Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogy is működik? Tgyás táppénz

Szucs oliver kérdése:

Hogy is működik? Tgyás táppénz

Figyelt kérdés

Táppénzen vagyok terhességem elejétől, most vagyok 31 hetes.

Folyamatos munkaviszonyom megvan a tgyás igényléséhez, azt tudom hogy szülés előtt 28 nappal kell igényelni.

DE!

ha igénylem szülés előtt akkor táppénzes papirt már nem kell kérni az orvostól?

És ha szülés után igénylem, akkor már semmilyen papir nem kell, automatikusan szülési szabadságon leszek???


2011. jan. 12. 11:17
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha a szüléstől igényled, akkor addig kell táppénzes papír, ha előtte megigényled 28 nappal, akkkor addig kell.

Milyen papír nem kell?

Amikor kórházba kerülsz, fel kell hívnod a háziorvost, hogy már nem kell, hogy táppénzen tartson. majd ő megmondja mik kellenek neki.

Nem leszel autómatikusan szülési szabin, azt igénylened kell a munkáltatótól, majd elvileg küld egy kérelmet, amit alá kell írnod.

Megigényled te meg a tgyást.

2011. jan. 14. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
értem köszönöm.igen azt szerettem volna tudnoi hogy a táppénz után automatikusan jön a szülési szabadság vagy még kell vmit intézni,de megkaptam a kérdésemre a választ.köszi mégegyszer
2011. jan. 14. 09:42
 3/3 anonim ***** válasza:
Nekem a személyügy a munkahelyem arra figyelmeztetett, hogy szülésig legyek táppénzen. Csak a szülés napjától vegyem igénybe a tgyást, ami úgy néz ki, hogy felhívom a munkahelyemet beszólni, hogy megszültem, és ők átállítanak tgyásra. Ez a pénz miatt fontos, ugyanis így tovább kap az ember több pénzt. táppénz szülésig, tgyás 168 napig, és csak utána gyes, gyed.
2011. jan. 14. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!