Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Táppénz, szülési szabi,...

Táppénz, szülési szabi, TGYÁS? Többi lent

Figyelt kérdés

Október 1-től vagyok táppénzen, múlt héten kedden adtam le az első táppénzes papíromat a főnökömnek (Ő eleve azt mondta, hogy neki csak az első kell, a többit nekem kell bevinnem az oep-hez ami nem is baj, mert ki tudja meddig ülne rajta...)Ő aztmondta ma adja le, én meg a következőért nov 4-én megyek és viszem leadni.A kérdésem:

Most akkor az oep 2 hetente utal vagy összevár egy hónapot és aszerint számolnak és utalnak?És ha 4-én adom le a papírt akkor kb mikorra jön meg a pénz?

Szülési szabit mikor lehet kivenni és azt ki fizeti?Hogy működik?

Ha jól tudom 36.héttől vehetnek TGYÁS-ra.Annak mennyi az átfutási ideje?Mikor utalják kb?

A legnagyobb baj az, hogy nem tudom, kb meddig nem utalnak pénzt, mert nem mindegy miből él az ember, egy fizu meg sajna nem elég...És még a bébinek sincs meg minden!

Előre is köszi a segítséget!


2010. okt. 26. 12:15
 1/5 anonim ***** válasza:
Az opetől ne várj sokat, lehet, hogy több hónap múlva kapsz pénzt.
2010. okt. 26. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Oep-nél az első leadást követően hosszú az átfutás (még akkor is, ha minden papír rendelkezésükre áll),szóval lehet, hogy novemberben még nem kapsz pénzt, viszont utána rendszeresen fogják utalni, attól függően, hogy hogyan adod le. Azaz, ha 2 hetente, akkor a táppénzt is úgy fogod kapni. Nem kell személyesen bevinned a táppénzes papírokat az oepnek, én mindent postán intéztem, és mindig megkaptam az utalást.

Szülési szabi, TGYÁS, ua. : szóval a szülés várható időpontja előtt 4 héttel, már igényelheted a TGYÁS-t, azaz szülési szabira mehetsz. Ilyenkor ki kell tölteni azt a nyomtatványt, amit normál esetben a gyerek születését követően töltenél ki, annak érdekében, hogy jöjjön a TGYÁS. Ezt én munkahelyen keresztül adta le az OEp-nek, viszont amikor megszületett a baba, akkor a születési anyakönyvi kivonat másolatát és ugyanazt a papírt, amit korábban kitöltöttem, (csak ugye már a gyerek adatait is bele tudtam írni)én magam küldtem el az OEp-nek. Ha időben töltöd ki a papírokat, akkor az utolsó táppénz utalást követően, nem is lesz olyan idő, hogy pénz nélkül maradsz, hanem köv. hónapban, már a TGYÁS-t kapod. (Remélem érthetően írtam).

Ezt is nézd meg: [link]

Itt benne van, hogy az igénylést követően 22 nap az átfutás, szóval bő egy hónap, még akkor is, ha a papírjaiddal minden ok!

2010. okt. 26. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én 2 hetente járok a körzetihez TP-es papírért és adom le. Kb 10 napra rá már kapom is a pénzt.

TGYÁS-ra csak akkor lehet menni a 36. héttől, ha addig nem mentél TP-re. Így majd csak ha megszültél tudsz elmenni TGYÁS-ra.

2010. okt. 26. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Utolsó válaszolót nem jól írta, tgyás-ra táppénzből is lehet menni a szülést megelőző 28 nappal.

Én is úgy kaptam.

2010. okt. 26. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
12:35 vagyok! Aki utánam írt nem jól tudja, mert lehet menni táppénzről TGYÁS-ra!! Ez nem attól függ, hogy mit kaptál előtte. Nekem a házidokim mondogatta annó, hogy nem mehetek el így TGYÁS-ra, csak akkor ha megszületett a gyerek, de hívtam az OEP-et és ott majdnem sokkot kaptak, hogy ezt mondta a háziorvos.
2010. okt. 26. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!