Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy lehet, hogy másoknál...

Hogy lehet, hogy másoknál mindig rend van?

Figyelt kérdés
Két kicsi gyermekem van, egy 2,5 és egy fél éves. Imádok velük lenni, és a dolgomat is (persze nem a gyerekek előtti elvárásaim szerint) el tudom mellettük végezni. De. fél 9-kor szoktunk kimenni a szabadba, addigra rend van. Viszont ebéd után azonnal viszem őket aludni mert már nagyon fáradtak, és mivel nagyon éberen alszanak, a mosogatás szóba sem jöhet. 4-ig alszanak, utána meg igénylik az együttlétet. Persze a váratlan vendégek sohasem napközben jönnek, mikor rend van, hanem délután, amikor kupi. Ma pl. 5-kor jöttek vendégeim, és persze látták, hogy az ebédedények még a mosogatóban vannak. Folyton úgy érzem, hogy rendetlennek tartanak, hogy nálunk állandóan csak felfordulást látni, pedig tényleg sokat teszek érte, hogy ne így legyen, és általában sikerül is. De ha nem, akkor tuti, hogy jön valaki. Persze én mehetek akárkihez, mindig, mindenkinél rendet látok. Hogy csinálják/csináljátok???
2009. máj. 15. 22:10
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem jártál még nálam... :-)

Nekem magam előtt ég a pofám, de nem tudom, hogy kéne másképp csinálni.

11 hós a lányom, és mindig lenne mit csinálni. Igaz egy régi házban lakunk, ahol a falak is felújításra várnak-már le vannak vakarva, de nincsenek glettelve, festve, így folyamatosan porladoznak, koszolnak, mindenhol pókháló 2 nap alatt...

Ezzel nem tudok mit kezdeni, így nem is nagyon töröm magam. Amit tudok megcsinálok, amit nem , nem...

Nekem 8-kor kel a lányom, kicsit szuszizunk, felöltözünk és 9-körül átviszem mamának. Akkor gyors elmegyek boltba, megcsinálom a gyerek 10óraiját, megetetem, felteszem a lány ebédjét, és ha jut idő, reggelizek. Fél 11-kor megyünk sétálni, fél 1-kor érünk haza, lányt megetetem, és viszem aludni-ami nem szokott hamar menni, néha játék van előtte. Ha elaludt, megyek a konyhába, és felteszem az ebédet-mert ezt fontosabbnak tartom, mint hogy mosogassak , vagy takarítsak. Ha mard a főzés után időm (sokszor csak fél órát, néha egy órát alszik a kicsi, ritkán másfelet, de az már rekord) akkor mosogatok, vasalok. Ha felkel, irány az udvar, bent nem marad meg a jóidőben. Ha mama tud rá vigyázni az udvaron, berohangálok valamit csinálni, de sokszor ki kell mennem, mert mama már nem bír ugrálni utána. Apa hazajön, eszünk, és ha vigyáz rá, akkor tudok házimunkázni, de általában a jó időben ő is a kertben van. 8-kor fürcsi, majd 9-kor alvás. Utána tudnék nekiállni, de addigra hulla vagyok.

Mivel sokat vagyunk kint, sokszor fel sem tűnik, hogy már törölgetni kéne... azt általában hétvégén szoktam, mikor vagy apa vigyáz a lányra, vagy mamánál hagyom kicsit tovább, és kutyafuttában törölgetek, porszívózok, és felmosok rekordidó alatt, egy óra alatt az egész lakást (90 m2)

Szóval én is kiváncsi lennék, hogy lehetne jobban beosztani az időt, hogy jusson is, maradjon is

Igaz most van a felállunk, de még menni nem tudunk korszak, talán ha már magára lehet hagyni, mert biztosan megy, jobban tudok tőle házimunkázni.

2009. máj. 16. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%

Na ez már nekem is sokszor megfordult a fejemben!

Egyszer kétszer én is jártam már úgy hogy kupi volt mikor jöttek és általában akkor jönnek!

De amúgy én próbálom úgy irányítani a kapcsolataimat, vendégeimet, hogy szóljanak előtte nap ha jönnének, mert nehogy közbejöjjön vmi kifogással. De én is így vagyok másokkal. Ha vkihez mennék előtte felhívom hogy ráér e és hogy mehetünk e. Ha meg véletlenül úgy megyünk, hogy váratlanul, ami nagyon ritka, akkor pedig nem várok el aranytisztaságot és rendet, pláne ahol gyerek van. Néha még jó érzés is hogy nem vagyok egyedül.

De amúgy akik jönnének hozzánk azok általában előtte nap max szólnak és nincs gond.

De amúgy igazából szerintem ez már inkább csak minket zavar ez az egész! Ez olyan megfelelni akarás, aminek képtelenség megfelelni, mert lehetetlen. Pláne gyerekek, gyerek és egy nagy gyerek (férj) mellett. Úgyhogy akinek nem tetszik az vagy segítsen, vagy nem menjen vagy szóljon előtte pár nappal hogy ekkor és ekkor menne!

Úgyhogy kitartás mindenkinek!

Majd ha egyedül lakunk a házba akkor tuti minden ott marad ahova tettük! De az meg nem lesz jó! Mert egyedül vagyunk!

Úgyhogy örüljünk hogy van aki rendetlenséget csinál! :)

Kitartás mindenkinek! :)

2009. máj. 17. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!