Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » S. O. S. Angliai anyukák/kisma...

S. O. S. Angliai anyukák/kismamák! Válaszolnátok pár kérdésre?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy már egymillió ilyen kérdés van, és nézegettem is őket, de mindenhol mindenki mást ír, kicsit összezavarodtam, úgyhogy valaki egyszerűen (elég csak egy ember) leírná nekem, hogy:

1. 2 hónapja dolgozom, áprilisig fogok dolozni, tehát 7 hónapot fogok összesen ledolgozni ( 7 hetes teres vagyok ), így milyen juttatásokra leszek jogosult? Az apának nem bejelentett a munkahelye, így álláskeresőnek számít, viszont ő sem brit állampolgár.


2. Hányadik héttől igényelhetek akármilyen juttatást? Mi meddig jár és pontosan mennyi?


3. Ha a baba otthon születik meg, akkor is jogosult leszek azokra, amikre amúgy is? Ha Magyarországon van bejelentett lakcímem, akkor otthonról jár a GYES meg a családi? Utána, ha visszajövünk, akkor hol és milyen úton kell regisztrálni a babát az országba? Szüksége lesz egy pici babának útlevélre, vagy akármilyen papírra, ahhoz, hogy repülhessünk?


4. Ha mégis itt születik(ugyanis még nem döntöttük el), akkor mi a teendő Magyarország felé? haza kell vinni a babát? Hol kell beregisztráltatni? milyen állampolgár lesz? Otthon is kap születési anyakönyvi kivonatot és minden mást?


Előre is köszönöm a normális válaszok, remélem csak is azokat fogok kapni!


Szép napot!


2011. nov. 25. 13:22
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha itt ledolgozol 7 honapot akkor a minimalis gyesre vagy jogosult. Havi 560 font korul. Cegtol is fugg de altalaban 6 hetig a fizetesed 90% kapod, utanna meg elkezdik folysitani neked a gyest havonta 560 fontot ha jol melekszem 39 hetig es utanna kifizetik a bentmaradt szabadsagaidat. Ez igy lesz fuggetlen attol, hogy itt szuletik-e a babad vagy hazamessz szulni. A gyes innen jar. Viszont ha hazemesz szulni akkor a csaladi potlekot otthon kered meg de a gyest nem (nem kaphatod ket helyrol). Ha nem mesz haza szulni akkor a gyest itt kered meg (benne lesz az info a korhazi csomagba, hova kell menni, milyen nyomtatvany kell stb.) Az itteni gyes havi 80font. Ezen felul jar meg havi 80 font tax credit (ez fizetes fuggo es ha ti keveset kerestek akkor nektek tobb is jarhat). Szoval a csaladi potlekot es a tax creditet akkor kapod csak meg ha itt szulsz. A gyest azt innen is kerheted. 11 hettel a baba szuletese elott lehet kerni a gyest legkorabban. Sajnos utlevel ugyben nem tudok segiteni mert a kisfiam angol allampolgar let amikor megszuletett igy az utlevele itt lett megcsinaltatva szuletese utan 1 hettel es 3 nap alatt meg is erkezett postan. A magyar utlevelrol a Londoni magyar nagykovetseg honlapjan olvashatsz, hogy hova kell menni, mikor es hogyan tudod megcsinalni a babad utlevelet. Nagyon jol le van ott irva lepesrol lepesre es az is, hogy milyen dokumentumok kellenek hozza.


Sozval ha itt szulsz: havi 560font + 80font + 80 font a baba kb. 11 honapos koraig.

Ha hazamentek akkor havi 560font + otthoni csaladi potlek a baba 11 honapos koraig es utanna otthoni gyes + otthoni csaladi potlek a baba 3 eves koraig.

2011. nov. 25. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Bocsi elirtam nem a gyes hanem a csaldi potlek 80 font. :)
2011. nov. 25. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!