Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy lehet, hogy másoknál...

Hogy lehet, hogy másoknál mindig rend van?

Figyelt kérdés
Két kicsi gyermekem van, egy 2,5 és egy fél éves. Imádok velük lenni, és a dolgomat is (persze nem a gyerekek előtti elvárásaim szerint) el tudom mellettük végezni. De. fél 9-kor szoktunk kimenni a szabadba, addigra rend van. Viszont ebéd után azonnal viszem őket aludni mert már nagyon fáradtak, és mivel nagyon éberen alszanak, a mosogatás szóba sem jöhet. 4-ig alszanak, utána meg igénylik az együttlétet. Persze a váratlan vendégek sohasem napközben jönnek, mikor rend van, hanem délután, amikor kupi. Ma pl. 5-kor jöttek vendégeim, és persze látták, hogy az ebédedények még a mosogatóban vannak. Folyton úgy érzem, hogy rendetlennek tartanak, hogy nálunk állandóan csak felfordulást látni, pedig tényleg sokat teszek érte, hogy ne így legyen, és általában sikerül is. De ha nem, akkor tuti, hogy jön valaki. Persze én mehetek akárkihez, mindig, mindenkinél rendet látok. Hogy csinálják/csináljátok???
2009. máj. 15. 22:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ezzel nem vagy egyedül. Nekem ugyan csak egy gyerekem van, egy kis egyéves. Ő meg állandó foglalkozást igényel, különben folyton uatkozik és ennek hangot is ad. Nameg pakol reggeltől estig. Ma pl. tök szépen kitakaritottam délelőtt, mig ő aludt, mire az apja haza jött már nyoma sem volt a rendnek és tisztaságnak. Mindenhol játékok hevertek, az aszta körül minden csupa morzsa volt, a mosogatóban edényhegyek. Pedig én is reggeltől estig pakolok, mégsem látszik semmi. Plusz mikertes házban lakunk, ott is van mindig valami amit csinálni kell, igy nem egyszerű.

Én már nem is foglalkozok vele, ha valakinek nem tetszik, akkor ne jöjjön többet. Amig a gyerek kicsi lesz, úgyis nehéz rendet tartani.

2009. máj. 15. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát akkor most megnyugtatlak, nálunk sincs szinte soha rend. Pedig teszek érte, de valahogy így alakul. A védőnő pedig mindig akkor jön, mikor a legnagyobb a rendetlenség, én mindig előtte égek. De úgy vagyok vele, hogy aki nevelt gyereket, gyerekeket az nem törődik ilyennel, mert tudja mit jelent.
2009. máj. 15. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Úgy vagyok vele, ez lakás, nem múzeum, nem is kell hogy minden az élére legyen állítva. Aki meg váratlanul megy kisgyerekes családhoz, annak szerintem ne legyenek nagy elvárásai. Akinek szintén van gyereke, az tökéletesen tisztában is van ezzel. Ha meg rokon, nyugodtan kérdezze meg, segíthet-e valamiben. Szerintem ne izgasd magad, másnál sincs rend a nap 24 órájában, legalábbis nálunk biztosan nincs és anyuméknál és anyósoméknál sem, pedig ott már gyerek sincs, se kicsi se nagy. Amúgy ez Murphy törvény, hogy a vendégek legnagyobb kupiban állítanak be. A jómúltkor hozzánk is jött 1, éppen fürdés előtt csönget, mondtam neki leszaladok. Mire indultam már ott állt az ajtónkban, muszáj volt beengedni. Láttam rajta h fennakad a szeme. Jött másnap is, visszahozott vmit, de megvárta hogy leérjek a kapuba :))
2009. máj. 15. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Én nem izgatom ezen magam. Szerintem te se tedd, főleg, hogy két kisgyermeked is van. Én mindig csak este mosogatok, jöhet bárki, nem érdekel ha mgnézi. Ha zavarja el is mosogathat:)
2009. máj. 15. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Lehet hogy mikor te mész máshoz, akkor ők pont akkorra számítanak rád, és előtte rendet raknak. :)

Viccet félretéve. Az én fiam is 8 hónapos, és nálam sincs mindig rend. Megyünk mindig valahova, bizony néha kupi van, de tényleg, akinek nem tetszik, az ne jöjjön. Vagy kérdezze meg, hogy mit segíthet.

