Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tegyek ha veszélyeztetett...

Mit tegyek ha veszélyeztetett terhesként nem dolgozhatok? A táppénz viszont csak 4.5hónapig jár a biztosítási időm miatt. Ha a szülési szabit kiveszem, még mindig marad 4hét amivel nem tudom mi a teendő.

Figyelt kérdés
A munkáltatóm szerint megkel szüntetnem a munkaviszonyomat.
2010. jan. 11. 09:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ezt nem értem, hogy miért csak 4,5 hónap táppénz jár neked. Ezt le tudod írni, miért van?
2010. jan. 11. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Miért kell megszüntetned a munkaviszonyod?Nem kell...Nehogy aláírj ilyen papírt és közös megegyezéseset sem.Ha határozatlan idejű a munkaszerződésed,nem rúghat ki.
2010. jan. 11. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Azért 4.5hónap mert ennyi a munkaviszonyom,és táppénz csak ugyanannyi ideig jár.Mivel több mint 30 nap telt el a két munkahelyem között.
2010. jan. 11. 11:55
 4/12 anonim ***** válasza:
Semmiként ne szüntessétek meg a munkaviszonyodat, persze,a munkáltatódnak ez a jó, de neked nem. Ne írj alá semmit, mert ő most nem küldhet el, de te felmondhatsz! Ma délután utánaérdeklődök neked, ha gondolod, hogy mi jár neked ilyenkor.
2010. jan. 11. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Eben az esetben a helyedben dolgoznék még egy hónapot, akárhogy is. Nem írtál részleteket, miért nem dolgozhatsz.

A munkaely köteles olyan körülményeket biztosítani, amit el tudsz látni babásan is (ha netán veszélyes anyaggal dolgozol és azért nem lehetne). Írd meg, miért vagy veszélyeztetett.

Ha mást nem, akkor irodába be kell ültessen és nem ad semmi munkát, az az ő dolga, de terhesen, ha te dolgozni akarsz,neki megfelelő körülményeket kell biztosítania ehhez. 1 hónapot ha kibírsz, onnantól mehet a táppénz és kész.

Fel ne mondjál, alá ne írj semmit, mert SEMMI ellátást nem fogsz kapni!!!

Ne hagyd magad átverni. Ha írsz részleteket (munkakörülmények, veszélyeztetettség oka), megírjuk, mit tehetsz. És hogy mit ne tegyél semmiképp!!!

2010. jan. 11. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Egy gyárban dolgoztam három szakban,álló munkát.És munkaerő kölcsönző cégtől.Másik munkát nem ajánlottak,csak közös megegyezéssel menjek el.Köszönöm szépen a válaszokat.
2010. jan. 11. 14:30
 7/12 anonim ***** válasza:

Semmilyen papírt ne írj alá,közös megegyezésest sem!Terhesen nem rúghat ki!És kötelező könnyített munkát(v. kevesebb órában foglalkoztatnia) adnia ugyanolyan bérért és éjszaka nem dolgoztathat.Olvasd el a munka törvénykönyvét.Érthetően levan írva minden.Megkeresni a rád vonatkozó részt,kicsi időbe telik,de érdemes,mert különben nam kapsz Gyedet,csak Gyest de avval meg kitörölheted...

Itt a munka törvénykönyve :

[link]

De ügyvédet is megkérdezhetsz ingyen,itt:

[link]

2010. jan. 11. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Tessék,megtaláltam az ide vonatkozó paragrafust.

"85. § (1) A nőt terhessége megállapításától gyermeke egyéves koráig - munkaköri alkalmasságára vonatkozó orvosi véleménybemutatása alapján - az állapotának egészségügyi szempontból megfelelő munkakörbe kell ideiglenesen áthelyezni, vagy meglévő munkakörében a munkafeltételeket kell megfelelően módosítani. Az új munkakör kijelöléséhez a munkavállaló hozzájárulása szükséges.


(2) Az (1) bekezdés alapján ideiglenesen áthelyezett, illetőleg áthelyezés nélkül módosított munkafeltételek mellett foglalkoztatott nő munkabére nem lehet kevesebb előző átlagkereseténél. Ha a munkáltató nem tud az egészségi állapotának megfelelő munkakört biztosítani, akkor a nőt a munkavégzés alól fel kell menteni, és erre az időre részére az állásidőre járó munkabért kell folyósítani.


(3) A munkáltató a munkaviszony fennállása alatt megváltozott munkaképességűvé vált munkavállalót köteles - a külön jogszabályban meghatározottak szerint - az állapotának megfelelő munkakörben tovább foglalkoztatni.


(4) Az (1)-(2) bekezdésben foglalt rendelkezésektől érvényesen eltérni nem lehet."

2010. jan. 11. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Ez is vonatkozik rád,ha határozatlan idejű a munkaszerződésed.

90. § (1) A munkáltató nem szüntetheti meg rendes felmondással a munkaviszonyt az alábbiakban meghatározott időtartam alatt:


a) a betegség miatti keresőképtelenség, legfeljebb azonban a betegszabadság lejártát követő egy év, továbbá az üzemi baleset vagy foglalkozási megbetegedés miatti keresőképtelenség alatt a táppénzre való jogosultság,


b) a beteg gyermek ápolására táppénzes állományba helyezés,


c) a közeli hozzátartozó otthoni ápolása vagy gondozása céljából kapott fizetés nélküli szabadság (139. §),


d) a külön törvény szerinti emberi reprodukciós eljárással összefüggő kezelés, a terhesség, a szülést követő három hónap, illetve a szülési szabadság [138. § (1) bekezdés],


e) a gyermek ápolása, illetve gondozása céljára kapott fizetés nélküli szabadságnak [138. § (5) bekezdés], illetve a gyermek hároméves koráig - fizetés nélküli szabadság igénybevétele nélkül is - a gyermekgondozási segély folyósításának


f) a sor- vagy tartalékos katonai szolgálatnak a behívóparancs, a polgári szolgálatnak a teljesítésre vonatkozó felhívás kézhezvételétől számított


időtartama.

2010. jan. 11. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Ezt is jó tudnod,de én úgy gondolom,hogy ez megálapodás kérdése is lehet.

107. § Mentesül a munkavállaló a munkavégzési kötelezettsége alól


a) amíg állampolgári kötelezettségét teljesíti;


b) közeli hozzátartozója [139. § (2) bekezdés] halálakor, esetenként legalább két munkanapon át;


c) ha keresőképtelen beteg;


d) a kötelező orvosi vizsgálat (ideértve a terhességgel összefüggő orvosi vizsgálatot is) teljes időtartamára;


e) amíg önkéntes, illetőleg létesítményi tűzoltóként tűzoltási vagy műszaki mentési szolgálatot lát el, feltéve, hogy a tűzoltás és a műszaki mentés nem munkaköri kötelessége;


f) a véradás miatt távol töltött teljes időtartamra, a munkahelyen kívül szervezett véradás esetén legalább négy órára;


g) ha elháríthatatlan ok miatt nem tud a munkahelyén megjelenni;


h) munkaviszonyra vonatkozó szabály vagy a munkáltató engedélye alapján;


i) a külön törvény szerinti emberi reprodukciós eljárással összefüggő kezelés teljes időtartamára.

2010. jan. 11. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!