Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Rászólnátok a gyerekekre,...

Rászólnátok a gyerekekre, vagy nem törődnétek már ilyen dolgokkal? (szomszéd kérdés)

Figyelt kérdés

Annyi mindenben kell őket korlátozni, nem tudom itt is alkalmazkodjunk -e. Város széle, szűk utca, keskeny út és keskeny járdák, ez a mi utcánk. Sok időssel lakva. Gyerekeket az oviból 1-kor hozom haza, és többször van, hogy más anyukákkal együtt érkezünk és a ház előtt még trécselünk kicsit, míg a gyerekek rohangálnak. Van szembe egy keskeny árok, mit imádnak a gyerekek, hát átugrálni. Viszont a nyugdíjas asszonyka allergiás a gyerekzsivajra és ő ezidőtájt aludna. Egyébként is megszólja az embereket akik az ő felükön lévő járdán közlekednek, hogy behallatszik, nem tud pihenni és szidja őket. Otthon van egyébként egész nap.

Itt olyan sokmindenért rájuk kell szólni, de mindenkinek képtelenség megfelelni.Szegény gyerek nem érti itt miért nem ugrálhat, mamánál meg igen (falun kicsit kedvesebbek az emberek). Ma is csinálták az asszony meg elkezdte a redőnyt célzásértékűen dühösen lerángatni (szó szerint). Rájuk szóltam, de aztán megbántam. Végülis az utca mindenkié nem???És ez nem éjjel van, hanem délután 1-kor. A másik szomszéd meg este 5-kor már alszik, akkor mindig valakinek rosszat csinál a gyerek nem???

Ti mit tennétek? alkalmazkodjunk hozzá is??


2011. nov. 23. 14:18
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:
Dehogy órákig, Mag 10-20 perc, hisz jönnek be aludni.
2011. nov. 23. 14:54
 12/26 A kérdező kommentje:
max
2011. nov. 23. 14:54
 13/26 anonim ***** válasza:
Nagyon sok ilyen begyepesedett agyú városi öreg van
2011. nov. 23. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 A kérdező kommentje:
Nekem ez nagyon furcsa.Miért nem megy akkor tanyára. Zavarja őket a láncfűrész, a fűnyíró, zavarja ha a házuk előtt fordul meg az autó. Velünk ráfaragtak, mert mi füvet nyírunk nyáron (többnyire délben szoktam, amikor alszanak a gyerekek), télen vágjuk a fát ezerrel,persze este 5-6 után nem, férjem teherautóval jár minden nap na és még ráadásként itt a két zajos fiú. Lehet minket utálni rendesen :)
2011. nov. 23. 14:58
 15/26 A kérdező kommentje:

De döntöttem, engedem hogy ugráljanak, hisz nem az övé az árok, nincs virág ültetve. Az hogy az ablaka épp ott van, hát így járt. A legtöbb utcán az emberek ablaka alatt járunk kelünk. ilyen ez. Nem vagyunk illetlenek, nem szemetelnek, nem szemtelen időpontban zajonganak.

Tudom, hogy szólni fog, hisz tőlem eddig a "tapintatot" szokta meg. De már unom.

2011. nov. 23. 15:01
 16/26 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy ha valaki ilyet megcsinál, hogy a házuk előtti (nem bekerített részre) drótot vagy bármilyen egyéb eszközt készít, és azzal másoknak sérülést okoz az bűncselekménynek számít. Főleg ha közterületen történik.

A fiamra például egy foci kapu dőlt rá egy közterületen illegálisan volt fel állítva a kapu. Feljelentést tettünk ismeretlen személy ellen . Másnapra a polgármesteri hivatal munkatársai elszállították a kaput.

2011. nov. 23. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:

Huuu..remélem nem történt semmi komoly baj!!

Egyébként én is gondolkoztam feljelentésen, bár abszolút nem vagyok az a fajta, aki más dolgaiba üti az orrát, de elég veszélyes az a drót. Főleg amikor bicajozni tanulnak, vagy amikor nagyon belelendül a biciklizésbe és motorozásba, nem egyszer volt necces helyzet. De szerencsére még nem történt baj, de bármikor megtörténhet. Hozzáteszem, ha valaki az út szélén parkol a másik oldalon, egy mentő nem férne el a drót miatt.

Lehet megérne egy bejelentést.

2011. nov. 23. 15:08
 18/26 anonim ***** válasza:
70%

Tetszik/tetszene az egyik válaszoló beszólása, hogy majd a sírban csend lesz. :) Durva, de igaz.

Én tuti nem foglalkoznék az öregasszonnyal, ha csapkodni akar meg rángatni, hát tessék. az Ő ablaka és az Ő redőnye, törje ki, tegye csak tönkre.

Lehet, hogy én vagyok a tapintatlan, de soha nem szólok rá a gyerekekre az udvarunkon, hogy csend legyen. Igaz, a mi szomszédaink normálisak. Volt rá példa nyáron ,hogy a keresztgyerekek is itt voltak, és 4-en kint az udvaron randalíroztak minden délelőtt és minden délután/ kora este. Olyan hangosan énekeltek, hogy szó szerint azt hallgatta az egész falu. Még 2 hét múlva is kaptuk a megjegyzéseket, hogy milyen jól érezték magukat a gyerekek, és hogy mennyit nevettek rajtuk. Pedig csak hallották Őket, és nem látták.

2011. nov. 23. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
Én nem korlátoznám máshogy a gyerekem emiatt. Az öregasszonyok már csak ilyenek, a gyerekek megint csak ilyenek! :)
2011. nov. 23. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
53%
Őszintén? Én beállnék beszélgetni az ablaka alá... Nehogy már ő parancsoljon... A járda mindenkié! A gyerekek, meg had játszanak!
2011. nov. 23. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!