2009. máj. 15. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem van egy ismerősöm, még pár hónapja otthon volt a 2,5 éves kisfiával, azóta már dolgozik. Na hozzájuk akár mikor megyek, mindig olyan patent rend van. Én nem tudom, hogy van ez. Az én fiam másfél éves, hát ne tudd meg mi szokott itt lenni. Mi 8-kor kelünk, de mire én összeszedem magam, kb. fél tíz van :) Akkor takarítás, pakolás, stb, ebéd után alvás, utána szoktunk elmenni itthonról, de hát abban a fél órában, ami az alvás és az indulás között eltelik, képes a fiam rumlit csinálni.
2009. máj. 15. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Nyugi, nálunk is ez van. Az én fiam minden reggel visszaalszik két órát, én viszont korán kelő vagyok, nem bírok már feküdni. Így abban a két órában takarítok és tornázom. Ez annyit tesz, hogy kb délig, vagy egy óráig tiszta a padló, minden a helyén van, nincsenek teregetett ruhák és vasalásra várók sem, üres a mosogató. Ilyenkor olyan igazán jó körbe nézni és akár még Erzsébet Királynő is beugorhatna. Délben viszont megkezdődik a zsibvásár. A férjem hazajön, ledobja a koszos ruhát, kipakolja a táskáját, játszik a fiunkkal, amihez rengeteg játékot használnak, a kutya örömében vagy a kajáját, vagy a vizét borítja ki, itt egy cipő, ott egy papucs, én befejezem a főzést, a tűzhely már foltos, a mosatlan edények össze-vissza lepakolva. Megetetem a gyereket, főzelékfoltok a járólapon, ha a férjem eteti, akkor még nagyobb területen. (Imádom, de néha kicsit kétbalkezes. :D)

Mi is eszünk, tehát még több mosatlan az asztalon. Hármasban leülünk pihizni fél órára és tutira jön váratlan vendék, aki annyit lát, hogy egy fiúkollégium laboratórium a lakásunkhoz képest. :-D

Őszinte leszek, minden nap ez van szinte kivétel nélkül, én már nem is izgatom magam miatta. Ha bejelentés nélkül jön valaki, akkor ne számítson arra, hogy megterített asztallal és hideg üdítővel, meg frissen főzött kávéval várom a frissen borotválkozott férjemmel és a patyolat tiszta ruhájú gyermekemmel, valamint a jól nevelt kutyámmal. Jöjjenek vendégségbe úgy, hogy előtte meg van beszélve és akkor mindenkit rendezett lakás fogad.

Kb úgy egy órán át, mert utána már úgy is ismét kupi lesz.

2009. máj. 15. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
93%
Ez igen kellemetlen tud lenni,de csak neked.Hidd el senki az égvilágon nem nézi,hogy olyan a lakás mint ha bomba csapott volna be,mert tudják,hogy 2 gyerek=kupi:))
2009. máj. 15. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát én még lehet nálad is rosszabb vagyok. Egyedül vagyok otthona a gyerekek iskolában, óvodában. Reggel persze kitakarítok, megcsinálom a munkám, de amit haza érnek a gyerekek már nincs is rend. A nagy általában a konyhában tanul a könyvei, cipője szanaszét. A nappali egybe van a konyhával és az előszobával. A lányom persze mindig ott játszik és egy csomó mindent oda pakol. Ha valaki bejön persze minden szem előtt. Az is igaz nálunk is hogy akkor sosem jön senki mikor rend van. Csak ha már kupi. Azt szokták mondani hogy a gyerek cuccai, játékai nem számít rendetlenségnek. Na persze csak engem zavar. Este meg már nem szeretek pakolni, mert akkor a gyereke igénylik hogy velük legyek és úgy gondolom hogy majd másnap megcsinálom hisz egyedül vagyok otthon délelőtt, ráérek.
2009. máj. 16. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
87%

szia!


Szerintem.Ha valamelyik anyuka akárcsak 1, vagy 2, 3 ...gyerek mellett van otthon egyedül...+ házimunka+főzés+pakolászás... és aki "beállít" és azt gondolja , hogy "de ciki, hogy nincs elpakolva a mosógatóba, vagy "jajj,de gáz, hogy a fa-építőkocka a szőnyeg közepén hever..." annak odaadnám 1 napra a gyerekeket és én is "beállítanék" hozzá valamelyik időpontban. Lenne pár kifogásolnivalóm nekem is biztos :DD

2009. máj. 16. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!