Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miből fog megélni egy özvegy...

Miből fog megélni egy özvegy kismama?

Figyelt kérdés

Van egy ismerősöm, aki terhesen elvesztette a párját. Nem vagyunk közeli jó barátnők, csak amolyan haverok, nem szeretnék ilyesmit kérdezni tőle, de érdekel, hogy ilyenkor mi történik.

Nem voltak házasok a párjával, az apai elismerő nyilatkozatot sem írták meg, mert úgy gondolták, ráérnek még vele. A lány kb. 5 hónapos terhes volt, amikor a párja meghalt egy balesetben, most 8 hónapos terhes. Mi lesz így velük?? Csak GYES-re jogosult, meg gondolom az egyedülállóknak járó (ezer forinttal emelt) családi pótlékra. A lány szülei sem tudnak segíteni, apukája már nem él, anyukája rokkant nyugdíjas. Ilyenkor ki segít rajtuk? Mármint a barátokon kívül persze.

Amikor megtudtam, mi történt, mondtam neki, hogy mindenben segítek, nem tudom mennyire vette komolyan, hiszen mondom, nem voltunk sose a legjobb barátnők, nem volt olyan közeli a viszonyunk, de én komolyan gondoltam, csak nekem is korlátozottak a lehetőségeim, mert én is egyedülálló szülő vagyok (szerencsére én legalább nem özvegy). Csak nem merek rákérdezni az anyagi helyzetére, mert félek, hogy tolakodásnak venné, vagy tapintatlanságnak. Tudja valaki, hogy ilyenkor mi van?


2009. máj. 15. 17:10
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Árvasági segély is járna szerintem a gyerekének, az valami 20000 Ft körül van. De nem tudom, hogy a gyerek árvának számít-e hogy nem voltak összeházasodva és apasági sincs.
2009. máj. 15. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom hogy ilyen esetben is jár neki az özvegyisegély, mivel megállapítható hogy övé volt a pici vagy sem, csak ez egy bonyolúlt és hosszú folyamat. Sajnos ez van.
2009. máj. 15. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Lehet kérni bíróságtól az apaság megállapítását. Be kell "perelni" a meghalt apát, illetve mivel már nem él, ügygondnokot fog kirendelni a bíróság. Cakkpakk lemegy a per, bizonyítva lesz, hogy ő az apa, és jár neki hozzátartozói nyugellátásként árvaellátás(én 47 000ftot kapok apukám után most), mármint a gyereknek, nőnek meg özvegyi nyugdíj.Jogra járok, ha van még esetleg kérdés írj.

2009. máj. 15. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat! Csak aggódtam, hogy mindenféle segítség nélkül marad szegény, de akkor ezek szerint van megoldás. Köszi.
2009. máj. 15. 23:02
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Olvastam az ismerősöd szomorú helyzetéről és azt szeretném megkérdezni, hogy a párját hogyan veszítette el?

2009. máj. 16. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi az előző vagyok, látom, hogy balesetben. Ezzel kapcsolatban meg csak annyit tudok, hogy a baleset körülményei alapján a felelősségbiztosító szokott kártérítést fizetni. Érdemes lenne esetleg egy ügyvédet megkeresni, ha eddig még nem tette meg az ismerősöd, lehetséges, hogy valamennyire ez is javítana az anyagi helyzetén. Ha gondolod írj privit és tudok ajánlani ilyen ügyekkel foglalkozó ügyvédet.
2009. máj. 16. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!