Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Másoknál is van ilyen a...

Másoknál is van ilyen a családban? 2 héten belül babánk születik, és a családunk totál szétesőfélben van mindkettőnk részéről?

Figyelt kérdés

Anyósom pánikbeteg, és a sok gyógyszertől teljesen kiszámíthatatlan, mindig otthon ül, apósom meg örül, hogy mindent megcsinál helyette, nincs másra ideje, és idege szegénynek.

Anyumék meg vidéken, megráadásul válófélben, szóval nem tudunk lemenni hozzájuk, mert iszonyú rossz a légkör náluk, megáll a kés a levegőben...:-(


Milyen példával tudunk majd szolgálni neki, hogy egészséges kapcsolatokat tudjon kialakítani, és milyen gyerekkora lesz így, hogy egy nagyszülője sem fog rendesen foglalkozni vele?


Csak a sógornőmékkel jó a kapcsolat, senki mással a családban...

Nagyon elszomorít, és a terhességem alatt ezek a gondok csak fokozódtak, a Mi hibánkon kívül...


2010. aug. 1. 15:24
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Én csak a magam példáját írhatom le:

szüleim elváltak, és a családban minden irányban MINDENKI elvált. A kapcsolatom a szüleimmel nem túl jó.


Sokáig féltem attól, hogy biztos velem is ez fog történni, de nem KELL megismételni szüleink életét, főleg, ha rájövünk arra, hogy mi miért történt, mi magunk hol és miben sérültünk, és dolgozunk azon, hogy ez változzon.


Szerető klassz kis családom van, már két gyermekem. Mind a párkapcsolatomban, mind a gyermekeimmel való kapcsolatban fel-fel bukkannak a szülői minták, de azt hiszem, sok mindent észre veszek, és tudom korrigálni.

A gyermekeknek a legfontosabb a Te/Ti kapcsolatotok, ha az rendben van, akkor a rossz nagyszülői viszony nem tudja ezt megingatni, szóval ezen ne aggódj!


Szeretetben nő majd fel a picitek, sok boldogságot hozzá!

(És nyilván tudod, pocakosan az ember hajlamos szélsőségekben gondolkodni, de ez csak a hormonok miatt van...)

2010. aug. 1. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen...:,-)


Nagyon aranyos vagy, remélem nálunk is így lesz, és elegek leszünk neki mi is...


Csak olyan szépen elképzeli az ember, hogy a nagyi, meg a papa, meg nyaralások, szülinap, karácsony és családi fotók....:-(

De nálunk ilyesmi valszeg nem nagyon lesz...


Amúgy tényleg eszméletlen vagyok lelkileg most az utolsó hónapban...:-)

2010. aug. 1. 15:43

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!