számolni?júliusban menyi időre mehetek táppánzre?Bocsánat de totál analfabéta vagyok ehhez...
2009. máj. 18. 13:52
 6/8 anonim ***** válasza:

Én épp így szívtam meg. Hiába dolgoztam ott, elmentem júniusba táppénzre, ezért 220 e HUF 70%-a helyett 100.100 HUF 70%-át kapom. Nézd meg, ez az oep oldala, itt van, hogy mi alapján számolják az összegét.

[link]

2009. máj. 18. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
ha januárra várod a babát, akkor júliustól végig mehetsz, csak az év első napjától legyen meg a 180 nap. utolsó vagyok.
2009. máj. 18. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm Kezdem kapizsgálni.:) Ha Júl. végétől mondjuk táppénzre megyek, vagy dolgozom az év végéig akkor is ugyanannyi a tgyás és gyed összege?Tehát csak az a lényeg, hogy meglegyen a 180 bizosított nap....

És a táppénz összege a fizu 70% ugye?Kb a gyed is ennyi lesz nem?Melyik fizet a legtöbbet a táppénz a tgyás vagy a gyed?Köszi, és bocs s sok kérédsért...

2009. máj. 19. 08:48

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!